MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Kolejne medale zawodników Rio Grappling Club

Wiadomości: Luboń
Poniedziałek, 26 września 2011, 14:44
Aktualizacja: Wtorek, 27 września 2011, 12:30
Autor: Przemo
Fot. użyczone
Kolejny wyjazd i kolejne zdobycze medalowe zawodników klubu Rio Grappling Club Jelenia Góra. Tym razem zawodnicy ze Złotniczej pojechali do Wielkopolski (Luboń koło Poznania) odnosząc sukcesy w zawodach typu Submmision (brazylijskie jiu–jitsu tylko, że bez kimona).

Jeleniogórscy zawodnicy przywieźli tym razem 4 medale. Złoty medal zdobył Mateusz Zackiewicz, który w finale niestety spotkał swojego klubowego kolegę Miłosza Trzaskę, srebrnego medalistę w kategorii junior do 86,49kg. Trzecim zdobywcą medalu był Dominik Biarda, który stanął na najniższym stopniu podium w kategorii junior do 71,49kg. Ostatnim zawodnikiem, który przywiózł medal (brązowy) był Mateusz Bubin startujący w kategorii senior -85,49kg niebieskie pasy. Sobotnie zawody w Wielkopolsce były I Pucharem Polski NO-GI CBJJ.

- Był to nasz drugi wyjazd w krótkim okresie czasu. Powinniśmy być zadowoleni, w ciągu tygodnia przywieźliśmy 9 medali i to z zawodów rangi Puchar Polski i Mistrzostwo Polski. Przyznam że był to ciężki okres dla naszych zawodników, nie zdążyliśmy odpocząć po Mistrzostwach Polski w Zawierciu, a pojechaliśmy na Puchar Polski do Lubonia. Nie mieliśmy nawet czasu się przestawić z walki w kimonach na walkę bez nich. Oczywiście są to podobne sporty, ale jednak zdecydowanie styl walki się różni. Walka bez kimon jest zdecydowanie szybsza, wymaga większej zwinności i siły od startującego. Obecnie mamy przerwę w startach i możemy się w końcu się zregenerować, poprawić błędy popełniane przez nas w walce i przygotować do kolejnych zawodów i mam nadzieje kolejnych zdobyczy medalowych. Tak jak tydzień temu na zakończenie chciałbym zaprosić wszystkich chętnych, a także kobiety do wzięcia udziału w naszych treningach, które prowadzimy w sali MOS-u przy ul. Złotniczej 12 (sala nr 26), trenujemy codziennie w godzinach wieczornych. Zainteresowanych odsyłam do naszej strony na Facebooku lub pod nr telefonu 795590500 lub 788208925. Chcielibyśmy także podziękować firmom Condizone, Lestol, Składy Wokulski, Ksero Kopia, E-agnes i Ann Care za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju – mówił Mateusz Bubin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Doczekają się ronda

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kibic 26-09-2011 15:05
brawo chlopaki tak trzymac...dobrze ze macie jakies hobby i mozecie sie mu oddawac,jak widac z sukcesami!!! obyscie tylko swoich umiejetnosci nie zaczeli prezentowac po jeleniogrskich pubach!..pozdrawiam i sukcesow zycze...
~tro 26-09-2011 20:00
Super!!!Gratulacje!!!
~wiesław 26-09-2011 20:18
dobrze że coś się dzieje w tym kierunku gratulacje dla wszystkich
~ 26-09-2011 23:01
Polacy potrafią się tylko bić ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sankami w memoriale Warzyboka

To było bezpieczne?

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%