MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejna droga do przebudowy

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 30 sierpnia 2016, 8:28
Autor: Robert Czepielewski/ts
Fot. Archiwum
Zostało rozstrzygnięte postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pod nazwą „Przebudowa Drogi Powiatowej” . Chodzi o przebudowę drogi nr 2774D, biegnącej przez Rybnicę i Starą Kamienicę. W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, jako wykonawca została wyłoniona firma Skanska, która zaproponowała cenę 831.305 zł. brutto.

Dodatkowym czynnikiem wyboru wykonawcy był zaoferowany okres gwarancji (72 miesiące) oraz termin wykonania przebudowy. Skanska prace ma zakończyć do 7 października. Wkrótce nastąpi przekazanie placu budowy.

- Pieniądze na przebudowę drogi pochodzą z kliku źródeł tj. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Administracji, Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, ponieważ jest to też droga dojazdowa do pól oraz udział własny powiatu jeleniogórskiego. - Obecnie wchodzimy w III etap przebudowy, czyli finalny - powiedział wicestarosta jeleniogórski Paweł Kwiatkowski.
Pierwszy etap rozpoczął się w 2014 roku i obejmował prace odwodnieniowe. W 2015 r. prowadzone były roboty najbardziej istotnej część drogi, czyli zjazd z drogi krajowej nr 30 do Rybnicy, do wylotu na Starą Kamienicę.
W drugim etapie robót zostało wykonane tyle, na ile starczyło starostwu pieniędzy.

Przeprowadzono złożone roboty odwodnieniowe oraz zostały wykonane rowy stabilizujące ze względu na skłony, na których były rozmywane pobocza. Wicestarosta Paweł Kwiatkowski zaznaczył, że ze środków MSWiA na przebudowę drogi Rybnica-Stara Kamienica, powiat jeleniogórski wypracował oszczędności w kwocie 727 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

zDolne NGO nagrodzone – wśród nich jest KSON

Rękawice zimowe – doskonały pomysł na prezent pod choinkę!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Mikołaj nie zawiódł

O jeleniogórskim rynku

W Żeromie z... Żeromskim!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%