MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne srebro Piotra Płońskiego

Wiadomości: TEPLICE
Wtorek, 6 maja 2008, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: ROB
Fot. ROB
Rewelacyjnie spisał się judoka JSS Gwardia Piotr Płoński. W międzynarodowym turnieju w Teplicach zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Francuzem Vilmontem Vicky na ostrzeżenia.

To rewelacyjny wynik, który być może da zawodnikowi z naszego regionu przepustkę na mistrzostwa Europy. W European Judo Union w Teplicach nasz zawodnik stoczył cztery walki w drodze do finału. Pokonał Słowaka, Estończyka, Ukraińca i Rumuna. W jego kategorii wiekowej walczyło łącznie 54 zawodników.

Piotr Płoński walczy o miejsce w reprezentacji z Bartoszem Kurkiewiczem (UKJ Ryś Warszawa). Pod koniec kwietnia obaj zawodnicy spotkali się w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Głogowie. Pojedynek zakończył się remisem a o zwycięstwie Kurkowskiego zadecydowały głosy sędziów (2:1). W turnieju w Teplicach także walczył Kurkowski, ale odpadł wcześniej.

W środowisku judo panuje opinia, że nasi zawodnicy nie są gorsi od swoich rówieśników z zagranicy, ale spalają się psychicznie. Piotr Płoński temu zaprzeczył i udowodnił, że jest gotów walczyć o najwyższe cele.

W najbliższym czasie gwardzista chce wziąć udział w zawodach Pucharu Europy w Berlinie a pod koniec miesiąca wyjdzie na matę podczas turnieju w Szczyrku. Dopiero po tych zawodach trener kadry zdecyduje, który z młodych judoków pojedzie na mistrzostwa Europy.
– Byłem już kiedyś na mistrzostwach Europy i wiem, jak się do takich zawodów przygotować – powiedział nam zawodnik tuż przed niezwykle udanym wyjazdem do Teplic. Widać, nie rzucał słów na wiatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Zwycięsko kończą sezon sportowy 2019

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gumis 7-05-2008 15:17
Brawo morda oby tak dalej to będę miał kumpla olimpijczyka oby tak dalej
~kibic 9-05-2008 9:24
to wielki wynik.gratulacje tym większe że zdaje sobie sprawę ile lat pracy trzeba włożyć by osiągnąć taki wynik.tak trzymaj brawo.
~RYSZARD 9-05-2008 16:36
BYŁEM WIDZIAŁEM BYŁO BY ZŁOTO SĘDZIA KALOSZ TAK TRZYMAJ
~żuku 21-05-2008 16:30
No no no piotruś dajesz rade rozwijasz sie i o to chodzi gumiś dobrze prawi jeszcze troche i na olimpiade pojedziesz... pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Siatkarska Licealiada chłopaków

Bike Maraton 2020. Znamy kalendarz!

Siatkarska Licealiada dziewczyn

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
979
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%