MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Kolejka chętnych do oświetlenia Młynówki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 marca 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Angela
Fot. Angela
Aż dwudziestu pięciu przedsiębiorców stanęło do przetargu na „Budowę oświetlenia ścieżek dla pieszych i rowerów przy kanale Młynówka w Jeleniej Górze”. Wygrało przedsiębiorstwo z Lubania, które za to zadanie zaproponowało cenę 179 tys. zł. Prace ruszą niebawem, a zakończą się w sierpniu br.

Oświetlenie Młynówki będzie dopełnieniem całej prowadzonej obecnie rewitalizacji kanału, której ogólny koszt szacuje się na około 6 mln 600 tys. zł. Do niedawna Młynówka była niechlubnym elementem centrum miasta, ale do października br. ma być udrożniona i oczyszczona.

Jeszcze w tym roku zniknie więc smród, który przez lata drażnił jeleniogórzan i turystów. Co więcej po zakończonych pracach ma się Młynówka ma się zacząć kojarzyć z odpoczynkiem i rekreacją. Zagospodarowany zostanie bowiem teren wokół kanału, wzdłuż którego powstaną alejki dla pieszych i rowerzystów, staną ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

– Prace w tym zakresie realizowane są bardzo prężnie. W ramach nowego oświetlenia, wzdłuż kanału Młynówka staną 72 słupy i latarnie. Zadaniem wykonawcy będzie też doprowadzenie nowych sieci kabli oraz rur osłonowych na odcinku ponad dwóch kilometrów. Wykonawca zdemontuje też sześć latarni, które dotychczas miały za zadanie oświetlać rejon Młynówki i odtworzy fragment nawierzchni bitumicznej – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Do przetargu na to zadanie stanęło 25 firm z całej Polski. Wygrał Zakład Ogólnobudowlany Instalatorstwo Elektryczne Ireneusza Nowsza z Zaręby z Lubania, który zaproponował najniższą cenę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

To było bezpieczne?

