MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne rekordy w zawodach z cyklu Polbank Cup

Wiadomości: Wisła
Sobota, 5 marca 2011, 12:56
Aktualizacja: Niedziela, 6 marca 2011, 20:02
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Dziesiąty Polbank CUP pobił absolutny rekord frekwencji – 482 młodych biegaczy i biegaczek z 48 klubów. Jeszcze nigdy w historii Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska na starcie nie stanęło aż tylu zawodników. W piątek rywalizacja toczyła się techniką dowolną na dystansach, tak jak dzień wcześniej, przy pięknej, słonecznej pogodzie.

W grupie juniorek C po raz pierwszy w tegorocznym Biegu na Igrzyska wystartowała Kinga Mitoraj - co ciekawe, jedna z czołowych polskich biathlonistek w swojej kategorii wiekowej. – Postanowiłam wystartować, choć ostatnio chorowałam i nie jestem w pełni sił. Przede mną zawody w biathlonie, więc taki start jak dziś to znakomity trening – podsumowała Kinga, która spisała się całkiem dobrze plasując się w gronie specjalistek od biegania na 10. miejscu. Wygrała po raz kolejny Sylwia Molitor przed liderką rankingu Małgorzatą Żółkiewską.

Tomasz Jurczak rządzi i dzieli w kategorii juniora C. Piątkowy 5-kilometrowy dystans „łyżwą” pokonał najszybciej dopisując do swojego dorobku kolejne zwycięstwo w Polbank CUP. – Procentuje ciężki trening w lecie – powiedział Jurczak. – Tak jak moi koledzy jestem już zmęczony sezonem, do tego dochodzi niedawna choroba, ale tak jak powiedziałem wcześniej, ciężko pracowałem w okresie przygotowawczym i jest tego efekt – dodał.

Do Wojciecha Fojcika z UMKS Marklowice należy druga część sezonu. Marklowiczanin wygrał kolejne zawody i umocnił się na pozycji lidera kategorii junior D. – To jest bardzo ambitny i pracowity chłopak, na początku sezonu biegał na czwarte, piąte miejsce i jak to często bywa w pewnym momencie nastąpiło przełamanie i zaczął wygrywać. Na pewno jest to dla niego doping do jeszcze większej pracy – oceniła swojego podopiecznego trenerka UMKS Marklowice Aleksandra Pustołka. Niepokonana w kategorii juniorek E pozostaje Izabela Marcisz. Po czwartkowej wygranej, w piątek ponownie stanęła na najwyższym podium.

Wyniki :

Juniorzy B (1993-1994) 10 km F
1. Krzysztof Kukuczka NKS Trójwieś Beskidzka - 26:35,80
2. Robert Bieda UKS Sołtysianie Stare Bystre - 26:54,50
3. Konrad Motor UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 27:05,20
4. Andrzej Pradziad LKS Poroniec/SMS Zakopane - 27:05,30
5. Patrycjusz Polok MKS Istebna/SMS Szczyrk - 27:27,90
6. Artur Ferens UMLKS Marklowice/SMS Szczyrk - 27:56,50
Wystartowało 26 zawodników

Klasyfikacja generalna junior B po dziesięciu biegach
1. Konrad Motor UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 730 pkt.
2. Patrycjusz Polok MKS Istebna - 577 pkt.
3. Krzysztof Kukuczka NKS Trójwieś Beskidzka - 557 pkt.
4. Sven Rakoszek UKS Karlik Przezchlebie/SMS Szczyrk - 555 pkt.
5. Robert Bieda UKS Sołtysianie Stare Bystre - 551 pkt.
6. Krzysztof Kęsek LKS Poroniec/SMS Zakopane - 289 pkt.

Juniorki B (1993-1994) - 7,5 km F
1. Marzena Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 23:17,0
2. Sabina Śpiewak MKS Wodzisław Śląski/SMS Szczyrk - 23:41,30
3. Urszula Łętocha KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 23:54,90
4. Dominika Hulawy MKS Istebna/SMS Szczyrk - 24:13,10
5. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane - 25:00,80
6. Dorota Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk - 25:25,20
Wystartowało 17 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka B po dziesięciu biegach
1. Marzena Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 820 pkt.
2. Sabina Śpiewak MKS Wodzisław Śląski/SMS Szczyrk - 601 pkt.
3. Dominika Hulawy MKS Istebna/SMS Szczyrk - 585 pkt.
4. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane - 422 pkt.
5. Urszula Łętocha KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 400 pkt.
6. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski - 374 pkt.

