MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Kolejna burza w zarządzie powiatu – nadzwyczajna sesja

Wiadomości: Powiat
Środa, 1 listopada 2017, 11:54
Aktualizacja: Piątek, 3 listopada 2017, 6:46
Autor: WAC
Fot. Archiwum Jelonki.com/P. Kaczałko
W piątek (3.11) odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Jeleniogórskiego. W jej trakcie radni zajmą się wnioskiem o odwołanie wicestarosty, członka zarządu Pawła Kwiatkowskiego oraz drugiego członka zarządu Andrzeja Walczaka. Wniosek złożyła starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska.

Pod wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej podpisało się pięciu radnych: Jerzy Pokój, Grzegorz Truchanowicz, Grzegorz Rybarczyk, Jacek Włodyga i Zdzisław Górecki. - Wystąpiłam do Rady Powiatu o odwołanie z pełnionych funkcji dwóch członków Zarządu Powiatu, gdyż uważam, że swoimi działaniami próbują doprowadzić do głębokiego kryzysu w zarządzaniu starostwem oraz destabilizują i dezorganizują jego pracę – uzasadnia swoją decyzję Anna Konieczyńska.

Kroplą, która przepełniła czarę było stwierdzenie przez nadzór prawny Wojewody Dolnośląskiego nieważności, jako podjętych z naruszeniem przepisów prawa, dwóch projektów uchwał przy sprzeciwie Anny Konieczyńskiej), przyjętych potem przez radę w sprawie postępowań o udzielenie zamówień publicznych w Powiecie Jeleniogórskim oraz zmieniającej uchwałę w sprawie Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego.

- Wniosek o odwołanie mnie oraz członka zarządu Andrzeja Walczaka uważam za całkowicie bezzasadny – mówi wicestarosta P. Kwiatkowski. - Nie mogę się jeszcze wypowiedzieć szczegółowo o jego treści, gdyż nie miałem okazji się z nim zapoznać. Decyzję w tej sprawie zostawiam radnym – dodaje.

Wniosek A. Konieczyńskiej o odwołanie P. Kwiatkowskiego i A. Walczaka jest kolejnym epizodem w trwającym od wielu miesięcy głębokim konflikcie we władzach powiatu. Wcześniejsze jego odsłony to między innymi nieudane próby odwołania starosty popierane przez członków zarządu, nagana, jaką za przekroczenie uprawnień nałożyła A. Konieczyńska na P. Kwiatkowskiego. Decyzję tę wicestarosta zaskarżył do sądu pracy, który jednak w dwóch instancjach nie znalazł przesłanek do jej uchylenia. Przypomnimy, też że A. Konieczyńska głosowała przeciwko budżetowi (po poprawkach wprowadzonych przez wicestarostę i członka zarządu) na ten rok, nad którego wykonaniem pieczę sprawuje zarząd. Członkowie tego gremium wielokrotnie też nie mogli znaleźć porozumienia przy podejmowaniu uchwał.

Choć układ sił w Radzie Powiatu wskazuje, że próba odwołania wicestarosty i członka zarządu ma małe szanse powodzenia (grupa, która w dotychczasowych głosowaniach popierała A. Konieczyńską liczy ośmiu radnych, jej adwersarze mogą liczyć na jedenaście głosów) starosta uważa, że złożenie wniosku w te sprawie ma sens. - Radni muszą we własnym sumieniu rozstrzygnąć, czy nadal chcą utrzymywać panów, którzy działają niezgodnie z prawem – mówi A. Konieczyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zebrali 2000 baterii

