im. Kamila, Marcelina

Kolejna wygrana siatkarzy

Środa, 27 marca 2019, 21:17
Aktualizacja: 21:24
W trzeciej serii spotkań rundy rewanżowej Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorów ekipa Zorki Orle Jelenia Góra pokonała wicelidera rozgrywek – Bóbr Marciszów i z dorobkiem 15 punktów w 8 meczach doskoczyła do czołówki tabeli. Spotkanie rozegrane w sali ZSOiT w Jeleniej Górze obfitowało w wiele zwrotów akcji, ale to gospodarze sięgnęli po 3 punkty!

Pierwszy set od początku należał do gości - było 1:4, 3:6, ale z biegiem czasu miejscowi zdołali wyrównać na 11:11. Kolejne 5 punktów zdobyli siatkarze z Marciszowa i do końca seta otwarcia prezentowali się znacznie lepiej. W drugiej i trzeciej partii wyrównany bój trwał mniej więcej do stanu po 15, ale końcówki setów należały do jeleniogórzan. W czwartej odsłonie zdecydowanie przeważali gospodarze, którzy po ostatniej piłce mogli cieszyć się z 5 zwycięstwa w sezonie. Warto zaznaczyć, że w drugiej rundzie JLSA 2019 Zorka Orle rozgrywa wszystkie mecze w Jeleniej Górze (pierwszą rundę grali na wyjazdach), a sala sportowa w "Śniadeckim" przy al. Jana Pawła II jest bardzo specyficzna (niewielka i niska), więc wiele zespołów nie radzi sobie z warunkami gry i schodzi w roli pokonanych.

Zorka Orle Jelenia Góra - Bóbr Marciszów 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:13)

Zorka Orle: Piotr Galus (kpt.), Paula Cieślak- libero, Tomasz Romańczuk, Krzysztof Zwoliński, Krystian Adamczak, Stanisław Mucha, Maciek Bobyk, Grzegorz Halicki.
Bóbr Marciszów: Jacek Wróbel, Tomasz Idziak – libero, Adam Nalichowski – Libero, Michał Mirek, Marcin Lara, Arkadiusz Rybiński, Mateusz Czadowski, Kacper Nalichowski, Mateusz Dziedzic, Bartosz Świdziński.
Spotkanie sędziowali: Jacek Dobrowolski oraz Mikołaj Nikołajuk.

W bieżącej kolejce rozgrywek JLSA bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek w Krzeszowie, gdzie miejscowi Cystersi postarają się o rewanż ekipie Milanos za porażkę 0:3 w Karpaczu - mecz w czwartek (28.03) o godz. 19:20. Ponadto, w piątek (29.03) lider, czyli Statyści Kamienna Góra podejmą ostatnią w tabeli ekipę z Barcinka.