Czytających: 9385

Wrocław: Kolejne rekordy i medale zawodników MKL "12"

Wtorek, 16 września 2014, 9:13
Aktualizacja: 9:15
W minioną sobotę (13. września) na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu z udziałem ponad 800 najmłodszych lekkoatletów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego zostały przeprowadzone Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach brali udział również zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra, którzy zaprezentowali dobry poziom sportowy zdobywając dwa medale i kilka miejsc w ścisłych finałach.

Tytuł mistrzyni i złoty medal wywalczyła Julia Gul w biegu na dystansie 100 m ppł. z bardzo dobrym wynikiem - rekordem życiowym - 15,73 s. Brązowy medal wywalczył Adrian Kołodziej w biegu na 110 m ppł. z nowym rekordem życiowym - 15,48 s. Bardzo blisko medalu, bo na IV miejscu sklasyfikowano Darię Chobry w skoku w dal z rezultatem - 4,82 m. Na VI miejscu rywalizację w biegu na 300 m ppł. ukończył Adrian Kołodziej w czasie nowego rekordu życiowego - 44,78 s. Na tym samym dystansie tylko w kategorii młodziczek Julia Gul zajęła VIII miejsce w czasie 50,94 s (nowy rekord życiowy).

Rekordy życiowe poprawił Adam Mazur - w biegu na 300 m - 41,38 s i w skoku w dal - 5,20 m oraz Kacper Drzymont w biegu na 300 m - 43,53 s. Mateusz Cichy pokonał poprzeczkę na wyskości 155 cm. Trenerm wszystkich zawodników jest Marek Przeorski. Julia Gul i Adrian Kołodziej zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce - Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, które zostaną przeprowadzone w Zielonej Górze w dniach 27-28.09.2014r.