MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Kolejna odsłona „Mojej małej ojczyzny”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 marca 2015, 8:28
Aktualizacja: 10:04
Autor: Adrian Złotowski
Fot. Maciej Gumny
Reprezentanci sześciu szkół gimnazjalnych oraz dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i okolic wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu „Moja mała ojczyzna”. Tym razem w Książnicy Karkonoskiej (11.03.) odbył się wykład, który prowadził Andrzej Paczos, a także warsztaty przygotowane przez Jana Lerchera oraz Piotra Lewaszkiewicza.

Jest to kolejna część obszernego przedsięwzięcia, którego celem jest poznawanie przez młodzież ciekawych zakątków oraz znanych osobistości historycznych, jak i współczesnych naszego regionu.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu Andrzeja Paczona na temat Caspara Schwenckfeldta, znanego w historii badacza przyrody i farmaceuty, autora wielu dzieł na temat medycyny i środowiska, jednej z najwybitniejszych postaci Dolnego Śląska.

W drugiej części odbyły się warsztaty prowadzone przez Jana Lerchera oraz Piotra Lewaszkiewicza, którzy zajmują się materiałami archiwalnymi oraz projektami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży. Zajęcia polegały na znalezieniu przez uczniów, korzystając z biblioteki cyfrowej, historycznego wydarzenia lub historycznej albo współczesnej znanej postaci naszego miasta i napisaniu o nim.

- Żałuję, że nie wszystkie klasy ze szkół uczestniczących w projekcie chcą brać w nim udział. Namawiam wychowawców szczególnie z ZSE-T, gdzie pracuję, aby czynnie uczestniczyli w spotkaniach. Niestety, nie wszystko ode mnie zależy – mówiła Kazimiera Pitera, pomysłodawczyni i główny organizator projektu „Moja mała ojczyzna”.

Warto przypomnieć, że jest to już szósta jego edycja projektu. Został on zapoczątkowany w 2009 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród grona pedagogicznego i młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Finansowo wspierany jest przez Urząd Miejski w Jeleniej Górze, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Festiwal Nauki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Remont w Elektroniku

Kto zawiezie do szkół?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jelgorek 13-03-2015 10:18
To w końcu Paczos,czy Paczon?
~hirschberger 13-03-2015 20:07
"Finansowo wspierany jest przez Urząd Miejski w Jeleniej Górze, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Festiwal Nauki" - czyli tradycyjnie zapłacił Urząd Miasta w Jeleniej Górze, a Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przysłał chałturników do zainkasowania honorariów. Bo tylko tak można tłumaczyć fakt, że owe "warsztaty" prowadziły osoby, których nazwiska są zupełnie nieznane wśród naszych regionalistów.
~nicka5 13-03-2015 22:23
Bardzo ciekawe Panie ~hirschberger, bo Pan Andrzej Paczos był przez wiele lat dyrektorem muzeum przyrodniczego w Cieplicach, zresztą dość aktywnym, więc Pańska opinia jakby wyssana z palca...
~fan sekty po 13-03-2015 22:44
Ludzie dawajta do Kowar bo 26 marca w przedwiośniu za 25 zeta od 14 do 14,45 będzie Lunch...? i inne figle
~jot 13-03-2015 23:28
Do nicka5: Był. Nie widzisz różnicy? Szkoda. Ja widzę. A co z pozostałymi nazwiskami? Jakich lokalnych muzeów były dyrektorami? Słyszałeś o takich "expertach"? Ja nie. Więc sam widzisz, że to twoje opinie są wyssane z palca.
~uczestnik 19-03-2015 11:59
Biblioteka cyfrowa drukowana? Chyba jakiś żart :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Serca pełne nakrętek

Letnie inwestycje w podstawówkach

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Szybko zapomniany staw?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
799
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%