MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kolejne projekty z dofinansowaniem ZIT AJ

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 października 2017, 11:52
Aktualizacja: 13:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Władze miasta poinformowały dzisiaj (25.10) o kolejnych projektach, które otrzymały dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej. Do realizacji przejdą zatem: „pumptrack”, „single track”, Promenada Jagniątkowa oraz droga pieszo–rowerowa wzdłuż ulicy Łomnickiej.

Jak już wspominaliśmy kilka tygodni temu, Gmina Świerzawa otrzymała dofinansowanie na budowę alternatywnych ścieżek i tras rowerowych w Górach Kaczawskich (tzw. single track). Wówczas zastępca prezydenta Jeleniej Góry zapewniał, że to nie przekreśla szans Jeleniej Góry przy współpracy z gminami: Podgórzyn i Piechowice na budowę podobnych tras. Jak się okazało, udało się przesunąć środki na bioróżnorodność przyrodniczą, dzięki czemu również w Kotlinie Jeleniogórskiej powstanie "single track", czyli jednokierunkowa trasa rowerowa, która swój początek będzie miała na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej i kilka innych projektów. - Musieliśmy wystąpić do Komisji Europejskiej o zgodę na przesunięcie środków, taka zgoda zapadła, a wczoraj również zgodę wyraził zarząd - tłumaczy Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Będzie 11 pętli, z czego jedna wybitnie trudna dla zawodowców, siedem średnio trudnych i pozostałe trzy łatwe. Wszystkie będą tworzyły jedną całość o długości ok. 65 km - dodał J. Łużniak, dziękując przy okazji dyrekcji Karkonoskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwu Szklarska Poręba za przychylność i współpracę w tym aspekcie.

Wśród projektów, które również otrzymały dofinansowanie jest Promenada Jagniątkowa, która ma wyprowadzić ruch pieszy z ulicy Michałowickiej i Karkonoskiej - ulicą Zarzeczną i wzdłuż Domu Hauptmanna. Ponad 1,3 mln zł dotacji trafi też na budowę "pumptracka", a niemal 900 tys. zł na budowę ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Łomnickiej. Jak zapowiadają władze miasta - nawet jeśli miasto nie otrzyma dotacji na remont nawierzchni ulicy Łomnickiej z budżetu państwa, będzie to zadanie zrealizowane ze środków własnych, zatem powstanie zarówno chodnik, jak i jezdnia.

Ponadto w ramach ZIT AJ dofinansowanie otrzymała Szklarska Poręba, gdzie powstaną ścieżki rowerowe wraz z tarasami widokowymi. Łączna wartość projektów przyjętych do realizacji to ponad 12,6 mln zł, z czego 10,7 mln zł to dotacja w ramach ZIT-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nowy program "Moja woda"

Bałaganiarz zapłaci

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~janowiczanin 25-10-2017 13:14
A gdzie w tym wszystkim Janowice ?
~rower 25-10-2017 13:27
a co z Piechowicami
~te 25-10-2017 14:29
a janowice nie należą do J.góry...... więc ich nie ma .......
~sarna 25-10-2017 14:38
A co z Nadbrzeżną ??? !!!!!
~Sarna 25-10-2017 16:18
Super! Będę korzystać z single tracka. Tylko ile łącznie ma mieć km?
~do te 25-10-2017 20:12
ale naleza do ZIT jelenia gora :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

"Weekend z deską" w Bolesławcu

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
729
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%