MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Kolejna fuszerka na Karkonoskiej?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 30 czerwca 2008, 13:22
Aktualizacja: 13:23
Autor: KTL
Fot. KTL
Znów w czasie wakacji drogowcy kują ulicę Karkonoską w Sobieszowie. Według mieszkańców jakość prac stoi na tak niskim poziomie, że wkrótce będzie potrzebna poprawka.

– Obudziłem się z rana, po siódmej, z głową podskakującą na poduszce – powiedział nam Tomasz Ranoszek, który zawiadomił nas o sytuacji. Nadmienił, że robotnicy niezbyt ciepło go przyjęli, gdy chciał się spytać, kiedy skończą. - To kolejne takie wakacje.

Według mieszkańców niedługo będzie potrzebna następna poprawka. – Podczas ulewy chodnikiem płynie rwąca rzeka – mówią zdenerwowani. – Jezdnia jest dwuspadzista a kratki ściekowe powstawiane są tylko z jednej strony. Po prawej jest tylko jedna i to tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Bronisława Czecha.
– Okiem laika widać fuszerkę – twierdzi pan Tomasz, pokazując na uskok w krawężniku. Trudno się z nim nie zgodzić patrząc na zdjęcia.

To jednak nie wszystkie problemy poruszone przez sobieszowian. Wystąpili oni z propozycją zamontowania spowalniaczy, jednak została ona odrzucona. Miasto usprawiedliwiało się kursami autobusów linii nr 15 po ulicy Karkonoskiej. Jest tu też zapomniany, zaśmiecony i zarośnięty park.

Kiedy wreszcie skończą się problemy z ulicą łączącą Sobieszów z Jagniątkowem? Tego chyba nie wie nikt, a o sprawie pisaliśmy już wielokrotnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

