Łódź: Kolejna porażka Sudetów – nieciekawa sytuacja w stolicy Karkonoszy

Sobota, 10 stycznia 2009, 22:07
Aktualizacja: Niedziela, 11 stycznia 2009, 2:11
Autor: Mateusz Banaszak
Czwarta porażka z rzędu, ogromne kłopoty finansowe i napięta atmosfera w drużynie – to charakteryzuje ostatnio Klub Sportowy Jelenia Góra. Tym razem podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza ulegli na wyjeździe ŁKS – owi Łódź 60:78

Jeleniogórzanie udanie rozpoczęli mecz w Łodzi, bo już na początku spotkania wygrywali różnica ośmiu punktów. Później trwał wyrównany pojedynek, w którym żadna ze stron nie wypracowała sobie wyraźnej przewagi. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Sudetów, które z minuty na minutę się rozkręcały. Niestety, mimo tego to łodzianie przejęli inicjatywę to oni wygrali ta kwartę siedmioma punktami 19:12. Najbardziej zacięty przebieg miała trzecia kwarta , w której zawodnicy obydwu drużyn wielokrotnie pudłowali i marnowali dogodne sytuacje. W tej kwarcie padł remis i ciekawie zapowiadało się ostatnie stracie, które miało rozstrzygnąć losy spotkania.

To co stało się w IV kwarcie na długo zapisze się w pamięci zawodników. Po dobrej grze, Sudety nie przypominały już drużyny z poprzednich kwart, w których grały całkiem nieźle. Niewybaczalne błędy w postaci łatwych strat piłki i słaba skuteczność w ataku dały pole popisu dla gości, którzy w ciągu kilku minut zdobyli 19 punktów, nie tracąc ani jednego. To był kluczowy moment spotkania, który całkowicie wstrząsnął drużyną ze stolicy Karkonoszy. Do końca pozostawało niewiele, a jeleniogórzanie za wszelką cenę próbowali odrobić stratę. Niestety było to za wiele w tym dniu dla Tomasza Wojdyły i spółki i musieli się oni pogodzić z czwartą porażką z rzędu

ŁKS Petrolinves Łódź – Sudety Jelenia Góra 78:60 (19:22, 19:12, 13:13, 27:13)
Sędziowie: Karol Nowak, Jacek Rzeszotarski Adam Wierzman, komisarz - Wacław Woźniewski

Sudety: Tomasz Wojdyła 16, Mariusz Matczak 11, Rafał Niesobski 9, Artur Grygiel 8, Piotr Tarasewicz 7, Krzysztof Samiec 5, Jakub Czech 4, Jędrzej Jankowiak
ŁKS Petrolinvest: Jakub Dłuski 18, Michał Saran 15, Piotr Trepka 10,Tomasz Nogalski 10, Grzegorz Mordzak 9, Zbigniew Marculewicz 8, Tomasz Prostak 5, Adrian Czerwonka 2, Michał Michalak , Łukasz Bąk, Kacper Kromer ,Krzysztof Morawiec