MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne testy autobusu w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 listopada 2016, 8:15
Autor: MZK
Fot. Użyczone/MZK
Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze przeprowadza testy kolejnego autobusu na obsługiwanych przez siebie liniach komunikacyjnych. Tym razem jest to czeski SOR.

Producent przekazał do testowania pojazd typowo miejski. Ma 12 metrów i jest niskopodłogowy. Zasila go silnik diesla, spełniający normę czystości spalin euro 6. Podobnie jak w przypadku poprzednich testów autobus nie jest wyposażony w biletomat, więc podróżni powinni nabywać bilety u kierowcy.

Autobus został wypożyczony od przedsiębiorstwa komunikacyjnego z Górnego Śląska. Posiada oznaczenia zarówno jeleniogórskiego MZK (logo, nr inwent. 901) jak i przedsiębiorstwa, które jest jego właścicielem. Testy potrwają do najbliższego czwartku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gala Senioraliów

Ulica Tabaki gotowa

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Zofija 23-11-2016 8:58
Bardzo fajny autobus . Powinni takie kupić i skierować na linię nr.9 i 2 .
~zaboberek 23-11-2016 9:11
Jaki pokrętny w swej wymowie artykuł.Najpierw się pisze,że autobus do testowania przekazał producent.W dalszej części artykułu jest napisane,że autobus został wypożyczony z przedsiębiorstwa komunikacyjnego z Górnego Śląska. Na marginesie tego wszystkiego mam pytanie,dlaczego MZK nie zainteresuje się polskimi producentami autobusów?
~` 23-11-2016 10:08
A po Warszawie będą jeździc w 100% elektryczne autobusy wyprodukowane w Ursusie. Można? Można!
~N39 23-11-2016 10:45
A co z solarisem?
~boapl 23-11-2016 11:17
Dlaczego testowane są tylko autobusy zagranicznych producentów?
~18 sqandal 23-11-2016 11:21
.... w mieście tak zakorkowanym jak J.G. to raczej jakieś busiki a nie < wypasione > autobusy , gdzież < toto > będzie jeździć ?
~Do 18 sqandal 23-11-2016 11:39
Jezdzij busikami w godzinach szczytu np 3. Bardzo fajne uczucie. Swoją drogą dlaczego w godzinach 13-16 jak młodzież wraca ze szkół zawsze jedzie 3 bardzo małe? Ludzie nie mają nawet gdzie stac...
~Pasażerka wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 23-11-2016 12:03
To samo jest z ,,9,, zawsze w godzinach szczytu 6-8 , 13-16 jezdził przegubowy MAN a teraz jeżdżą najmniejsze Solarisy Urbino 10 . Masakra po prostu .Większe MANY dali na linie 11,15 a z nich dali te małe Solarisy na ,,9" Debilstwo nie zna granic.
~jhhkjhkjh 23-11-2016 12:47
MZK ma kupić autobus lepszy, a nie polski ani tańszy
~II sort 23-11-2016 14:31
Ciekawe, jak będzie wyglądał miejscowy serwis tylu rodzajów producentów autobusów? Chyba tak, jak częste awarie autobusów MZK na nocnej zmianie, trasy do Radomierza...
~swrx 23-11-2016 19:10
A nie można by coś takiego potestować: https://www.solarisbus.com/vehicle/nowy+urbino+hybrid I polskie i mniej smrodliwe.
~gść 23-11-2016 19:57
przywrócić autobus z miasta przez małą pocztę na karola miarki
~Andrew 23-11-2016 19:57
Dyrektora wzięli ze Świdnicy trochę większej wiochy co on może wiedzieć o naszej JG poniekąd byłym mieście wojewódzkim.u siebie na wsi w Świdnicy dawał busiki u nas to nie wystarczy. Kolega ze Świętochłowic wchodzi tu i kpi z JG.kolego zajmij się swoją wsią .Świętochłowice najbrudniejsze miasto i najbrzydsze
~123 23-11-2016 20:10
Autobus od przedsiębiorstwa ze śląska wypożyczył producent i przekazał do testowania więc wszystko się zgadza... dlaczego solaris nie chce przekazać autobusów do testowania pomimo otrzymania takiej propozycji nie wiadomo, należałoby zapytać w solarisie... MZK powinno kupić autobus najlepszy to prawda.
~pasażer 24-11-2016 8:30
Sor to złom.Rozklekotany gorzej niż niż stare many nl202.Jak kupować to tylko mana albo solarisa. Do 19.57 przecież 11 jeździ przez karola miarki
~Pasażer 24-11-2016 11:23
Jechałam ostatnio autobusem przegubowym. Fajny, nowoczesny, tylko przegub niemiłosiernie skrzypiał na każdym zakręcie. Czy temu nie można jakoś zaradzić?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z aniołem przez życie – weź udział

Odnowią parking przy cmentarzu

Spór o edukację seksualną

Filia biblioteki w Wojkowie

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
727
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%