MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Kolejna szkoła pomogła samotnym matkom

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 20 czerwca 2016, 8:35
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2016, 8:15
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Szkoła Podstawowa w Dłużynie Dolnej
Tym razem Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej (g. Pieńsk, powiat zgorzelecki) przekazała środki czystości i środki higieniczne zebrane dla Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Pobiednej. Szkoła, na czele z Katarzyną Idziak, sama zgłosiła się do udziału w akacji Jelonki.com i zaoferowała pomoc, a następnie własnym transportem dowiozła zebrane rzeczy do placówki. Dziękujemy!

Jak już pisaliśmy, do udziału w akcji „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com” zaprosiliśmy dwanaście palcówek: wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Jeleniej Góry oraz kilka z regionu (w tym z Kowar i Mirska). Każda szkoła wybrała sobie jeden miesiąc w roku, w którym będzie organizowała (również w kolejnych latach) zbiórki dla Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej.

W marcu (początek akcji) potrzebne środki czystości i środki higieniczne przekazał Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze na czele z Bożeną Fijałkowską, w kwietniu - Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze na czele z dyr. Bogdanem Helikiem, w maju - Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze na czele z dyrektorem Heleną Kasperczyk, a w czerwcu zbiórki podjął się Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze.

Natomiast Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej nie tylko sama zgłosiła się do udziału w akcji, ale – mimo że wybrała miesiąc lipiec – już zebrała potrzebne rzeczy i zawiozła je samotnym matkom z Pobiednej.
Nie wszystko udało nam się zebrać z przekazanej listy potrzeb, ale nasi uczniowie, a przede wszystkim rodzice i pracownicy szkoły naprawdę bardzo się zaangażowali – relacjonuje Katarzyna Idziak. - Bardzo się cieszę, że udało się naszej szkole pomóc tym paniom i ich dzieciom, a palcówce bardzo miło nas powitano, a panie oprowadziły nas po budynku i pochwaliły przeprowadzonym remontem – dodaje Katarzyna Idziak.

Przypominamy, że w ramach akcji Jelonki.com, której celem była pomoc przy remoncie placówki, zebrane zostały materiały budowlane. Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach przekazali płytki podłogowe na powierzchnię 150 mkw. i własnym transportem dostarczyli w marcu do placówki. Z pomocą przyszedł również jeleniogórski market budowlany Leroy Merlin z dyrektorem sklepu Sławomirem Partaczem, który w kwietniu przekazał 140 mkw. paneli podłogowych. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze, która samotnym matkom pomaga nie pierwszy raz, przekazała natomiast materiał na całą elewację budynku, a także farby i wiele innych potrzebnych materiałów. Castorama przekazała 40 litrów kolorowej farby, a market budowlany Mrówka w Mysłakowicach zawiózł drobne materiały budowlane.

Dotąd udało się wyremontować cztery pokoje (w tym jeden podwójny), dwie łazienki oraz jedną ścianę zewnętrzną budynku. Placówce udało się również pozyskać inwestora do remontu kotłowni.
Obecnie poszukujemy osób, które fizycznie pomogą nam skończyć remont korytarza na piętrze, gdzie zostało położyć panele. W lipcu ponownie ruszymy z remontem pokoi, bo wówczas pojawią się u nas podopieczni Monaru z Wrocławia, którzy pomagają nam obecnie, ale będą musieli przerwać prace w okresie wakacyjnym – mówi kierownik placówki Jolanta Fjałkowska, która kolejny raz dziękuje wszystkim firmom, szkołom, instytucjom i osobom fizycznym, które zaangażowały się w pomoc placówce przekazując środki czystości, materiały budowlane czy przelewając pieniądze na konto stowarzyszenia.

W związku z tym, że remont placówki cały czas trwa i wciąż potrzeby są duże, zachęcamy do włączenia się do akcji i zmiany warunków życia 20 dzieci i 12 mam przebywających w tym ośrodku.
Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć placówkę finansowo podajemy numer konta Stowarzyszenia Monar Domu samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, ul. Hetmańska 61, 58-814 Pobiedna: BZW BK 02 1090 1997 0000 0005 2802 3441

Ogłoszenia

Czytaj również

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Parking na... przejściu

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~gosciu 20-06-2016 12:44
Partacz oczywiscie przekazuje wszystko wszystkim oprocz premi swoim pracownikom.Pracownikom wystarczy obiecac i uwierza!Szkoda,ze dobrzy ludzie sie zwalniaja z tego pseudo sklepu w lesie!Ciekawe czemu myjni jeszcze nie przekazal na rzecz miasta i mieszkancow.
~ML 20-06-2016 20:27
A czy te matki pracuja czy sa na panstwowym utrzymaniu ,bo to co widac to sa mlode osoby i moga tez na te rzeczy co niektore zapracowac ile bedzie je panstwo utrzymywac ,,no tak teraz 500jest to po co isc do roboty nawet na sprzatanie dzieci oddac do zlobkowi przrdszkoli a nie na latwizne ida Dlaczego do tej pory nie dbaly o ten budynek tylko jak juz zaczelo sie walic to dopiero,,wstyd,,niektore z nich nie mialy nawet takiego domu bo to patologia i niech sie nie tlumacza ze ich chlopy bili,,bo czasami to jest odwrotnie,,Tylko te gwiazdy nie sa nauczone pracy,,wole aby ludzie im dawali...WSTYD,,
~Ewa 21-06-2016 6:56
Dziwi mnie jeden fakt , te matki które tam mieszkają powinny zadbać o estetykę wokół budynku, przecież nie pracują a tak trudno zadbać i kwiaty i porządek.Tam jest jeden wielki syf.
~iga 21-06-2016 8:06
https://www.facebook.com/dsmpobiedna/photos/pcb.890103957735904/890101857736114/?type=3&theater
~ 21-06-2016 10:18
do Ewa , święta racja , a tak na marginesie to państwo z tak wspaniałym rządem powinno pomagać
~ 21-06-2016 10:21
cd , a panie mamusie nie boją się o bezpieczeństwo swoich pociech które bawią sie na gruzie , a darowany rower leży na glebie bo po co szanować.Ludzie dobrej woli kupią nowy
~ja 1-01-2017 4:28
Ludzie co wy wogule piszecie, czy w wiecie co tam się dzieje pewnie nie zaco ta pani kierownik bierze pieniądze od tych dziewczyn pewnie do swojej kieszeni.A te laski nie są w stanie swoim dzieciom prawdziwego domu zapewnić.A teraz są wielce pokrzywdzone a prawda jest taka że tam moncą w głowach. Rozbijają ludziom związki a wiem to bo moja dziewczyna poszła tam by dostać mieszkania z gminy, miało to być na jakieś czas, a nagle się rozstalisimy z niewiadomo jakiego powodu, gdy zaczęła brać tam jakieś leki, które wogule nie musiała brać bo to jest spokojna dziewczyna rozbili nam 10 lat związku a gdzie regularnie bywałem u swojego dziecka pewnie się rozbija wszystko o pieniądze bo nawet jak dziecko ma do lekarza pojechać to karzą sobie jeszcze za to słono płacić pani kierownik Fijałkowsk

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%