MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejka chętnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:47
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dzisiaj poznamy kompletne wyniki rekrutacji do większości szkół średnich

Absolwentki gimnazjum nie mogą się doczekać wyników konkursu do szkół średnich. – Z niecierpliwością czekamy na wyniki – mówią absolwenci gimnazjów, którzy złożyli podania do szkół średnich. Dzisiaj dowiedzą się, czy zostaną przyjęci. Podań jest więcej niż miejsc, ale na pewno każdy znajdzie dla siebie jakąś szkołę

Odliczam dni do wyników – mówi Olga Dziurzyńska, absolwentka Gimnazjum nr 2. Złożyła podanie do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. – Chcę się dostać do klasy o profilu socjalnym.
– W przyszłości chcę studiować psychologię lub socjologię – nie ukrywa jej koleżanka Karolina Piskulska, która stara się o przyjęcie do tej samej klasy.

W jeleniogórskich szkołach jest 3081 miejsc, tymczasem złożono aż 4349 podań. Czy to oznacza, że część uczniów nie dostanie się nigdzie?
– Absolutnie nie – odpowiada Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Uczniowie mają możliwość złożenia podań do 3 szkół jednocześnie i większość z nich z tego korzysta. Jak wynika z naszych ustaleń, o miejsca w szkołach ubiega się ok. 1,5 tysiąca absolwentów gimnazjów. Dlatego składający podania na pewno dostaną się do któregoś z liceów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszy inwestycja w Jakuszycach  

Damian Drobyk zameldował się w Belen

Piotr Paczóski... w miejskiej spółce

Szukają odznaczonych orderem Virtuti Militari

Marcowa wierszolandia

Ogołocili drzewa

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Będzie remont na stadionie w Podgórzynie

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
950
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
8%