MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne testy autobusu w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 listopada 2016, 8:15
Autor: MZK
Fot. Użyczone/MZK
Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze przeprowadza testy kolejnego autobusu na obsługiwanych przez siebie liniach komunikacyjnych. Tym razem jest to czeski SOR.

Producent przekazał do testowania pojazd typowo miejski. Ma 12 metrów i jest niskopodłogowy. Zasila go silnik diesla, spełniający normę czystości spalin euro 6. Podobnie jak w przypadku poprzednich testów autobus nie jest wyposażony w biletomat, więc podróżni powinni nabywać bilety u kierowcy.

Autobus został wypożyczony od przedsiębiorstwa komunikacyjnego z Górnego Śląska. Posiada oznaczenia zarówno jeleniogórskiego MZK (logo, nr inwent. 901) jak i przedsiębiorstwa, które jest jego właścicielem. Testy potrwają do najbliższego czwartku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wielkanocne imprezy pod Śnieżką

Wsparcie strajkujących

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Zofija 23-11-2016 8:58
Bardzo fajny autobus . Powinni takie kupić i skierować na linię nr.9 i 2 .
~zaboberek 23-11-2016 9:11
Jaki pokrętny w swej wymowie artykuł.Najpierw się pisze,że autobus do testowania przekazał producent.W dalszej części artykułu jest napisane,że autobus został wypożyczony z przedsiębiorstwa komunikacyjnego z Górnego Śląska. Na marginesie tego wszystkiego mam pytanie,dlaczego MZK nie zainteresuje się polskimi producentami autobusów?
~` 23-11-2016 10:08
A po Warszawie będą jeździc w 100% elektryczne autobusy wyprodukowane w Ursusie. Można? Można!
~N39 23-11-2016 10:45
A co z solarisem?
~boapl 23-11-2016 11:17
Dlaczego testowane są tylko autobusy zagranicznych producentów?
~18 sqandal 23-11-2016 11:21
.... w mieście tak zakorkowanym jak J.G. to raczej jakieś busiki a nie < wypasione > autobusy , gdzież < toto > będzie jeździć ?
~Do 18 sqandal 23-11-2016 11:39
Jezdzij busikami w godzinach szczytu np 3. Bardzo fajne uczucie. Swoją drogą dlaczego w godzinach 13-16 jak młodzież wraca ze szkół zawsze jedzie 3 bardzo małe? Ludzie nie mają nawet gdzie stac...
~Pasażerka wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 23-11-2016 12:03
To samo jest z ,,9,, zawsze w godzinach szczytu 6-8 , 13-16 jezdził przegubowy MAN a teraz jeżdżą najmniejsze Solarisy Urbino 10 . Masakra po prostu .Większe MANY dali na linie 11,15 a z nich dali te małe Solarisy na ,,9" Debilstwo nie zna granic.
~jhhkjhkjh 23-11-2016 12:47
MZK ma kupić autobus lepszy, a nie polski ani tańszy
~II sort 23-11-2016 14:31
Ciekawe, jak będzie wyglądał miejscowy serwis tylu rodzajów producentów autobusów? Chyba tak, jak częste awarie autobusów MZK na nocnej zmianie, trasy do Radomierza...
~swrx 23-11-2016 19:10
A nie można by coś takiego potestować: https://www.solarisbus.com/vehicle/nowy+urbino+hybrid I polskie i mniej smrodliwe.
~gść 23-11-2016 19:57
przywrócić autobus z miasta przez małą pocztę na karola miarki
~Andrew 23-11-2016 19:57
Dyrektora wzięli ze Świdnicy trochę większej wiochy co on może wiedzieć o naszej JG poniekąd byłym mieście wojewódzkim.u siebie na wsi w Świdnicy dawał busiki u nas to nie wystarczy. Kolega ze Świętochłowic wchodzi tu i kpi z JG.kolego zajmij się swoją wsią .Świętochłowice najbrudniejsze miasto i najbrzydsze
~123 23-11-2016 20:10
Autobus od przedsiębiorstwa ze śląska wypożyczył producent i przekazał do testowania więc wszystko się zgadza... dlaczego solaris nie chce przekazać autobusów do testowania pomimo otrzymania takiej propozycji nie wiadomo, należałoby zapytać w solarisie... MZK powinno kupić autobus najlepszy to prawda.
~pasażer 24-11-2016 8:30
Sor to złom.Rozklekotany gorzej niż niż stare many nl202.Jak kupować to tylko mana albo solarisa. Do 19.57 przecież 11 jeździ przez karola miarki
~Pasażer 24-11-2016 11:23
Jechałam ostatnio autobusem przegubowym. Fajny, nowoczesny, tylko przegub niemiłosiernie skrzypiał na każdym zakręcie. Czy temu nie można jakoś zaradzić?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej na zabytki

Protest oświaty

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Pociągiem pojedziemy do Skalnego Miasta

Porażony prądem na słupie energetycznym

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
709
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%