MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Koleją po Nowym Roku: dla jednych taniej, dla innych – drożej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 30 grudnia 2010, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: Angela
Już od 1 stycznia 2011 roku studenci do 26 lat otrzymają 51 procent ulgi przy zakupie biletów na pociągi Przewozów Regionalnych oraz Kolei Dolnośląskich. Dotychczas mieli tylko 37 procent zniżki. Z 93 procentowej ulgi skorzystają natomiast osoby niewidome. Pozostali pasażerowie muszą się liczyć ze wzrostem cen o około 3,5 procent.

Studenci do ukończenia 26 lat zyskają wyższą ulgę dzięki nowelizacją ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. 51 procent ulgi będzie im przysługiwało przy zakupie biletów jednorazowych, odcinkowych miesięcznych imiennych w drugiej klasie wszystkich pociągów uruchamianych przez Przewozy Regionalne czy Koleje Dolnośląskie.

Dla osób powyżej 60 lat Przewozy Regionalne do ofert promocyjnych dołączy też REGIOkarta SENIOR za 49 zł uprawniającą do zakupu tańszych biletów jednorazowych i okresowych na przejazd pociągami Przewozów Regionalnych, Kolei Dolnośląskich i Arriva RP. Osoby niewidome, uznane za niezdolne do samodzielnej egzystencji, przy zakupie biletów jednorazowych, odcinkowych miesięcznych imiennych w pociągach otrzymają 93 procent ulgi.

Nie dla wszystkich pasażerów zmiany będą jednak korzystne. Jak tłumaczą przedstawiciele Przewozów Regionalnych zmiana podatku VAT oraz prognozowany wyższy wskaźnik inflacji na 2011 rok wiążą się z wprowadzeniem nowego cennika usług. Modyfikacja cen wszystkich biletów wyniesie średnio 3,5 procent.

Przewozy Regionalne proponują szereg rozwiązań pozwalających obniżyć koszty podróżowania np. korzystając z ofert specjalnych takich jak: REGIOkarnet, Bilet turystyczny lub REGIOkarty – przekonują przewoźnicy dodając, że w obliczu stale drożejącej benzyny kolej nadal pozostaje tanim i bezpiecznym środkiem transportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

W KSON–ie dzieje się

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Adam K. 30-12-2010 11:22
A przepraszam bardzo - w PKP InterCity to już nowa ulga NIE obowiązuje? Zdaje się, że miała objąć CAŁY system kolejowy, a nie tylko dwóch, lokalnych przewoźników.
~do Adama K. 30-12-2010 15:30
Obowiązuje, tylko Angela zagubiła się w internecie. Weszła na stronę Przewozów Regionalnych, a o stronie PKP InterCity już zapomniała.
~tentaris 30-12-2010 21:17
Studenci górą! :)
~Meg 31-12-2010 7:51
a jaka ulga dla dzieci szkolnych? bo nigdzie nie podają, tylko studenci i studenci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia w Witkowie

„Zielony” przystanek

Mobilizacja przed II turą

Krakowska w budowie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2151
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%