MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kolejna tura żywności dla ubogich

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 10 lipca 2011, 7:24
Aktualizacja: 7:24
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna pomoc” kolejny raz rozda żywność dla ubogich z Jeleniej Góry. Artykuły spożywcze będą wydawane do wyczerpania zapasów w najbliższą środę (13 lipca) w godz. 10.00–16.00 przy al. Wojska Polskiego 15 w Jeleniej Górze.

Po żywność mogą się zgłaszać osoby, które spełniają kryteria dochodowe. Osoby samotne nie mogą przekroczyć dochodu w wysokości 715,50 zł, a w przypadku rodzin 526,50 zł na jednego członka rodziny. Warunkiem otrzymania pomocy jest udokumentowanie swojej sytuacji oraz niepobieranie żywności z innych źródeł.

Paczki będą wydawane w biurze fundacji mieszczącym się przy al. Wojska Polskiego 15 w Jeleniej Górze na parterze w pokoju nr 4.
- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy nie pobierają paczek z innych miejsc. Prosimy o zabranie ze sobą mocnego opakowania (kartonu lub silnej reklamówki) oraz dowodu tożsamości – mówią organizatorzy akcji.

Regulamin oraz wszystkie szczegóły są dostępne pod nr tel. 75-64-611-16 oraz w siedzibie fundacji w al. Wojska Polskiego 15 w Jeleniej Górze otwartego w każda środę w godz. 16.00-18.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Skatepark za frekwencję?

W KSON–ie dzieje się

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 10-07-2011 15:34
a jak to udowodnic ze sie nie pobiera paczek z innych zrodel ?
~wolontariusz 10-07-2011 16:40
Każda osoba biorąca art. żywnościowe składa oświadczenie pod odpowiedziqalnością karną za składanie fałszywych oświadczeń. Poza tym organizacje społeczne współpracują ze sobą i eliminują naciągaczy, którzy chcą korzystać z kilku źródeł. Jeżeli ktoś chce pobierać żywność akurat z tej Fundacji, która nie pobiera żadnych opłat, to musi przynieść rezygnację z dotychczasowego źródła pomocy, potwierdzoną przez Prezesa tej organizacji, jeżeli korzystał z innych źródeł.
~Obywatel 10-07-2011 17:36
Dobrze że istnieją instytucje dające w tych brutalnych czasach promyk nadziei dla ludzi potrzebujących w postaci tak trywialnych środkach pierwszej potrzeby, które są bagatelizowane przez tych którzy nigdy nie zaznali prawdziwego ubóstwa lub wykluczenia społecznego.
~potowrzód 10-07-2011 19:08
Były już bony na Boże Narodzenie i na Wielkanoc. Ale na wakacje urzędnicy jeszcze talonów nie dostawali. Ten nowy zwyczaj postanowił wprowadzić minister skarbu Aleksander Grad. Za bony, jak wynika z ministerialnego zamówienia, urzędnicy będą mogli zrobić zakupy na wakacje albo nawet wykupić wyjazd. Bony mają bowiem uprawniać do zakupywszelkiego rodzaju dóbr (od jedzenia czy odzieży po sprzęt rtv), a także usług. Aż 75 proc. dzieci w Polsce nie wyjedzie w tym roku na wakacje, bo ich rodziców na to nie stać. Będą sobie mogli na taki wydatek pozwolić urzędnicy ministerstwa skarbu. Szef resortu Aleksander Grad (49 l.) tak dba o swoich pracowników, że postanowił im zamówić bony za 450 tys. zł. Jeśli podzielić tę sumę przez liczbę urzędników ministerstwa, wypada po 650 złotych na głowę! Fak
~Iza 10-07-2011 20:05
Pytanie,a skad ty masz takie wiadomosci?
~wolontariusz 10-07-2011 21:15
Prezes Europejskiej Fundacji Ludzi Dobrej Woli "Serdeczna Pomoc", także wsparł akcję "wycieczka marzeń" dla dzieci z Domów Dziecka i z najuboższych rodzin przekazując kwotę 1.700,00 zł na wyjazd do Warszawy. Niebawem Fundacja przekaże środki na zakup protezy dla Patrycji Jaśków oraz dofinansuje rehabilitację dzieci chorych, które zwróciły się o pomoc. Akcja wspierająca dla najuboższych w zakresie pomocy żywnościowej będzie prowadzona co miesiąc. Serdecznie zapraszamy najbardziej potrzebujących do Fundacji.
~ddddddddd 10-07-2011 23:35
Jest mi przykro że z tej pomocy korzystają ludzie którym po prostu nie chcę się pracować.......bo co skoro opieka zadba o wszystko, mają dotację do mieszkań, węgiel, ubranie, książki , kolonie, żywność itp. więc nie ma sensu pracować...........ech........może i ja tak zacznę żyć, może Ci ludzie są mądrzejsi ode mnie, a ja głupia zrywam się skoro świt, zdzieram buty, tracę nerwy w pracy......może to oni mają rację a nie ja? sama już nie wiem???
~swój 11-07-2011 8:22
Masz szczescie, że masz pracę Ci którzy korzystają z pomocy jej nie mają. Pewnie masz rację, że zdarzają się osoby które traktują tą sytuację jako sposób na życie. Ale zdecydowanie lepiel mieć jakąkolwiek pracę niż korzystać z pomocy żywnościowej. Pewnie jest Ci ciężko, ale masz pracę, a niektórzy z nich tylko o niej mogą pomarzyć - doceń to.
~ 11-07-2011 8:30
jedne organizacje się reklamują że wydaja, a drugie wydają :/ no cóż albo się chce pomagać albo się chce promować na pomaganiu :/
~wolontarius2 11-07-2011 9:02
nikt tu nie chce sie wypromowac.... tu chce sie pomoc... chcesz zosta wolontariuszem?? zobaczyc jak naprawde wyglada sytuacja?? zapraszamy do fundacji....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Trasy rowerowe w Złotoryi

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Tak nie wolno parkować!

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
531
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%