MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne wyróżnienia dla naszych saneczkarzy!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 21:36
Aktualizacja: 21:39
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych zostali powołani do kadry Polski saneczkarzy przygotowujących się do II Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Lillehammer 2016. Klaudia Domaradzka i Daniel Prucnal odbyli już cztery zgrupowania: w Krynicy Zdroju, Lillehamer (Norwegia), Siguldzie (Łotwa) oraz w Oberhofie (Niemcy). Treningi odbywały się na torach lodowych, które goszczą najlepszych saneczkarzy w ramach konkursów Pucharu Świata.

Wymienieni uczniowie nie są jedynymi zawodnikami, którzy trenują saneczkarstwo lodowe w klubie sportowym MKS ‘Karkonosze”- Sporty Zimowe Jelenia Góra (II miejsce we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Śląsku). Na I Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich pod patronatem MKOL, które odbyły się w Innsbrucku (Austria), nasz kraj reprezentowała Natalia Biesiadzka. Z naszego Gimnazjum wywodzi się wielu innych saneczkarzy, którzy między innymi zdobyli tytuł mistrza Polski – Sandra Kowalczyk, Dominika Łobocka, Małgorzata Kurowska, Wojciech Chmielewski, Filip Romański

Nauczycielem i trenerem u którego uczniowie zaczynają swoją przygodę z saneczkarstwem jest Sylwester Poniatowski. U niego właśnie rozpoczął swoją karierę Maciej Kurowski – dwukrotny olimpijczyk ( Vancouver – 2010, Soczi – 2014), wielokrotny mistrz Polski seniorów.

- Uczniów pragnących zmierzyć się z tą dyscypliną sportu zapraszamy do Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, które owocnie współpracuje z MKS „Karkonosze” – Sporty Zimowe oraz podchodzi indywidualnie do ucznia, który realizuje swoje plany sportowe. Życzymy wszystkim zawodnikom sportów zimowych udanego sezonu (może w tym roku przyjdzie zima…) - mówi Sylwester Poniatowski..

Ogłoszenia

Czytaj również

Działo się w Karpaczu!

Znakomity występ młodego fightera!

Pożar w Staniszowie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~były zawodnik 9-12-2014 13:05
Swietna promocja...ale Sylwka Poniatowskiego....masakra
~Ja 9-12-2014 18:58
Pozdrawiam Sandrę Kowalczyk , a Klaudii i Danielowi gratuluję :)
~Byly Zawodnik 10-12-2014 10:20
Super oby tak dalej, długi okres przygotowawczy może zaowocuje Innsbrucku, trzymam kciuki.Trener Sylwester robi dobra robotę i jako nieliczny ma dobre podejście do zawodników i swojej pracy.
~Yhym 10-12-2014 14:06
Pan Sylwester robi świetną robotę. Dzieciaki mają okazję zasmakować ciekawego sportu i wciągnąć się na dobre.
~obecna zawodniczka 10-12-2014 19:36
Sukces ma wielu ojców...o czym zapomniał autor ale świetna autopromocja:)
~pzssan 10-12-2014 19:37
Sylwester na trenera kadry:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porażony prądem na słupie energetycznym

Wsparcie strajkujących

Nasi szachiści trzeci na Dolnym Śląsku!

Piękna walka młodych siatkarzy

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
663
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%