MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kolejne opóźnienie w starcie budowy stacji GOPR

Wiadomości: Karpacz
Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 1 maja 2018, 5:33
Autor: WAC
Fot. Użyczone/wizualizacja
Nadal nie wiadomo, kto będzie wykonawcą budowy nowej stacji ratowniczej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Karpaczu.

Dotychczasowe dwa przetargi zakończyły się niepowodzeniem. Do pierwszego stanęły dwie firmy, jednak ich oferty przekraczały możliwości finansowe GOPR – u. W budżecie zarezerwowano na ten cel 2,2 miliona złotych. Na drugi przetarg, mimo zmniejszonego zakresu prac oraz podzieleniu zadania na etapy nie zgłosił się żaden oferent. W tej sytuacji postępowanie musiało zostać unieważnione.

– Kolejny przetarg został już ogłoszony – mówi prezes zarządu Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki. Jeśli i on nie zakończy się pozytywnie, rozpoczniemy negocjacje z potencjalnymi wykonawcami.

Przypomnijmy. Środki na budowę swojej nowej siedziby pod Śnieżką ratownicy górscy pozyskali dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz odpisu ze sprzedaży biletów jakie przekazuje Karkonoski Park Narodowy. Liczą też, że w 2019 roku wspomoże ich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według planów, w budynku gdzie będą dyżurować ratownicy górscy będzie też stacjonować karetka pogotowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Real 30-04-2018 9:26
To jest chore, to jest chora sytuacja. Rządy się zmieniają, od postkomunistów z SLD, przez PO, po PIS, a sytuacja nie zmienia się. GOPR, ludzie którzy ryzykują własnym życiem dla ratowania innych, cały czas mają problemy z pieniędzmi. Brak pieniędzy na stację, niskie zarobki, brak obowiązkowych ubezpieczeń turystów od NW w górach. To jest skandal, najzwyklejsze draństwo. Może dopiero jak ludzie zaczną ginąć w górach, politykom coś się odetka w ich pustych łbach ?!
~perto 30-04-2018 9:42
Wprowadzić nareszcie odpłatność za wszelkie akcje jak na Słowacji czy w Szwajcarii. Turysta się ubezpiecza, jesli to był wypadek to ubezpiczyciel zwróci koszta, a jeśli to była głupota lub brawura to musi zaboleć. Nic nie uczy rozumu jak uderzenie po kieszeni.
~kościelny 30-04-2018 10:30
Mnie już zus uderza po kieszeni co miesiąc,to wystarczy.
~kościelny 30-04-2018 10:34
Jak zwykle w polandi nie ma kasy na zdrowie i bezpieczeństwo,za to jest kasa na pomoc nieobom,jest kasa na muzea przykościelne,jest kasa na sektę katolicką i fundusz kościelny itp za to nie na kasy na obywateli którzy to wszystko finansują z własnej kieszeni.Chory kraj.
~jegol 30-04-2018 16:39
Chory kraj, to zbyt delikatnie powiedziane :(
~Widzę 30-04-2018 19:28
A dlaczego taka koncepcja budynku? Może typowy projekt hali na sprzęt+ parę pokoi do spania a nie od razu dla vipów apartamenciki. Bierzcie przykład z baz na Spitsbergenie, w Alpach.
~Boss 1-05-2018 8:11
do: ~Widzę (19:28)
Widziałeś Ty kiedyś siedzibę służb ratunkowych w jakimkolwiek rejonie Alp,mają budynki jak pół naszego szpitala lądowiska na kilka helikopterów to o czym mówisz to są bazy dyżurne na sprzęt obsługujące dany obszar służą do wspomagania akcji
~Boss 30-04-2018 20:57
Najważniejsze że na muzeum K.P.N będzie 50 milionów to jest priorytet , z roku na rok przybywa turystów ,padają rekordy a nie ma pieniędzy na to żeby zadbać o ich bezpieczeństwo
~orli 30-04-2018 23:43
Pies trącał bezpieczeństwo, Pałace są najważniejsze. Takie som priorytety.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Jan Sopata na emeryturze

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
805
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%