MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejka chętnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:47
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dzisiaj poznamy kompletne wyniki rekrutacji do większości szkół średnich

Absolwentki gimnazjum nie mogą się doczekać wyników konkursu do szkół średnich. – Z niecierpliwością czekamy na wyniki – mówią absolwenci gimnazjów, którzy złożyli podania do szkół średnich. Dzisiaj dowiedzą się, czy zostaną przyjęci. Podań jest więcej niż miejsc, ale na pewno każdy znajdzie dla siebie jakąś szkołę

Odliczam dni do wyników – mówi Olga Dziurzyńska, absolwentka Gimnazjum nr 2. Złożyła podanie do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. – Chcę się dostać do klasy o profilu socjalnym.
– W przyszłości chcę studiować psychologię lub socjologię – nie ukrywa jej koleżanka Karolina Piskulska, która stara się o przyjęcie do tej samej klasy.

W jeleniogórskich szkołach jest 3081 miejsc, tymczasem złożono aż 4349 podań. Czy to oznacza, że część uczniów nie dostanie się nigdzie?
– Absolutnie nie – odpowiada Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Uczniowie mają możliwość złożenia podań do 3 szkół jednocześnie i większość z nich z tego korzysta. Jak wynika z naszych ustaleń, o miejsca w szkołach ubiega się ok. 1,5 tysiąca absolwentów gimnazjów. Dlatego składający podania na pewno dostaną się do któregoś z liceów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciepło w schronisku, także dzięki jeleniogórzanom

Uczniowie piszą listy...

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Od piątku Jarmark Bożonarodzeniowy

Konferencja naukowa w Politechnice

Rzemiosła zdobią drzewa

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
869
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%