MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Kolejne ekipy narodowe potwierdziły swój udział w Pucharze Świata

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 31 grudnia 2011, 13:47
Aktualizacja: 13:50
Autor: MDvR
Fot. archiwum
11 drużyn narodowych zgłosiło dotychczas udział w zawodach Pucharu Świata w Biegach Narciarskich, które odbędą się 17 i 18 lutego w Szklarskiej Porębie. Organizatorzy otrzymali już potwierdzenie ekip z Francji, Kanady, Australii, Ukrainy, Szwajcarii, Szwecji, Austrii, USA, Rosji, Włoch i Estonii. Na razie nie ma zgłoszenia m.in. reprezentacji Polski, ale to tylko formalność. Ekipy mają czas do 5 stycznia 2012 roku.

Tymczasem ruszyła sprzedaż biletów w biurach turystycznych w całym kraju. Wcześniej wejściówki na zawody można było kupić tylko za pośrednictwem sklepu internetowego. Dzisiaj jest to możliwe także w niemal 200 punktach w całym kraju, w tym m.in. w Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie (lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie organizatora www.pucharswiata2012.pl).

Liczba miejsc na Polanie Jakuszyckiej, gdzie rozgrywane będą zawody jest bardzo mała. Każdego dnia na stadionie narciarskim zmieści się zaledwie 4,5 tysiąca kibiców. Bez wejściówek nie będzie można obserwować zawodów na trasach biegowych, które na całej długości zostaną ogrodzone (wynika to z polskich przepisów o imprezach masowych). Kibice z biletami na Polanę Jakuszycką zostaną dowiezieni specjalnymi bezpłatnymi autobusami z centrum Szklarskiej Poręby. Jedynie zorganizowane, co najmniej 40 osobowe grupy, mogą liczyć na parking dla autokaru przy Polanie Jakuszyckiej (kartę parkingową trzeba wcześniej zarezerwować u organizatorów).

W Szklarskiej Porębie przeprowadzone zostaną 2 wyścigi. W piątek 17 lutego będą to widowiskowe sprinty techniką dowolną, natomiast w sobotę 18 lutego kobiety pobiegną na 10 km klasykiem, a panowie na 15 km.

Zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w Polsce organizowane są po raz pierwszy. Miejsce nie jest przypadkowe. Szklarska Poręba to niekwestionowana stolica polskiego narciarstwa biegowego. To na Polanie Jakuszyckiej rozgrywany jest jeden z 15 największych na świecie masowych biegów długodystansowych – Bieg Piastów. Tutaj przeprowadzane są też najważniejsze krajowe zawody w biegach i biathlonie. Gdy w innych miejscowościach z powodu braku śniegu odwoływane są kolejne zawody, w Szklarskiej Porębie można trenować na prawie 30 km trasach na których założony jest ślad do techniki klasycznej

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powalczą z rywalami i własnymi słabościami

To będzie siatkarskie zakończenie wakacji

Trwają porządki w Mysłakowicach

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Trenowali na francuskiej ziemi

Grand Prix Polonia 2020 za nami

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Bardzo słabe wyniki matur

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%