MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejna edycja „Bezpieczna w swoim mieście”

Wiadomości: Karpacz
Środa, 18 kwietnia 2018, 9:03
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
W Karpaczu rozpoczął się kolejny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia odbywają się na sali sportowej. Program realizowany jest przez jeleniogórską policję wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji – IPA Region Jelenia Góra.

W poniedziałek (16.04) pierwsze zajęcia prowadziły: podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze wspólnie z st. sierż. Beatą Sosulską–Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze i dotyczyły psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły.

Kolejne spotkania będą poświęcone nauce podstawowych technik samoobrony. Przewidziane są również zajęcia z ratownikiem medycznym.

Panie uczestniczące w zajęciach będą miały okazję dowiedzieć się, jak bronić się przed napastnikiem oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto uczestniczki dowiedzą się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

- Głównym celem kursu samoobrony , jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – mówi podinsp. Małgorzata Gorzelak.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

9–letnia Martyna Zięba odnalazła się (aktualizacja)

Ulatniał się gaz na Elsnera

Nowy dyrektor WORD

Oszust znów wyłudził dużą sumę pieniędzy!

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Używki w kulturze

Co jeleniogórzanie zgłaszali najczęściej?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
221
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%