MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Kolejne Teatrrrałki już za nami

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 maja 2017, 6:39
Aktualizacja: Środa, 24 maja 2017, 6:52
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
W Miejskim Domu Kultury Muflon odbyła się gala Dziecięco – Młodzieżowych Konfrontacji Teatralnych „Teatrrrałki”. – To projekt, który spotyka się z dużą sympatią i dużym zainteresowaniem. Każdego roku mamy coraz większą liczbie uczestników, w tym roku było blisko 450 osób – mówi Sylwia Motyl–Cinkowska, dyrektor zabobrzańskiego ODK.

Festiwal odbył się już po raz 17. Składał się z dwóch części: konkursu teatralnego dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (dziecięcej i młodzieżowej) oraz warsztatów. W festiwalu wzięły udział teatry polskie i czeskie, skupiające dzieci i młodzież od 5 do 16 roku życia, działające w przedszkolach, szkołach czy domach kultury.

- Zdaniem jurorów, poziom prezentacji był bardzo wysoki. A dzieci są bardzo zadowolone z udziału, bo mogą spędzić razem czas i zintegrować się – podkreśla Sylwia Motyl-Cinkowska.

Na Gala Festiwalowej wręczono nagrody i wyróżnienia. Po obejrzeniu 22 spektakli, jury (w składzie: Katarzyna Rotkiewicz-Szumska – malarka, grafik, współtwórczyni teatru Cinema, Alena Tomasova (Czechy) – instruktorka teatralna, pedagog, Jan Kochanowski – aktor, instruktor warsztatów teatralnych i Paweł Sikora – aktor, muzyk, kompozytor) postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii dziecięcej dwa równorzędne pierwsze miejsca i nagrody po 1000 zł zdobyły: Grupa Tespisek (Przedszkole Niepubliczne nr 3 „Pajacyk” ze Zgorzelca) oraz Grupa A-le Draka (Szkoła Podstawowa nr 3 ze Zgorzelca)

W kategorii młodzieżowej pierwszą nagrodę i 2 000 zł zdobył Zespół Teatralny Burza (Centrum Kultury w Kamiennej Górze).

Organizatorzy wydarzenia:
Osiedlowy Dom Kultury oraz Miejski Dom Kultury „Muflon i Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nyski Festiwal Filmowy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 23-05-2017 14:46
Brawo Dla Jelonki że po 5 dniach informuje nas o tym zdarzeniu kiedy Czesi już w czwartek pojechali do domu. A może jelonka poinformuje nas że była 2 wojna światowa. Do kitu takie informacje jak są po czasie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Nietypowy finał Ligi Rocka

Koncert zespołu G/Łoś  

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Bogactwo talentów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
680
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%