Zalogowanych: 23

Zgorzelec: Kolejne sukcesy jeleniogórskiej koszykówki

Piątek, 16 lutego 2018, 17:32
Aktualizacja: Sobota, 17 lutego 2018, 20:57
Pięknym sukcesem młodych sportowców SP nr 11 im. F. Chopina zakończyły się rozgrywki finałowe o mistrzostwo strefy jeleniogórskiej w koszykówce. Turnieje finałowe rozegrano w hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu w dniach 9 i 12 lutego.

W turnieju finałowym dziewcząt uczestniczyły reprezentacje SP nr 11 Jelenia Góra, SP nr 5 ze Zgorzelca, SP z Mirska i SP z Nowogrodźca. W półfinale jeleniogórzanki z SP nr 11 pokonały Mirsk 40:9, a w finale rozgromiły Zgorzelec aż 25:3! Szczególnie ten drugi wynik trzeba uznać za sensacyjny, bowiem nasze zawodniczki straciły tylko 3 punkty, co jest chyba rekordem rozgrywek. Zawodniczki SP nr 11 Jelenia Góra były bardzo zdeterminowane w grze i bardzo dobrze broniły. Tym samym nasze zawodniczki awansowały do finału dolnośląskiego, w którym zmierzą się z mistrzami rejonów Wrocławia, Legnicy i Wałbrzycha.

Julia Dobrucka
Z powodu choroby nie mogła w finale zagrać Katarzyna Mirek.
Trenerem zespołu jest Rafał Sroka.

W turnieju finałowym w strefie wśród chłopców również triumfowali uczniowie SP nr 11 w Jeleniej Górze. W decydującym meczu nasi koszykarze pokonali bardzo wysoko SP nr 5 ze Zgorzelca 38:18 (w półfinale nasi koszykarze wygrali z SP nr 2 z Bolesławca 46:6).