MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kolejne pary obchodzą złote gody

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 września 2016, 13:34
Aktualizacja: Piątek, 30 września 2016, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wręczył dzisiaj (29.09) czterem parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość odbyła się w sali ślubów jeleniogórskiego Ratusza.

Krystyna i Marian Jureccy, Maria i Eugeniusz Wasileńczykowie, Jarosława i Mieczysław Martusewiczowie oraz Bożena i Aleksander Dobruccy – to pary, które świecą przykładem jak w zdrowiu i chorobie, na dobre i złe – przetrwać co najmniej 50 lat w związku małżeńskim.

Wraz z rodzinami przybyli w czwartkowe przedpołudnie do Ratusza, by odebrać odznaczenie z okazji złotych godów. - Lubię tę okoliczność, bo medale na ogół przyznaje się za rzeczy jednokrotne i gwałtowne – dzielność w boju, ratowanie. Tutaj mamy medal za to, że dwoje ludzi jest ze sobą przez 50 lat. Ze swojej skromnej ponad 30-letniej perspektywy związku małżeńskiego wiem, że w życiu jest tak, że raz jest z góry, raz pod górę i dobrze jest mieć drugą połowę, żeby razem się cieszyć, albo znaleźć wsparcie – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- W Polsce związku małżeńskie są zawierane coraz później, albo w ogóle – nie jest to dobra tendencja. Nie ma co gadać o polityce prorodzinnej, tylko pokazywać tych ludzi, którzy będą się dzielić własnymi doświadczeniami – dodał włodarz miasta.

Jaką receptę na tak długoletnie pożycie mają pary? - Trzeba się szanować i kochać. To najważniejsze – wyznała Krystyna Jurecka, która nie kryła wzruszenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~big 29-09-2016 18:50
a w Karpaczu trzeba sie samemu do urzędu zgłosić i upomnieć ,sami nic nie robią bo tak jest wygodniej-według Karpackich urzędników.Urząd Miasta Karpacza schodzi na psy.
~holi 29-09-2016 19:40
W Jeleniej Górze jest to samo. To rodziny i Jubilaci zgłosili a nie sam USC. Wręczenie medali trwało 15 minut
~i 29-09-2016 19:47
Co to za święto a gdzie długoletnie pożycie prezesa on bardzo cierpiał i walił !!!
kazimierzp 29-09-2016 20:31
Naszemu stadłu brakuje jeszcze kilka lat do tej "magicznej" liczby 50!:-) Gratuluję jubilatom. Gdy oglądam te zdjęcia to przypomina mi się jak mój szwgier wspominał iż Gienek Wasileńczyk (jest wśród jubilatów) miał jako dziecko niesamowitego kopa w piłkę nożną! Ciekawe jak dzisiaj z tym kopem!?;-) Poznaliśmy się z Gieniem na nartach gdy przez góry wychowywaliśmy nasze dzieci. Dzieci nam się udały... Serdeczne życzenia zdrowia wszystkim jubilatom!!!
~rodzina 29-09-2016 22:07
A ta Pani co czytała ten tekst to kto ? . Chyba nie kierownik usc, bo łańcucha nie miała jaki kierownicy noszą podczas ślubów ( chyba że tylko śluby są uroczystością, a jubileusz 50 lecia to żadna uroczystość ) . Oj jeleniogórscy urzędnicy ogarnijcie się.
~iok 30-09-2016 0:33
Gratulacje. Niestety takich par będzie coraz mniej. Tak na marginesie, w życiu bym nie wytrzymała z jednym partnerem tyle lat, dlatego chylę czoło.
~ 30-09-2016 8:18
do rodzina , ogarnij się , ty pewnie jesteś ( sam , samotna ) i marzy się Tobie taka uroczystość , żeby doczekać tak pięknego jubileuszu trzeba być fajnym człowiekiem a nie nieudacznikiem życiowym jak pewnie Ty jesteś
~pola20 30-09-2016 9:55
Gratulacje...widze na zdjeciu moja wychowawczynie...super czlowiek i pedagod-teraz takich brak....Wszystkiego najlepszego dla Pani Bozeny Dobruckiej i jej meza.
~SP8 30-09-2016 14:26
Pani Dobrucka to wspaniały nauczyciel, zawsze kompetentna, przygotowana i sprawiedliwa. Za moich czasów było jeszcze kilku takich w SP8 - Wojtasik, Kuczewska, Rękowska. Wszystkie wspominane ciepło przez byłych uczniów na spotkaniach klasowych. Pozdrawiamy.ps. Pani Martusewicz to tez nauczycielka, ale nie miałem okazji być uczniem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Przetarg na kolejną stację

Jan Sopata na emeryturze

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
801
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%