Zalogowanych: 23

Nachod: Kolejne udane starty jeleniogórzan

Wtorek, 5 listopada 2013, 16:03
Aktualizacja: 16:05
Z dobrej strony pokazali się pływacy MKS–u Jedenastka Jelenia Góra w zawodach o Pohar Jiraskova kraje a Podkrkonosi, które odbyły się w miniony weekend w czeskim Nachodzie. Jelenią Górę reprezentowali: Kamila Winogrodzka (89’), Dominika Jarkowiec (00’), Ida Żołędowska (01’), Szymon Mazur (98’), Jonatan Płachciak (03’), Małgosia Mazur (04’).

W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników z następujących klubów: 9 Dzierżoniów, Muks Bielawa, Rokita Brzeg Dolny, Svida Świdnica, WŚ Kudowa Zdrój, Bizuterie Jablonec, Delfin Jicin, Delfin Nachod, Kajman Dobruska, PK Hradec
Kralove, PK Pardubice, PK Vysoke Myto, PO Nove mesto nad Metuji, Rejnok Horice, SP Pardubice, SK Nymbruk, Sport Sutec, ZEVA Hradec Kralove, Lokomotiva Trutnov i oczywiście MKS Jedenastka Jelenia Góra.

Wszyscy nasi zawodnicy uzyskali życiowe czasy. Na dystansie 50m stylem grzbietowym Kamila Winogrodzka zajęła pierwsze miejsce z czasem 0;31,20 potwierdzając II klasę sportową. Dominika Jarkowiec była trzecia z czasem 0;35,30 potwierdzając II klasę sportową 14l, Ida Żołędowska zajęła ósmą pozycję (0;41,90), Małgosia Mazur (0,45,60) wywalczyła czwartą lokatę, Jonatan Płachciak (0;47,70) był trzeci, natomiast Szymon Mazur uplasował się na drugim miejscu z czasem 0;31,00 potwierdzając II klasę sportową 15l.

Na dystansie 50m stylem klasycznym Dominika zajęła trzecią pozycję (0;38,50), Ida z czasem 0;41,60 także zakończyła swój start na najniższym stopniu podium potwierdzają III klasę sportową 12l. Ponadto Kamila Winogrodzka na 100m st. dowolnym uzyskała czas 0;59,80 zajmując pierwsze miejsce.