Droga jak nowa

Strategia rozwoju

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Oddany 30-06-2008 13:47
Nie wydziwiajcie. Przecież zarówno projekt jak i roboty odpierało całe stado urzędników,drogowców,inżynierów i "dzindzinierów",inspektorów nadzoru i inspektorów pozoru,służb naszego najukochańszego prezydenta i podległych jednemu z wiceprezydentów.Tak więc,wszystko jest jak należy, bo oni nic nie stwierdzili.
~pytajnik 30-06-2008 13:52
Co na to wszystko Słońce Italii?
~Rozczarowany 30-06-2008 17:28
A ostatnio pan Bigus mówił ,że wszystko z drogami jest ok tylko trochę trzeba poprawić ulice Karkonoską na niektórych jej odcinkach ,mieszkańcy zwracali uwagę ,że droga jest źle wyremontowana ,ale rzeczywiście nasi inżynierowie tego nie widzą ,albo nie chcą widzieć . Pozostało nam z poprzednich lat / komunistycznych/ ,że robiło się szybko i byle jak ,a odbiory wiadomo jak się odbywały.Teraz mamy inne czasy i mamy prawo, aby nasze i Unijne pieniądze były odpowiednio wykorzystane i nie marnotrawione.A wystarczyło odpowiednio dopilnować wykonanie remontu i dziś nie trzeba by było robić tyle poprawek .Oszczędziło by to nerwów mieszkańców i pracowników, którzy te roboty wykonują.A tak cierpliwość mieszkańców osiąga zenitu !!!
~bary33 30-06-2008 20:12
N U D A
~kabanix 30-06-2008 22:24
co za barany wymyśliły spowalniacze na karkonoskiej ?? totalny bezsens i tak jest ich nawalone wszędzie! masakra
~gość 30-06-2008 22:56
to nie są poprawki, to jest kolejny remont ulicy karkonoskiej, ale będzie to tak trwało, dopóki ktoś nie zapłaci za te buble z własnej kieszeni!!!
piipi 30-06-2008 23:11
..fajnie,ze ludzie maja aparaty..
~ 30-06-2008 23:25
Moi drodzy - jak już wielokrotnie pisałem, ulica Karkonoska jest spartolona !!! Byłem /wraz z jej mieszkańcami/, uczestnikiem pierwszej tzw. próby przekazania jej do eksploatacji. Aktualne rycie asfaltu, studzienek, chodników itp. to właśnie efekt naszej pracy. Mamy jednak świadomość, że wszystkiego już poprawić się nie da !!! Tak naprawdę, to co najbardziej spartolone, jest dziś niewidoczne i wylezie po pierwszym roku eksploatacji. Największym problemem /na dziś/, jest bezpieczeństwo pjazdów i ludzi poruszających się ul. Karkonoską. Zapewniam /barego33 z 20:12/, że tu żaden użytkownik nie ma czasu na NUDY. Tu się naprawdę jeżdzi z duszą na ramieniu. Ta droga nie spełnia żadnych podstawowych norm przypisanych wg. jej klasyfikacji. Co gorsza, wobec ciągle nasilającego się ruchu do Jagniątkowa i Michałowic, dochodzi do notorycznego paralizu komunikacyjnego w niektórych /wyjatkowo żle zaprojektowanych i wykonanych/, miejscach. Przypominam, że tylko same Mzeum Gerharta Hauptmanna, w ub. roku, odwiedziło ponad 35 tyś Niemców. To kilkaset piętrowych autobusów. Jeżeli do tego dodamy kursy wielkogabarytowych pojazdów MZK, oraz ciężarówek z drewnem i bieżący ruch samochodów osobowych, to można tylko współczuć mieszkańcom ul. Karkonoskiej, których okna stykają się prawie z jezdnią !!! To problem podobny /prawie/ do tego, jaki mają mieszkańcy Mikołajek. Brak tylko bagien Rospudy !!! Słusznie zaauważono w tytule, że jedynym słusznym i niezbędnym rozwiązaniem, jest szybka budowa planowanej trasy objazdowej od strony ul. Romera i Bema . Takie plany istnieją i dla normalności życia mieszkańców Sobieszowa /i nie tylko/, należy je szybko zrealizować !!! Wówczas ulica Karkonoska stanie się urokliwym i spokojnym traktem dojazdowym dla turystów, pragnących podziwiać urok gór i Zamku Chojnik .. z poważaniem : Józef Gajewski ..
~do bary 33 30-06-2008 23:41
Jeśli cię to nudzi to rozbierz się i pilnuj ubrania ...
~Ted 30-06-2008 23:56
Widać ,że tym remontem ulicy Karkonoskiej to nie tylko są zmęczeni mieszkańcy ,ale też czytający Jelonkę.Tylko z tego nie robią sobie nic nasi panowie Urzędnicy.Proponuję w końcu sprawę skierować do odpowiednich służb to może ktoś poważnie weźmie się za temat i rozwiąże go w odpowiedni sposób.Jak widać nasi specjaliści od dróg nie mogą przez ponad rok poradzić sobie z remontem. W takim tempie prac to do czasu EURO 2012 wybudujemy dobrze może parę kilometrów dróg.
~pieszy IIII 1-07-2008 8:01
problemy dla wykonawcy skończą się gdy wreszcie Prezydent zapłaci w całości za roboty. Wreszcie przestaną mieszkańcy i komisja zawracać d...... wykonawcy kratkami ściekowym, krawężnikami, wodą która płyni gdzie chcei całą jezdnią. Szybko zabiorą się i pojadą do Wrocławia. Mieszkańcom pozostanie problem jazdy tymii "schrzanionymi "ulicami. Są jednak pozytywy takiej działalnośćci: zimą za darmo mieszkańcy Sobieszowa i Jagniatkowa mają zapewnioną ślizgawkę ' z górki na pazurki". Tak będzie do pierwszego trupa, a potem zbierze się jakaś komisja i oceni bezpieczeństwo na jezdi i znowu będą pieniądze na przebudowę.Jeleniogórskie realia!!! Jakie działania podejmie Pan Prezydent w stosunku do swoich urzędników, którzy przyjęli taki projekt, którzy wyłonili TAKĄ firm z przetargu, których obowiązkiem było nadzorowanoie jakości robót??? czy może znowu rozejdzie się po kościach, bo część pieniadzy dała UNIA Czy wykonujaca te roboty firma HEILIT - WOERNER już zabrala te wielkie tablice - reklamy które stały przy ulicach remontowanych?????? dzisiaj idę tymi ulicami na wycieczkę, bo świeci piękne słoneczko.
iwa-ada 1-07-2008 8:58
A co powiecie na materiał jaki użyto do remontów naszych chodników.Czy ktoś zwrócił uwagę na dziury jakie się pojawiły jeszcze w zeszłym roku w kostce,którą wyłożono chdniki.W Cieplicach nie ma chyba miejsca gdzie jest kostka dobrej jakości.Przecież za kilka lat tej kostki po prostu nie będzie, ponieważ się całkiem rozsypie !!! Pisałam w tej sprawie do Pana Prezydenta i cisza, prosiłam reporterów Jelonki o kontakt - i również cisza! Czy jest ktoś , kto mógły się tą sprawą zainteresować?
~nnnnnn 1-07-2008 9:02
dziś jest cicho na karkonoskiej , rozkopali i ich niema macie kochani mieszkańcy czego chcieliście -spokój tylko autami nie można jeżdzić ale poco przecież macie szerokie chodniki
~do ~kabanix 1-07-2008 22:38
Na Karkonoskiej nie ma spowalniaczy te dziury w asfalcie to według naszych super wykształconych inżynierów od dróg ,rynienki wychwytujące wodę, są montowane co kilkanaście metrów.Tylko ciekawe jak będą one odbierać wodę jak przyjdą pierwsze przymrozki i jadąc samochodem na pewno będzie się fajnie wpadało w poślizg.Paranoja.A wystarczyło tylko zadbać o porządne położenie masy.Jeśli to zostało źle wykonane to wystarczyło w tych miejscach zeszlifować nawierzchnie i położyć na nowo .Ale wiadomo ta metoda jest bardzo droga więc szuka się pół środków ,aby w jakiś sposób wychwycić wodę ,która w czasie deszczu płynie środkiem jezdni. O tym wiedzą dobrze nie wykształceni mieszkańcy !!! :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Radni powiatu wrócili do pracy stacjonarnej  

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Odkrycia w kościele

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
490
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%