Juniorzy C (1995 -96) 5 km F
1. Tomasz Jurczak MUKN Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 14:25,50
2. Kamil Bugiel UMKS Marklowice - 14:41,50
3. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka - 14:41,80
4. Tomasz Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka - 14:49,0
5. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski - 14:50,70
6. Kamil Bury MKS Istebna - 14:51,70
Wystartowało 73 zawodników

Klasyfikacja generalna junior C po dziesięciu biegach
1. Tomasz Jurczak MUKN Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 820 pkt.
2. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka - 640 pkt.
3. Tomasz Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka - 566 pkt.
4. Norbert Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 483 pkt.
5. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski - 455 pkt.
6. Kamil Bugiel UMKS Marklowice - 398 pkt.

Juniorki C (1995 -96) 5 km F
1. Sylwia Molitor UMKS Marklowice - 17:33,30
2. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski - 17:41,90
3. Ewelina Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski - 18:07,90
4. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka - 18:25,90
5. Anna Orawiec MKS Babia Góra Lipnica Wielka - 18:30,50
6. Anna Kalina MUKS Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 18:36,10
Wystartowały 54 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorka C po dziesięciu biegach
1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski – 940 pkt.
2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice - 780 pkt.
3. Ewelina Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski - 601 pkt.
4. Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 500 pkt.
5. Maria Skałka UKS Hilltop Osieczany - 365 pkt.
6. Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/Gimnazjum Lubawka - 336 pkt.

Juniorzy D (1997-1998) 3 km F
1. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice - 10:25,50
2. Mateusz Siatka UKS Orliki Wiśniowa - 10:31,60
3. Filip Kroemer UKMS Marklowice - 10:35,30
4. Mateusz Kuruc UKS Hańczowa - 10:39,30
5. Mariusz Sewastynowicz MKS Istebna - 10:44,40
6. Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski - 11:00,0
Wystartowało 92 zawodników

Klasyfikacja generalna junior D po dziesięciu biegach
1. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice - 746 pkt.
2. Mateusz Siatka UKS Orliki Wiśniowa - 720 pkt.
3. Filip Kroemer UMKS Marklowice - 632 pkt.
4. Rafał Szymbara MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 564 pkt.
5. Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski - 480 pkt.
6. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce - 408 pkt.

Juniorki D (1997-1998) 3 km F
1. Agata Warło UMKS Marklowice - 12:18,40
2. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 12:27,30
3. Weronika Legierska MKS Istebna - 12:33,0
4. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski - 12:51,10
5. Róża Łyjak MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba - 13:03,30
6. Justyna Pradziad LKS Poroniec/SMS Zakopane - 13:03,40
Wystartowały 82 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorka D po dziesięciu biegach
1. Agata Warło UMKS Marklowice - 765 pkt.
2. Weronika Legierska MKS Istebna - 720 pkt.
3. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 697 pkt.
4. Paulina Mocur MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 461 pkt.
5. Justyna Pradziad LKS Poroniec/SMS Zakopane - 410 pkt.
6. Marcelina Konik MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 365 pkt.

Juniorzy E (1999 i młodsi) 2 km F
1. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski - 6:51,20
2. Artur Wacławiak UKS Sołtysianie Stare Bystre - 6:51,30
3. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 6:53,90
4. Dawid Bojko NKS Trójwieś Beskidzka - 6:59,70
5. Dariusz Staszel UKS Regle Kościelisko - 7:01,30
6. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski - 7:02,60
Wystartowało 69 zawodników

Klasyfikacja generalna junior E po dziesięciu biegach
1. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 685 pkt.
2. Jan Raczkiewicz MULKS Tomaszów Lubelski - 634 pkt.
3. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski - 579 pkt.
4. Artur Wacławiak UKS Sołtysianie Stare Bystre - 560 pkt.
5. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski - 513 pkt.
6. Damian Dawid KS Jedność Nowy Sącz - 352 pkt.

Juniorki E (1999 i młodsi) 2 km F
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 7:02,20
2. Monika Mazurkiewicz MULKS Tomaszów Lubelski - 7:10,70
3. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 7:22,90
4. Joanna Jakieła BKS Kościelisko - 7:24,20
5. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze - 7:30,10
6. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra - 7:30,40
Wystartowało 55 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka E po dziesięciu biegach
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 980 pkt.
2. Monika Mazurkiewicz MULKS Tomaszów Lubelski - 590 pkt.
3. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra - 510 pkt.
4. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 461 pkt.
5. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze - 412 pkt.
6. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 381 pkt.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hojny festyn

Przedwiośnie na rzecz LGBT

To jest już koniec...

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Na Szwedzkie Skały wysiłkiem (nie)małym

Mierzyli się z rywalami z Europy i Azji

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Boże Ciało 2019

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1082
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%