MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 27 maja
im. Jana, Juliusza

Kolejna pracownia w Mechaniku

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 marca 2019, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (21.03) w Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" otwarto kolejna pracownię, która jest efektem współpracy placówki z podmiotami zewnętrznymi. Tym razem uczniowie zyskali możliwość kształcenia praktycznego przy pomocy firmy Draexlmaier.
Sala 305 to nie tylko nowe sprzęty, ale nasz partner - koncern Draexlmaier - wyremontował nam pracownię elektromechaniki pojazdów samochodowych. Mamy tutaj do czynienia z wiązką od najnowszego volkswagena passata, która jest dostępna na ścianie pracowni i ma możliwość podłączenia do urządzeń elektronicznych, diagnostyki błędów. Można ją nawet podłączyć do telefonu komórkowego i sterować np. oświetleniem ledowym w samochodzie - opisuje Piotr Iwaniec, dyrektor ZST Mechanik.

Współpraca z firmą Draexlmaier owocuje także praktykami dla uczniów i miejscami pracy dla absolwentów.

Uczniowie mogą zarabiać pieniądze jako młodociani pracownicy w ramach kształcenia w szkole branżowej i w technikum - organizujemy praktyki i staże, które są pełnopłatne - w myśl porozumień, partnerstw z przedsiębiorcami, w ramach grantów z projektów unijnych, których mamy w szkole naprawdę dużo - zaznaczył dyrektor.

W otwarciu pracowni uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta oraz partnera szkoły, który swój zakład ma przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze.

Cieszymy się, że współpraca ze szkołą rozwija się - podkreślił Henryk Zarębski, kierownik Biura Konstrukcyjnego DWS Draexlmaier. - W nowej pracowni mogą zobaczyć jak wiązka dopasowana jest do przestrzeni w samochodzie. Mamy tu również kokpity, które produkowane są w Jeleniej Górze - mówił przedstawiciel firmy, który przyznaje, że byli już praktykanci z "Mechanika" podczas ferii zimowych i liczy, że kolejni przyjdą w czasie wakacji.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe wyzdrowienia w powiecie jeleniogórskim

Dzieci zostały w domach

Poseł interweniuje w sprawie likwidacji szkół

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ich 22-03-2019 13:09
Ale zaiwania !!! ;-)
~olaF 22-03-2019 17:37
brawo Mechanik, fajna sprawa!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe Kamienne Schodki

Uczniowie pszczołom

Znowu będzie deptak

Podwójna moc z Pilchowic

Rozpoczęcie zajęć w kamiennogórskich szkołach

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
522
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%