MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Kolejne przedszkole pod policyjnym parasolem

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 8:05
Aktualizacja: 11:23
Autor: TEJO
Fot. Policja
Tym razem do Piechowic zawitały służby mundurowe, aby w miejscowym Przedszkolu Samorządowym nr 2 zainaugurować akcję pod hasłem „Przedszkolak pod parasolem policji”. Przypomnijmy, że autorką działań prewencyjnych, które obejmują wszystkie przedszkola z Jeleniej Góry i powiatu, jest Danuta Razmysłowicz z policji.

Oprócz policji, obecni byli również przedstawiciele, straży miejskiej, straży pożarnej i GOPR-u.Zagadnienia dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa przedstawiciele służb przekazywali dzieciom w formie gier i zabaw, w których uczestniczyło blisko 20 przedszkolaków w wieku od 4 do 6 lat.

Dzieci podzielone były na grupy trzyosobowe i kolejno na stacjach służb mundurowych odpowiadali na przygotowane dla nich pytania. Między innymi przy policjantach dzieci zademonstrowały prawidłowe przejście z jednej na drugą stronę oraz za pomocą specjalnych puzzli układały numery alarmowe służ ratowniczych.

– Drugie spotkanie już wkrótce – informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie przedszkole

Stalowe rumaki w Karpaczu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (5) Dodaj komentarz

19KochaS83 6-04-2009 8:15
Powinno być coraz więcej takich akcji, bo jak widać od małego nauka nie pójdzie na próżno. W porównaniu do niektórych starszych osób to takie przedszkolaki wiedzą, jak prawidłowo należy zachować się na przejściu dla pieszych.
piipi 6-04-2009 11:09
..dzieci policji wierza !.*Cudownie.
~mama maluszka 6-04-2009 12:37
I bardzo dobrze! Nie ma się co naśmiewać z takich akcji. Prawda taka, że prawie każde dziecko jest zafascynowane mundurem i faktem, że "ktoś nowy" przyszedł do przedszkola. I na 100% chętniej posłuchają rad takiej osoby - dla przedszkolaka to wydarzenie.
ebee 6-04-2009 23:03
Widziałem wielokrotnie takie akcje. Pełny profesjonalizm. Jestem pod wrażeniem. Żałować należy tylko, że w innych dziedzinach policja..............."nie daje rady". No może jedynie z wyjątkiem czającej się oczywiście w bezpiecznych miejscach...........drogówki !
kwakwa 7-04-2009 10:31
czy był tam Rybarczyk... Piechowice to miasto jego rodziny i wyborców,na pewno nie stracił takiej okazji...czy przedszkole na Morcinka i inne też będą objęte tą akcją...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Pożegnania w starostwie

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Porównaj ceny z Jelonką.com

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%