MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Kolejna edycja Łysogórek MTB za nami

Wiadomości: Dziwiszów
Środa, 31 sierpnia 2011, 14:02
Aktualizacja: 14:05
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Czwarta edycja Łysogórek MTB 2011 odbyła się tym razem przy pięknej pogodzie. Po wieczornych i nocnych deszczach wyszło słońce, a wiatr szybko wysuszył trawiaste zbocza Łysej Góry.

Leśne ścieżki także były w dobrym stanie, a więc trasa nie sprawiła większych kłopotów zawodnikom ze starszych kategorii wiekowych, ścigających się na długich pętlach. Nie licząc oczywiście szybkich i stromych zjazdów nad Chrośnicą, gdzie zawsze trzeba uważać na kamienie i korzenie. Dzieci miały jak zwykle idealne warunki do jazdy na małej pętli wytyczonej w okolicach schroniska. Organizatorzy nadmieniają z satysfakcją fakt podniesienia się poziomu zawodów (jak również frekwencji) w grupach młodszych. Przyczyniły się do tego między innymi zawodniczki z Czech (startujące po raz drugi w tym roku), które nawiasem mówiąc stanęły na podium, a jedna z nich Lucia Blechowa z Mladej Boleslav wygrała zawody.

Film z zawodów

Na starcie sierpniowej edycji stanęli zawodnicy z Olszyny, Lubawki, Rakowic, Mladej Boleslav, Semily (Czechy), Kamiennej Góry, Wrocławia, Bolesławca, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Kwieciszowic, Pławnej Dolnej, Lubania, Piechowic, Legnicy, Lubina i Kutna.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Konrad Gut (niezrzeszony), Lucie Blechova (Alpine PRO Author Team), Jakub Gniadek (MTB Lubawka), Sandra Zacharow (niezrzeszona), Albert Pogwizd (MTB Lubawka), Agnieszka Szwinta (niezrzeszona), Adrian Tyszecki (Kellys Team), Dominika Niemiec (MTB Lubawka), Łukasz Ryż (Bike Stacja PL), Monika Strychar (GeoPoint), Krzysztof Tyszecki i Maria Tyszecka (Kellys Team) oraz Marek Wawrzyniak (niezrzeszony).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Jeleniogórzanie tuż za podium

Doczekają się ronda

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Nietypowy finał Ligi Rocka

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%