MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Kolejne kamizelki rozdane

Wiadomości: powiat jeleniogórski
Wtorek, 27 października 2009, 20:40
Aktualizacja: 20:41
Autor: Mar
Fot. organizator
W piątek i w poniedziałek dzieci klas 0–2 w szkołach podstawowych w Jeżowie Sudeckim, Czernicy i Siedlęcinie dostały kamizelki odblaskowe. Mają one chronić maluchy w drodze do i ze szkoły oraz podczas poruszania się po wiejskich drogach, gdzie często brakuje poboczy.

- W tych szkołach rozdaliśmy 130 kamizelek. Planujemy w tym sezonie w nowe kamizelki zaopatrzyć około tysiąca dzieciaków, a jeśli sponsorzy dopiszą, to może i więcej – mówi Mariusz Synówka, prezes fundacji Jeleniogórska Akcja – Bezpieczna Droga.

Zapytaliśmy organizatora, czy takie rozdawanie kamizelek ma sens i prawdziwy efekt prewencyjny. Wielokrotnie już zarzucano organizatorom akcji, że na rozdaniu kamizelek się kończy, a one same w większości lądują na dnie szaf.

- Nie każda akcja od razu przynosi efekty, a zarzuty, że na rozdaniu się kończy są niesprawiedliwe wobec dzieci, części rodziców i nauczycieli, którzy starają się pilnować dzieci, aby te nosiły kamizelki przez cały okres jesienno zimowy – tłumaczy M. Synówka – również nasza akcja jest zaplanowana na etapy. Rozdajemy kamizelki, od razu prowadzimy pogadankę na temat ich znaczenia, a następnie jesteśmy w kontakcie ze szkołami, jak dzieci sobie z tym radzą. Pod koniec roku szkolnego, dzieciom najsumienniej noszącym kamizelki odblaskowe fundujemy całodzienną wycieczkę z wieloma atrakcjami. One wiedzą, że jeśli będą nosić kamizelki czeka je nagroda, gdyż na wycieczkę jadą te dzieci, wytypowane przez nauczycieli, które najsumienniej chodzą w kamizelkach. Ważne jest też trafienie dl dziecięcej wyobraźni. Wielkie wrażenie wywarł na nie pokaz jak wyglądają w ciemności w kamizelkach i bez nich.

Jeleniogórska Akcja – Bezpieczna Droga i policjanci z komendy miejskiej Policji, od początku ją wspierający, w najbliższych tygodniach będą odwiedzać kolejne szkoły w powiecie jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Przedszkole po remoncie

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1071
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%