MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo szczypiornistek

Wiadomości: Legnica
Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 0:27
Aktualizacja: 0:28
Autor: Przemo
Fot. użyczone
Młodziczki KPR MOS I odniosły piąte wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Tym razem podopieczne Dili Samadovej ograły w ciasnej sali gimnastycznej EUCO Dziewiątkę Legnica 35:20.

Zespół z Legnicy plasujący się na czwartej pozycji w tabeli z pewnością miał atut własnego boiska, choć przy zdrowym rozsądku mecze na takich obiektach nie powinny być rozgrywane, gdyż zagrażają zdrowiu zawodniczek. W kategorii młodziczek nie są wymagane pełnowymiarowe place gry, ale zastanawiające jest czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś poszedł po rozum do głowy. Po krótkiej aklimatyzacji jeleniogórzanki przystąpiły do meczu w ciasnej sali, gdzie kibice siedzieli na ławkach trzymając nogi na linii bocznej boiska, a stolik sędziowski ustawiono na progu drzwi wejściowych. Od samego początku stroną dominującą były przyjezdne, które w 11. minucie prowadziły 8:1. Doskonale broniła Natalia Filończuk (w dalszym ciągu ze złamanym palcem u stopy), a koleżanki z drużyny skutecznie kontrowały Dziewiątkę powiększając przewagę. Po 25 minutach jeleniogórzanki prowadziły 19:9, więc w drugiej połowie postawiły na radosny handball i kilkukrotnie efektownie kończyły akcje. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Agata Skowrońska - autorka 16 trafień, ale na pochwałę zasłużyły wszystkie dziewczyny, które zwycięstwem 35:20 potwierdziły dominację w regionie. Ostatni i najważniejszy mecz pierwszej rundy rozgrywek dopiero 26. stycznia, naprzeciw siebie staną niepokonane KPR-y: z Kobierzyc i Jeleniej Góry.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - KPR MOS I Jelenia Góra 20:35 (9:19)

KPR: Filończuk - Skowrońska 16, Janas 8, Wojtas 3, Bielecka 3, Klimaszewska 2, Białogrecka 2, Dubiel, Pakuła, Starczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Uciekły spod topora

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~izo 2-12-2013 11:21
Brawo dziewczyny piękny wynik, trzymać formę na Kobierzyce. Gratulację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~R1 2-12-2013 14:36
Wszyscy piszą o zagrożeniach dla zdrowia wynikających z gry na tej sali gimnastycznej...ale nikt nie wystąpi do Zarządu DZPR o cofnięcie dopuszczenia do rozgrywek dla tego obiektu. W Legnicy jest co najmniej 5 hal do rozgrywek a fakt rozgrywania meczy właśnie na Mazowieckiej to tylko wygoda nauczycieli /kierownictwa/ EUCO Legnica. Tam brak jakichkolwiek stref bezpieczeństwa... ciekawe kogo kiedyś posadzą za te dopuszczenie do rozgrywek.
~kibic72 2-12-2013 20:24
Brawooooooooo pan Redaktor - wreszcie zauważa problem tej hali i rozgrywanych tam meczy - nie raz zwracaliśmy uwagę, że ta sala, to do prowadzenia w-fu, a nie meczy ligowych - zagrożenie życia, tak jak najbardziej, bo handball to nie gra dla grzecznych dziewczynek czy chłopców ! Nikt z dolnośląskiej ligi nie lubi tam grać, a uwagi spływają jak deszcz po rynnie - brak zegara, punktacji itp. ale cóż mecze dalej się gra ;(
~ 2-12-2013 20:50
Dokładnie! Wystarczy lekkie pchnięcie skrzydłowej i głowa rozbita na betonowym kancie! Czy ktoś musi tam stracić zdrowie lub życie, żeby działacze poszli po rozum do głowy jak to ładnie ujął pan Redaktor? Dziękujemy za zauważenie problemu i mamy nadzieje, że te dzieci nigdy już tam nie będą musiały grać!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Tak nie parkujemy

Nowości w muzycznym poranku

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1001
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%