Kolegium na turnieju w Lesznie

Wiadomości: Polska
Piątek, 21 września 2007, 0:00
Porażka i... remis koszykarek

Dużą ambicją wykazały się podczas turnieju towarzyskiego w Lesznie zawodniczki Jeleniogórzanki do Leszna pojechały w zaledwie sześcioosobowym składzie, gdyż względy osobiste uniemożliwiły występ Agnieszce Balsam.

W pierwszym meczu rywalizacji z Dudą Leszno już na początku drobne urazy dotknęły Dorotę Wójcik i Agnieszkę Kret, a mimo to obie te koszykarki, podobnie jak cały zespół próbował nawiązać walkę z grającymi w pełnym składzie gospodyniami zawodów. Do przerwy podopieczne trenera Rafała Sroki przegrywały tylko 23:29. W III i IV kwarcie naszym dziewczynom zabrakło już niestety sił i spotkanie zakończyło się wysoką wygraną leszczynianek 67:36

W drugim meczu KK z Cukierkami Brzeg padł niecodzienny rezultat, jak na koszykówkę czyli remis po 44. Po 40 minut gry obaj trenerzy zrezygnowali z rozgrywania dogrywki. Po meczu trener R. Sroka chwalił swoje podopieczne głównie za skuteczną grę w defensywie, dzięki której pozwoliły rzucić Cukierkom tylko 44 punkty.
O końcowej kolejności drużyn w turnieju zadecyduje jutrzejszy pojedynek Dudy z Cukierkami.

<b>Duda Leszno - Kolegium Karkonoskie 67:36 (19:11, 10:12, 24:10, 14:3)</b>
<b>KK:</b> Małaszewska 21, Arodź 8, Wójcik 3, Kret 2, Dłutowska 2, Andrzejczak

<b>Kolegium Karkonoskie - Cukierki Brzeg 44:44 (15:17, 10:8, 7:7, 12:12)</b>
<b>KK:</b> Kret 13, Małaszewska 9, Arodź 9, Dłutowska 8, Wójcik 5, Andrzejczak