MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Kolejne spotkanie: „Miasto Twórcze”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 sierpnia 2018, 10:42
Aktualizacja: Piątek, 3 sierpnia 2018, 6:44
Autor: ETOS
Fot. Organizator
Stowarzyszenie ETOS zaprasza na III Spotkanie „Miasto Twórcze”, którego tematem będzie atrakcyjność oferty edukacyjnej w Jeleniej Górze. Wydarzenie odbędzie się jutro (3.08) w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze.

ETOS Jelenia Góra jest nową organizacją założoną przez młodych mieszkańców stolicy Karkonoszy. Wydarzenia z cyklu – Spotkanie „Miasto Twórcze” są okazją do porozmawiania z jeleniogórzanami oraz mieszkańcami okolic o ważnych z ich punktu widzenia problemach.

Stowarzyszenie podchodzi metodycznie do diagnozy problemów naszego miasta wykorzystując m.in. narzędzie, jakim jest analiza A3*. W poprzedniej edycji Spotkania „Miasto Twórcze” zostało wskazanych kilka najistotniejszych kwestii, które mają największy wpływ na rozwój Jeleniej Góry.

- Pierwszym spośród tych czynników jest rynek pracy, który powinien dawać większą możliwość rozwoju osobistego oraz uzyskania satysfakcjonującego wynagrodzenia. Drugim elementem określonym przez uczestników spotkania, była mało atrakcyjna oferta edukacyjna szkół średnich, zawodowych i uczelni wyższych. W związku z tym temu zagadnieniu zostaną poświęcone kolejne warsztaty - mówi Paweł Staworzyński prezes Stowarzyszenia ETOS, który jest specjalistą z dwudziestoletnim doświadczeniem z zakresu organizacji pracy, optymalizacji kosztów i zwiększenia produktywności.

Analiza A3 jest profesjonalnym narzędziem wykorzystywanym w największych koncernach na świecie do rozwiązywania problemów. Przez rozłożenie danego zagadnienia na podstawowe elementy możemy wykazać, które z nich nie działają najlepiej. Tym samym wiemy, co należy poprawić i komu zaproponować wprowadzenie zmian, tak aby cały proces został zoptymalizowany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Co ze spółką Sanikom?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Krzysztof2018 2-08-2018 11:34
Konsekwentne działanie jest jedną z podstaw sukcesu. Trzecia edycja spotkań pod wspólnym tytułem, które poruszają ważne z punktu widzenia miasta problemy, to zawsze dobra decyzja. Warto słuchać mieszkańców, oni najlepiej wiedzą czego im brakuje w ich okolicy. Na pewno pojawię się na spotkaniu :)
~Paweł Gluza 2-08-2018 11:46
Zapraszam wszystkich serdecznie, spotkanie ma charakter otwarty 🙂
~Wojciech Perkowski 2-08-2018 12:04
Wystarczy w tak piękną pogodę rozejrzeć się po Jeleniej Górze i od razu wiadomo, że miasto ma wielki potencjał. Zróbmy coś aby go wydobyć!
~Gosia Skiba 2-08-2018 12:07
Mialam okazję uczestniczyć we wcześniejszych spotkaniach i naprawdę zachęcam. Ludzie z pasją wiedza i zaangazowaniem.
~ 2-08-2018 15:26
W Walbrzychu zalatwili sobie z Funduszy europejskich 240 milionów zl na rewitalizacje ,drogi i inne obiekty a czy w Jeleniej ktos myśli w taki sposób. Czy nie mogliby zawalczyc o podobne fundusze na rewitalizację miasta np ul Bankowa czy ul Wolnosci bądź sciezki rowerowe jak nalezy.Skoro Walbrzych moze to i Jelenia mogłaby się postarać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Policyjna akcja "Pieszy"

Czyżby Andrzej Duda?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%