MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne wyróżnienia dla naszych saneczkarzy!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 21:36
Aktualizacja: 21:39
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych zostali powołani do kadry Polski saneczkarzy przygotowujących się do II Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Lillehammer 2016. Klaudia Domaradzka i Daniel Prucnal odbyli już cztery zgrupowania: w Krynicy Zdroju, Lillehamer (Norwegia), Siguldzie (Łotwa) oraz w Oberhofie (Niemcy). Treningi odbywały się na torach lodowych, które goszczą najlepszych saneczkarzy w ramach konkursów Pucharu Świata.

Wymienieni uczniowie nie są jedynymi zawodnikami, którzy trenują saneczkarstwo lodowe w klubie sportowym MKS ‘Karkonosze”- Sporty Zimowe Jelenia Góra (II miejsce we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Śląsku). Na I Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich pod patronatem MKOL, które odbyły się w Innsbrucku (Austria), nasz kraj reprezentowała Natalia Biesiadzka. Z naszego Gimnazjum wywodzi się wielu innych saneczkarzy, którzy między innymi zdobyli tytuł mistrza Polski – Sandra Kowalczyk, Dominika Łobocka, Małgorzata Kurowska, Wojciech Chmielewski, Filip Romański

Nauczycielem i trenerem u którego uczniowie zaczynają swoją przygodę z saneczkarstwem jest Sylwester Poniatowski. U niego właśnie rozpoczął swoją karierę Maciej Kurowski – dwukrotny olimpijczyk ( Vancouver – 2010, Soczi – 2014), wielokrotny mistrz Polski seniorów.

- Uczniów pragnących zmierzyć się z tą dyscypliną sportu zapraszamy do Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, które owocnie współpracuje z MKS „Karkonosze” – Sporty Zimowe oraz podchodzi indywidualnie do ucznia, który realizuje swoje plany sportowe. Życzymy wszystkim zawodnikom sportów zimowych udanego sezonu (może w tym roku przyjdzie zima…) - mówi Sylwester Poniatowski..

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacje na kluby ligowe

Siatkarskie złoto dla SP 11

Co za bieg! Mamy złoty medal w Lozannie!

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~były zawodnik 9-12-2014 13:05
Swietna promocja...ale Sylwka Poniatowskiego....masakra
~Ja 9-12-2014 18:58
Pozdrawiam Sandrę Kowalczyk , a Klaudii i Danielowi gratuluję :)
~Byly Zawodnik 10-12-2014 10:20
Super oby tak dalej, długi okres przygotowawczy może zaowocuje Innsbrucku, trzymam kciuki.Trener Sylwester robi dobra robotę i jako nieliczny ma dobre podejście do zawodników i swojej pracy.
~Yhym 10-12-2014 14:06
Pan Sylwester robi świetną robotę. Dzieciaki mają okazję zasmakować ciekawego sportu i wciągnąć się na dobre.
~obecna zawodniczka 10-12-2014 19:36
Sukces ma wielu ojców...o czym zapomniał autor ale świetna autopromocja:)
~pzssan 10-12-2014 19:37
Sylwester na trenera kadry:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Walczyli z wymagającymi rywalami

Używki w kulturze

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Przed nami finał WOŚP

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
217
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%