MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

„Kolejkomat” usprawnia obsługę klientów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 marca 2011, 8:50
Aktualizacja: 8:50
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Od pewnego czasu wszelkie sprawy związane z energią i firmą Tauron można załatwiać w nowym Punkcie Obsługi Klienta znajdujący się przy ulicy Moniuszki 3a, który został wyposażony w tzw. kolejkomat, czyli system zarządzania kolejką. Zaletą nowej lokalizacji POK jest także dostępność parkingu dla klientów.

Nowy Punkt Obsługi Klienta wyposażony został w system zarządzania kolejką, potocznie zwanym kolejkomatem. - Podstawowym celem wprowadzenia systemu kolejkowego była poprawa komfortu i oszczędność czasu oczekiwania, eliminacja sytuacji stresogennych i napięć występujących często w przypadku kolejek tradycyjnych. Dodatkowo zaletą urządzenia jest możliwość pozyskiwania informacji statystycznych, które pozwalają na stałą modyfikację obsługi klienta – poinformowała Elżbieta Bukowiec, rzecznik prasowy TAURON.

Dzięki dostępowi on-line, kierownik POK posiada ciągły monitoring ilości i rodzaju spraw, z jakimi oczekują klienci, tym samym może na bieżąco podejmować działania, których celem jest płynna obsługa oczekujących klientów. Ponieważ system jest nowością i jeszcze nie każdy klient radzi sobie z obsługą kolejkomatu, pracownicy POK pomagają i instruują klientów, jak korzystać z urządzenia wydającego bilety.

- Pierwszy raz spotkałam się z tego rodzaju kolejkomatem, czyli maszyną, w której trzeba wybrać na wyświetlaczu dziedzinę sprawy, z jaką się przychodzi. Po naciśnięciu na ekran dotykowy podpunktu np. związanego z rozliczeniami urządzenie drukuje „bilecik” z numerem i literką. Na ekranie wyskakuje informacja, która jestem w kolejce, a pod każdym stanowiskiem obsługi klienta jest ekran, na którym wyświetla się numerek z literą osoby, która jest następna w kolejce. Sądzę, że ludzie powinni się szybko przyzwyczaić do nowego systemu, który na pewno usprawni obsługę klientów – powiedziała pani Elżbieta z Jeleniej Góry, jedna z klientek Tauronu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

T4B Ekotechnologie odpowiada spółce KSWiK  

Herbatka dla Seniora

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~J@ck 9-03-2011 9:11
Urząd Pracy niezwłocznie powinien wprowadzić taką innowacje... w Polsce to nowość bo np. w Czechach widziałem to już 10 lat temu. Ale gdzie my Polacy czyli Trzeci świat możemy się równać do Europy...????
~S@b@ 9-03-2011 9:19
Wszędzie rozwijają się szybciej od nas! Niestety taka prawda...
~ra 9-03-2011 9:20
Dla tych którzy mimo wszystko, nie orientują się, czym jest wspominane Szkło Kontaktowe, powiem w największym skrócie, że jest to sztandarowa propagandowa audycja Systemu, nadawana codziennie, przez 365 dni w roku – co już samo w sobie stanowi ewenement na skalę chyba tylko osławionego Dziennika Telewizyjnego – której jedynym celem jest systematyczne zohydzanie przeciętnemu Polakowi projektu o nazwie Prawo i Sprawiedliwość i osobiście Jarosława Kaczyńskiego. To jeśli idzie o treść. Co do formy, pomysł polega na tym, że dwóch prowadzących przez niemal pełną godzinę sobie żartuje, a w tym czasie do studia dzwonią lub ślą esemesy widzowie, którzy poziomem żartów starają się dorównać prowadzącym.
~ 9-03-2011 9:26
Ra/ post z 9,20/ co to ma być ??? Trzymaj się tematu
~rocco 9-03-2011 9:37
wow super!!! trzeba to zgłosic do pomyłu otatniego dziesieciolecia!!!...np w niemczech coś takiego działa już od min 20 lat!!!
ebee 9-03-2011 10:36
W salonie Ery to urzadzenie działa od ponad roku. W innych miastach Polski też. No ale Jelonka ciągle jest w tyle. No i zapewne jeszcze będzie, przynajmniej przez całą kadencję aktualnego Prezydenta. Pozdrawiam, EBEE
~uaz 9-03-2011 11:33
Nowość to w naszej dziurze tylko jest, takie kolejkomaty od lat funkcjonują w większych ośrodkach w Polsce.
~exxon 9-03-2011 15:28
w urzędzie pracy by sie przydało i na groszowej w medycynie pracy
~Obywatel 9-03-2011 15:56
A kiedy w Jeleniogórskim Powiatowym Urzędzie Pracy zamontują coś takiego by nie było nieporozumień podczas wielogodzinnych kolejek do jednego pokoju by podpisać listę stawiennictwa bez jakiegokolwiek zaproponowania pracy i lub po odbiór zapomogi.
~............ 9-03-2011 18:25
w Banku Zachodnim też jest kolejkomat. Powinien być również na każdej poczcie i np. w PKO BP.
~ZABOBRZANIN 9-03-2011 19:00
A nikt jeszcze nie powiedział że system jeszcze troszkę niebardzo ... , lub obsługujący je inż. niebardzo rozgarnięci...? Ups się naraziłem teraz członkom i członkiniom grupy...
~ 9-03-2011 20:30
kolejkomat jest swietny dopoki ma sie do zalatwienia typowa sprawe,gorzej jesli jest nietypowa
~Laki 10-03-2011 17:17
A może jednak zrobić dodatkowy punkt w Cieplicach, a tak jeżeli ktoś płaci rachunki co miesiąc musi jezdzić aż na Zabobrze.Czy to jest ulepszenie dla mieszkańców centrum miasta, Cieplic, Sobieszowa. Litości zamiast ułatwiać życie odbiorcom to utrudniają.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Trwają porządki w Mysłakowicach

Remont drogi nr 3462

Bardzo słabe wyniki matur

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
876
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%