"W Góry Serca" z Leszkiem na Śnieżkę

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~~JG 28-03-2011 9:16
Zawiła przez lata nie czuł tego smrodu i akceptował ten śródmiejski śmietnik!!! Brawa zatem dla Obrębalskiego za program rewitalizacji!
~ 28-03-2011 9:39
Przykre tylko to, że ładnie tam będzie 2 miesiące. Później wszystko zacznie podupadać bo będzie brak środków na utrzymanie tego miejsca, a resztę dopracuje w weekendy hołota z atrapy, która będzie miała dobrą miejscówkę na starter przed knajpą, a w tygodniu okoliczni menele...
vvupe 28-03-2011 9:52
"Zagospodarowany zostanie bowiem teren wokół kanału, wzdłuż którego powstaną alejki dla pieszych i rowerzystów, staną ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci." lokalni wandale będą mieć zajęcie na kilka dni
~Młynarz 28-03-2011 9:59
Będzie czyściutka Młynówka ,pięknie oświetlona ,a obok trasa spacerowa. A wszystko przebiegać będzie przez krainę syfu ,bałaganu i piknych krajobrazów Śródmieścia Jeleniej Góry ,czyli rejonu ulic: Pijarskiej, Kilińskiego i Ośiedla Robotniczego. Będzie super !
~mm 28-03-2011 10:03
ma się Młynówka ma się zacząć - po dwakroć ma się to pewnie zacznie
~atket 28-03-2011 10:54
I zaś zrobią najtaniej czyli najgorzej ;/ paranoja
~ 28-03-2011 11:10
coś czuję że to lipa , znów wygrywa najniższa cena . ŹLE
~galla 28-03-2011 11:14
Miasto robi co moze aby bylo czysciej piekniej, lecz obywatele zapominaja ze to oni wlasnie wychowuja dzieci i mlodziez a nie prezydent miasta, te dzieci sa uzytkownikami , ulic ,skwerow parkow, i to one lamia niszcza maluja , a te dzieci biora przyklad ze swoich rodzicow, ktorzy tylko nauczyli sie wymagac,, nic nie dajac od siebie, a zaczyna sie od wyrzuconego papierka po cukierku , rodzic nie kaze podniesc i odniesc do kosza , udaje ze nie widzi i tak rosnie pokolenie flejtuchow, no a co do psow, to nie prezydenta psy zasrywaja ulice, to wasze psy drodzy obywatele i skoro widzicie psa w akcji albo wandala zrobcie zdjecie zrobimy galerie na placu ratuszowym moze to pomoze,
~galerian 28-03-2011 11:23
i tak całośc zasloni "GALERIA" na dworcu pks ... a przynajmniej zasloni "grzybek" ... ech, grzybek
~ 28-03-2011 11:38
w sumie dobry pomysł z robieniem zdjęć włascicieli psów srających na wietrze. tyle że to nie przejdzie...
~desa 28-03-2011 13:59
j/w bedzie zasrane, obszczane i pełno zuli dookoła
~ 28-03-2011 17:11
trzeba bedzie tam zainstalowac monitoring, bo chołota z atrapy w sobotnie wieczory bedzie tam żygac i oddawac mocz co kilka metrów.
~ZABOBRZANIN 28-03-2011 18:43
Średnia jednej oprawy to 2.486 zł. Pozatym że to utopione pieniadze w błocie... Rura ten kanał i do zasypania. Odrazu ogłoście przetarg na oczyszczanie ścieku bo będzie jak zawsze zbiornik śmieci. Tam nic nie płynie jak w Bobrze... jakaś paranoja.
~vito 28-03-2011 18:50
A co z wodą w ka...le Młynówka?W czasach PRL-u woda płynęła tam szerokim nurtem,spiętrzając się na tamie i napędzając turbiny w poniemieckiej jeszcze elektrowni wodnej poniżej Mechanika. Później w czasie post-PRL-u ( komuny po liftingu czyli tzw.III RP) tą elektrownie zamknięto, doprowadzając do dewastacji, powstała natomiast, nowa, prywatna, poniżej mostu na Zabobrzu (dośc nijaka architektonicznie w porównaniu z tą zniszczoną, poniemiecką ; dla mnie jako dzieciaka, było to jedno z tych magicznych miejsc).Od tej pory, od kiedy kanał Młynówka przestał pełnic swoje funkcje użyteczno-gospodarcze, woda tam ledwo się sączy.
~jeicam 28-03-2011 20:58
i znów najtajszy czyli lipa jak dotej pory w jelonce
~wrocławianin 28-03-2011 21:45
Czytając wasze komentarze można dojść do wniosku że w tym mieście lepiej nic nie robić, a potem te same osoby narzekają, ze nuda i nic się nie dzieje
~ 28-03-2011 23:01
Ależ nie! Najlepiej robić tak jak na załączonym zdjęciu ,a potem wzyscy mają udawać że zachwycają się tą wybitnie zaprojektowaną inwestycją ;)
~PICU 28-03-2011 23:09
Prywatna elektrownia na Bobrze nie wpuszcza wody do kanału Młynówka. Samowolnie zasypał urządzenie spustowe i włóżył rurę o małej śednicy zęby wszystką wodę kierować na turbiny. Zobaczymy jak będzie zarządzać wodą po rewitalizacji kanału i kto go będzie kontrolował. Jak na dzień dzisiejszy jest bezkarny w tym co robi. Wybrał śmieci, które naniosła woda na zasuwy i wyrzucił na drogę prowadzącą do mostu. Oczywiście potem służby miejskie w ramach usuwania dzikich wysypisk cały ten syf z niego wywiozą. Proszę jeszcze zobaczyć jak pęka przyczółek jazu. Jeszcze jedna powódz i cały jaz wraz z eleketrownią wodną spłynie a Osiedle Robotnicze będzie zalane. Czy ktoś nad tym panuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Budowa drogi S3

Identyfikacja wizualna

Dla turystów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
783
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%