MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejka chętnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:47
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dzisiaj poznamy kompletne wyniki rekrutacji do większości szkół średnich

Absolwentki gimnazjum nie mogą się doczekać wyników konkursu do szkół średnich. – Z niecierpliwością czekamy na wyniki – mówią absolwenci gimnazjów, którzy złożyli podania do szkół średnich. Dzisiaj dowiedzą się, czy zostaną przyjęci. Podań jest więcej niż miejsc, ale na pewno każdy znajdzie dla siebie jakąś szkołę

Odliczam dni do wyników – mówi Olga Dziurzyńska, absolwentka Gimnazjum nr 2. Złożyła podanie do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. – Chcę się dostać do klasy o profilu socjalnym.
– W przyszłości chcę studiować psychologię lub socjologię – nie ukrywa jej koleżanka Karolina Piskulska, która stara się o przyjęcie do tej samej klasy.

W jeleniogórskich szkołach jest 3081 miejsc, tymczasem złożono aż 4349 podań. Czy to oznacza, że część uczniów nie dostanie się nigdzie?
– Absolutnie nie – odpowiada Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Uczniowie mają możliwość złożenia podań do 3 szkół jednocześnie i większość z nich z tego korzysta. Jak wynika z naszych ustaleń, o miejsca w szkołach ubiega się ok. 1,5 tysiąca absolwentów gimnazjów. Dlatego składający podania na pewno dostaną się do któregoś z liceów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śladami wyprawy na Annapurnę

Trudno tak żyć!

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Lewica Razem o ochronie zdrowia

Juwenalia zakończone

O wolności w BWA

Będzie kolejny przetarg?

Rajd zdewastował las?

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
561
Tak
52%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%