MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejna droga do przebudowy

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 30 sierpnia 2016, 8:28
Autor: Robert Czepielewski/ts
Fot. Archiwum
Zostało rozstrzygnięte postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pod nazwą „Przebudowa Drogi Powiatowej” . Chodzi o przebudowę drogi nr 2774D, biegnącej przez Rybnicę i Starą Kamienicę. W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, jako wykonawca została wyłoniona firma Skanska, która zaproponowała cenę 831.305 zł. brutto.

Dodatkowym czynnikiem wyboru wykonawcy był zaoferowany okres gwarancji (72 miesiące) oraz termin wykonania przebudowy. Skanska prace ma zakończyć do 7 października. Wkrótce nastąpi przekazanie placu budowy.

- Pieniądze na przebudowę drogi pochodzą z kliku źródeł tj. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Administracji, Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, ponieważ jest to też droga dojazdowa do pól oraz udział własny powiatu jeleniogórskiego. - Obecnie wchodzimy w III etap przebudowy, czyli finalny - powiedział wicestarosta jeleniogórski Paweł Kwiatkowski.
Pierwszy etap rozpoczął się w 2014 roku i obejmował prace odwodnieniowe. W 2015 r. prowadzone były roboty najbardziej istotnej część drogi, czyli zjazd z drogi krajowej nr 30 do Rybnicy, do wylotu na Starą Kamienicę.
W drugim etapie robót zostało wykonane tyle, na ile starczyło starostwu pieniędzy.

Przeprowadzono złożone roboty odwodnieniowe oraz zostały wykonane rowy stabilizujące ze względu na skłony, na których były rozmywane pobocza. Wicestarosta Paweł Kwiatkowski zaznaczył, że ze środków MSWiA na przebudowę drogi Rybnica-Stara Kamienica, powiat jeleniogórski wypracował oszczędności w kwocie 727 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święto Biało – Czerwonej w Jeleniej Górze

Megapisanki – to trzeba zobaczyć

Ozdoby na święta

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Święcenie pokarmów

Wielkanocne imprezy pod Śnieżką

Uroczyście na koniec kadencji

Protest oświaty

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
203
Tak
69%
Nie
27%
Nie wiem
3%