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~nicek 1-11-2017 12:26
Na czy polegało to przekroczenie uprawnień przez członków zarządu oraz jakiej wagi są te naruszenia prawa? Czy tym nie powinna zająć się prokuratura, jeśli jest naruszenie prawa? Panowie dziennikarze, dajcie nam więcej wiedzy na ten temat. My ich wybraliśmy jako swoich przedstawicieli i ich działania powinny być jawne. Czy będzie transmisja "na żywo" z sesji rady?
~Krzysztof 44 1-11-2017 13:49
Pan wice... nie czytał wniosku o odwołanie ale już z góry wie,że jest bezzasadny.Geniusz jaki,czy co?A może jasnowidz!
~Real 1-11-2017 14:09
LOL, sprawdziłem który z jakiej partii. Zwykła kłótnia w rodzinie, PO i SLD chce zmienić tych z PSL. A co za różnica, przecież to jedna sekta?
~pola20 1-11-2017 14:12
Taka mala Jelonka a tu Prezydent...Starosta..skonczcie z biurokracja za nasze pieniadze...
~Karpacz 1-11-2017 18:05
Znowu ten Pokoj ten to bez knucia nie potrafi normalnie dzialac na rzecz mieszkańców. Pogonili go z Sejmiku pogonili go z przewodniczacego powiatu to dalej mu mało ale sie w piatek zdziwi ze nikogo nie odwolaja powinien poniesc koszty xa ta sesje
~Ob.Ywatel 1-11-2017 18:07
W tej chwili absolutnie nie można wierzyć ŻADNEJ wypowiedzi ŻADNEJ osoby publicznej. Kaczoidy nie mają swoich poglądów, publicznie wypuszczają z siebie wyłącznie smród centrali, otrzymany tajnymi liniami UCHA PREZESA.Przeciwnicy Kaczoidów(bez wymieniania, bo żaden nie ma siły ani mocy),pyskują też bez większego sensu.Prawica i kościół kłamią w sposób niegodny nawet menela.Druga strona kontruje, choć mniej wrednie. Dlatego wiara w jakiekolwiek opinie jest niemożliwa.W tym artykule nie ma do nazwisk przypisanych partii,więc nie wiadomo jak ich oceniać.Nie ma bowiem możliwości, żeby służący za pieska podwórzowego u Kaczyńskiego pisiornego wojewoda czy starosta,mówił co myśli.To żałośni karierowicze,którzy żyją chwilą i łapią co w zasięgu.Wiedzą, że ich dola jest krótka,a koniec bliski i marny
~u 1-11-2017 18:36
PSL to kmioty, pisiory na was ,,, !!
~ 1-11-2017 18:53
WYOBRAŹMY sobie, że starostwo powiatowe to okręt, którego kapitanem jest Pani Konieczyńska. Aby ten okręt mógł skutecznie i prawidłowo funkcjonować kapitan winien mieć możliwości swobodnego doboru i skompletowanie załogi. Pani Anno, nie tylko ja popieram panią!
~rom 1-11-2017 18:54
do Ob.Ywatel - Grzegorz zwalił konar na szanowną głowę ?
~,,adha,, 1-11-2017 18:55
. odesłać wszystkich do pracy w kopalni, tam może nauczyli się szacunku do siebie,,
~Obywatellll 1-11-2017 19:25
W powiecie źle się dzieje. Np w oswiacie....a zarząd nie reaguje powołuje na dyrektorów dziwne osoby które łamią prawo.....i nikt nie reaguje.
~POwiaty 1-11-2017 20:56
Zlikwidować te przechowalnie cuchnącego i bezwzględnego elementu spijającego krew podatników zupełnie za nic,a bractwo pogonić do roboty.
~kajtek 1-11-2017 21:32
Do pana/pani z wyobraźnią. Okręt? Może... ale już podwodny... Co do kapitanów to był taki jeden. Na Concordi. Pływał jak chciał i gdzie chciał. Teraz ma dużo czasu na rozpamiętywanie swoich rejsów... Rzecz w kapitanie właśnie! Dobry kapitan do takiego syfu jaki jest na "okręcie powiatowym" by nie dopuścił... No ale trzeba być kapitanem a nie...
~informacje 2-11-2017 7:34
Artykuo o tresci Bla bla bla. Nic z niego nie wiadomo. Jakie byly uchwaly? Czego dotyczyly? Dlaczego zostaly uchwalone czy zmienione? Z artykulu wynika ze pani Konieczynska chce odwolac, bo jej sie nie podoba. No tak. W koncu kobieta.
~ 2-11-2017 8:16
Zlikwidować powiaty .Po co komu urzędasy którzy wzajemnie się odwołują ????Wysłać to towarzystwo do sprzątania ulic bo tylko do tego się nadają.....
~wincent 2-11-2017 10:49
Popieram panią Anne Konieczyńska, gdyż jako szef ma problem ze swoim wice o inicjałach P.K., który myśli że jest najmądrzejszym wice. A on tylko jest zarozumiały. PO, PSL, Nowoczesna psują co się da.
~ 2-11-2017 12:07
KAJTKU, Zadania kapitana /pierwszego po Bogu!/ i podległej jemu załogi są szczegółowo określone -na każdym okręcie, a w szczególności podwodnym. Znane są przypadki "buntu na pokładzie". zazwyczaj w przypadku zagrożenia lub dla ratowania zdrowia i życia. Sytuacja w powiecie jest klarowna. Nie ma żadnych zagrożeń. Jest natomiast polityczna hucpa zainicjowana przez - niedowartościowanego zawodowo - członka zarządu. Przy czym wyrazu "członek" użyłam celowo, mając świadomość że wyobraźnia i intelekt czytelników pozwoli na właściwe odczytanie i zrozumienie tego słowa.
~mieszkaniec 2-11-2017 12:50
mocny jest p przewodniczący Kleśta pozwolił żeby pieniądze przeznaczone na remont drogi w Mysłakowicach Wojska Polskiego wróciły do warszawy tylko dlatego żeby rozgywać i załatwiać własne interesy wstyd mieszkańcy będą pamietać niedługo wybory. pan Kleśta jest z PIS
~pytajnik 2-11-2017 16:50
Czy ktoś wie, po co jest Starostwo Powiatowe? Jaki sens w skali całego Państwa ma utrzymywanie takiej struktury?
~ 2-11-2017 17:01
Najlepszy jest Grzegorz płynie zawsze przy okręcie.
~Sm 2-11-2017 20:26
Grzegorz Rybarczyk podpisal sie pod wnioskiem ciekawe jakie ma argumenty ze taka wole wyrazil moze znowu nie przyjdzie na sesje jak ostatnim razem gdzie chcial odwolac staroscine
~Neutralny 2-11-2017 20:52
Mam wrażenie że tu piszą dwie osoby i próbują pisać w imieniu reszty mieszkańców powiatu. Czy PIS czy PO czy PSL ważni sa ludzie jeśli się nie potrafią dogadać to nic nie będzie ze współpracy. Czasami warto przejść ponad podziałami i dbać o dobro powiatu a nie swoje ....
~mieszkaniec 2-11-2017 20:56
Brak kompetencji u pani starosty jest porażający.Jątrzenie oraz intrygi to chyba główne zajęcie tej oani.Wystarczy spojrzec na budynek Starostwa.Piętra poza parterem są w opłakanym stanie a pani Starosta potrafi jedynie ogłaszać żle przygotowane przetargi, które następnie unieważnia. Przydałyby się jakieś efekty
~pff 8-11-2017 0:05
To jednak prawda, że najpewniejszy sposób na popełnienie samobójstwa to skok z poziomu własnego ego na poziom swojego iq.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Walczyli o Puchar Wójta

Bus dla strażaków

Ścieki w sieci

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
668
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%