MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne srebro Piotra Płońskiego

Wiadomości: TEPLICE
Wtorek, 6 maja 2008, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: ROB
Fot. ROB
Rewelacyjnie spisał się judoka JSS Gwardia Piotr Płoński. W międzynarodowym turnieju w Teplicach zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Francuzem Vilmontem Vicky na ostrzeżenia.

To rewelacyjny wynik, który być może da zawodnikowi z naszego regionu przepustkę na mistrzostwa Europy. W European Judo Union w Teplicach nasz zawodnik stoczył cztery walki w drodze do finału. Pokonał Słowaka, Estończyka, Ukraińca i Rumuna. W jego kategorii wiekowej walczyło łącznie 54 zawodników.

Piotr Płoński walczy o miejsce w reprezentacji z Bartoszem Kurkiewiczem (UKJ Ryś Warszawa). Pod koniec kwietnia obaj zawodnicy spotkali się w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Głogowie. Pojedynek zakończył się remisem a o zwycięstwie Kurkowskiego zadecydowały głosy sędziów (2:1). W turnieju w Teplicach także walczył Kurkowski, ale odpadł wcześniej.

W środowisku judo panuje opinia, że nasi zawodnicy nie są gorsi od swoich rówieśników z zagranicy, ale spalają się psychicznie. Piotr Płoński temu zaprzeczył i udowodnił, że jest gotów walczyć o najwyższe cele.

W najbliższym czasie gwardzista chce wziąć udział w zawodach Pucharu Europy w Berlinie a pod koniec miesiąca wyjdzie na matę podczas turnieju w Szczyrku. Dopiero po tych zawodach trener kadry zdecyduje, który z młodych judoków pojedzie na mistrzostwa Europy.
– Byłem już kiedyś na mistrzostwach Europy i wiem, jak się do takich zawodów przygotować – powiedział nam zawodnik tuż przed niezwykle udanym wyjazdem do Teplic. Widać, nie rzucał słów na wiatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do parku narodowego z psami czy bez?

Bulwar niemal gotowy

O świetlicy mogą pomarzyć?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gumis 7-05-2008 15:17
Brawo morda oby tak dalej to będę miał kumpla olimpijczyka oby tak dalej
~kibic 9-05-2008 9:24
to wielki wynik.gratulacje tym większe że zdaje sobie sprawę ile lat pracy trzeba włożyć by osiągnąć taki wynik.tak trzymaj brawo.
~RYSZARD 9-05-2008 16:36
BYŁEM WIDZIAŁEM BYŁO BY ZŁOTO SĘDZIA KALOSZ TAK TRZYMAJ
~żuku 21-05-2008 16:30
No no no piotruś dajesz rade rozwijasz sie i o to chodzi gumiś dobrze prawi jeszcze troche i na olimpiade pojedziesz... pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kruszwicka z wykonawcą!

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Giną woreczki na psie odchody

Maraton Karkonoski już w sobotę!

Co z tym SOR–em?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
920
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%