MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Kolejna rudera do rozbiórki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 grudnia 2008, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela
Fot. Angela
Rozsypująca się przybudówka przy ulicy Piłsudskiego 30 stojąca naprzeciwko „Ekonoma” kłuje w oczy przechodniów. Dodatkowo wandale niszczą plandeki zabezpieczające drzwi i okna nieruchomości. ZGL „Północ”, który zarządza budynkiem zapewnia, że do końca roku rudera ma zostać rozebrana.

- To skandal, że taki obrazek jeleniogórzanie oglądają w centrum miasta już od niemal roku – mówi Ewelina Wysocka z Jeleniej Góry, która zgłosiła nam problem. Przez ostatnie dwa dni w oknie lokalu, gdzie dawniej był sklep odzieżowy, powyrywane były plandeki. Nikt z osób zarządzających nie reagował.

– Biorąc pod uwagę fakt, że tuż obok mieści się siedziba zarządcy budynku, ZGL- u Północ zastanawiam się, czy tego miejsca oni nie zauważają, czy po prostu problem ignorują – mówi Czytelniczka.

Dyrektor ZGL „Północ”, Lucyna Januszewska tłumaczy, że pracownicy zakładu z problemem walczą już od ponad półtora roku. W międzyczasie zawaliły się komórki mieszczące się w budynku i przybudówka została przeznaczona do rozbiórki.

– Niestety do tej pory nie mieliśmy na to pieniędzy – usłyszeliśmy od pani dyrektor. – Teraz z rozbiórką nieruchomości chcemy się uporać do końca tego roku, nie wykluczone jednak, że inwestycja będzie kończona w styczniu 2009. Wszytko zależy teraz tego, czy wystarczy nam środków i czy na rozbiórkę pozwoli pogoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa chodnika

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Alvin 5-12-2008 9:11
Niech się pami Januszewska nie spieszy z rozbiórkami, bo jeszcze z rozpędu rozbierze ruderę przy ul. Pijarskiej 31, a tam przecież na parterze jest Schronisko Brata Alberta dla Pijących. Gdzie biedne Menele będą wtedy pić swoje Nalewki i załatwiać potrzeby fizjologiczne ? A zima tuż, tuż...
~Agata 5-12-2008 14:31
pozwólcie to pomalować grafficiarzom, kolorowo przynajmniej będzie :)
~mili 5-12-2008 17:51
A może tak Prezydent Miasta wybrałby się na spacer ulicami Jeleniej Góry i spojrzał na ulicę Poznańską. To karygodne, żeby domy- rudery nie były odnowione w pobliżu dworca autobusowego! Przecież do naszego miasta przyjeżdżają turyści z obcych krajów. Jak to wygląda? Przez takich zarządców mamy wśród obcokrajowców miano brudasów.Pan Prezydent powinien ukarać zarządcę budynków. Wstydzę się takiego miasta.
~Walenrod 5-12-2008 19:07
To wcale nie jest skandal ! Bo skandal to " kontrowersyjna sprawa w mediach. Termin podobny do afery, ale przy a...lizie spraw nazywanych aferą i skandalem można zauważyć, że skandalem nazywana jest każda głośniejsza sprawa w mediach, a aferą zazwyczaj sprawy z udziałem władz publicznych bądź znanych i wpływowych osobistości życia publicznego. Ocena doniosłości sprawy dokonywana ex post nie musi wcale się pokrywać z początkowo używanym określeniem skandal lub afera. Często skandale mają naturę obyczajową (ujawnienie romansu, kłamstwa itp.). To nie plandeki są niszczone, bo plandeka to " płótno nieprzemakalne dla ochrony towarów, ciężarówek, wozów (od deszczu, śniegu itp.). " To czym są obite drzwi, to płyty pilśniowe ! Gorsze budynki stoją w tym centrum miasta i nikt tego nie nazywa skandalem. Zajrzyjcie na ul.Poznańską, Chrobrego czy Zamenhofa - w tych ruderach mieszkają na dodatek ludzie ! Od czasu przybycia tu osadników w 45 roku nikt tych budynków nie tknął palcem,ani wewnątrz ani na zewnątrz, chociaż za mieszkanie w centrum miasta lokatorzy bulą podwyższony czynsz - i to jest skandal !!! Za 60 m w takiej ruderze bez ogrzewania i ciepłej wody płaci się 350 zł za miesiąc !
~Alvin 5-12-2008 19:31
Spokojna głowa. pan Prezydent problem zna i szuka rozwiązania, jak wszystkie służby do tego powołane. Szkoda tylko, że do czynów dochodzi dziwnie krótko przed wyborami, a teraz możemy sobie tylko ponarzekać. Na pocieszenie - nie tylko w J.G. są takie problemy... "Polska to ciekawa kraj... " jak mówią obcokrajowcy i nadziwić się nam nie mogą.
~Sabath 5-12-2008 22:21
rozbiórka a może by tak dało się coś z tym zrobić i poprosić "grafików"
~ 6-12-2008 10:21
A od 1 marca 2009 roku,łaskawie nam panujący prezydent wydał zarządzenie o podwyżce za czynsz w mieszkaniach komunalnych.Kto ma np.ciepłą wodę z sieci lub centalne musi dopłacić do stawki bazowej 20%,gdyż to jest traktowane jako luksus 21 wieku. ZGL,winien być dawno zrestruktyzowany,jest przerost zatrudnienia,złe zarządzani i ciągle płaczą,że nie mają pieniędzy.To co im najlepiej wychodzi to coroczne podwyżki za mieszkania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mercedesem rozbił kilka aut

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Zamienili przejście w parking

Rozmowy o Kowarach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
502
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%