Kolegium na tarczy

Wiadomości: Polska
Sobota, 20 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 23 stycznia 2007, 3:36
Nie udał się koszykarkom wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz XV kolejki ekstraklasy z tamtejszym AZS PWSZ. Podopieczne trenera Rafał Sroki mimo ambitnej gry, zwłaszcza w końcówce zmagań, uległy gospodyniom 66:70.

Początek meczu stał pod znakiem zdecydowanej dominacji gorzowianek. W II kwarcie zawodniczki z Jeleniej Góry zagrały o niebo lepiej i nawet objęły trzypunktowe prowadzenie 33:30.

Decydująca dla losów spotkania była trzecia kwarta, w której gospodynie zaskoczyły KK agresywna grą w obronie i szybko uzyskały 8-10 punktową przewagę. Ambitna pogoń Kolegium w ostatniej odsłonie pozwoliła na częściowe odrobienie strat, jednak aż do ostatniej syreny wynik gry znajdował się pod kontrolą gorzowianek

- Trafiliśmy na wyjątkowo dobrze tego dnia dysponowanego przeciwnika i mimo niezłej gry nie udało nam się wywieźć z Gorzowa kompletu punktów – mówi Rafał Sroka. Do zwycięstwa zabrakło nam zwłaszcza lepszej skuteczności po przerwie. Cieszy, że do wysokiej formy powracają zawodniczki amerykańskie, co dobrze rokuje na czekający nas już w środę arcyważny mecz z Polfą Pabianice.

Więcej w tygodniku Jelonka com.

<b>AZS Gorzów - AZS Kolegium Karkonoskie 70:66 (25:19, 8:15, 26:12, 11:20)</b>

<b>AZS KK:</b> Penn 19, Beachem 18, Scott 9, Małaszewska 8, Gawrońska 6, Arodź 6, Wójcik 0, Kret 0, Błaszczak 0

~emo_89 20-01-2007 22:26
wkoncu zagraly amerykanki!! gdyby nati nie zlapal 5 fauli to napewno bylo by lepiej.
~yogi 20-01-2007 22:48
Scott 40 minut gry, 9 pkt, eval 9, Arodż 23 minuty gry, 6 pkt eval 7 . Błaszczak 9min 30 sek gry 0 pkt ,eval -4. W pierwszej piątce po 2 słabych meczach wychodzi Błaszczak, po4 minutach karna zmiana. Kazde następne wejście jest coraz trudniejsze dla zawodniczkiKARNE ZMIANY DO NICZEGO NIE PROWADZĄ .Arodż, Gawrońska ,Małaszewska. Myćka to dobre zawodniczki tylko powinny grac co najmniej 25 minut. Czym kieruje się trener ustawiając pierwszą piatkę , Szkoda dziewczyn , gdyz chyba nie bardzo wiedzą czego oczekiwać,Gratuluję ambitnej postawy
~yogi 20-01-2007 23:04
Czytajac serwis PLKK dowiedziałem się,że 6 pkt Gorzowa to kara dla trenera i ławki(zwykle to drugi trener) Moze , ktoś obiektywny wyjasni to, według mnie znowu trener bez sensu dyskutował z sędziami zamiast skupic się na radach dla druzyny,
~BUBU 21-01-2007 2:55
Idż się leczyć ,twoja nienawiść i zazdrość nie znają granić. Byłem na meczu i widziałem co robili sędziowie . TO SKANDAL!!!Dziewczyny przegrały 66 do 70 ,ala itak nie mogło być niżej ,bo panowie drużyny pana M. nie dopu ściliby do wyższej przegranej . Ty Pani Yogi raczej pogratuluj udanego występu koleżankom w Gorzowie , a nie szukaj winnych. BRAWO DZIEWCZYNY ZA OGROMNY HART DUCHA, BRAWO NATALIA ZA WSPANIALĄ GRĘ [przy wyprowadzeniu przeciw pressingowi !!!!TO BYL WIELKI MECZ AKADEMICZEK !!!
~Odpowiadam ci asiu i madziu 21-01-2007 3:16
Ci sędziowie skrzywdzli Natalię i Keilę , Byłem w Gorzowie i widziałem to na własne oczy!!!!!
~KOPERTA 21-01-2007 3:17
Błaszczak niestety słaba . ale ARODŻ - REWELKA !!!!!!
~Ty frajerze YOGI 21-01-2007 3:26
YOGI DEBILU /to łagodna ksywa/ Jeżeli Mćka i ARODŻ I gAWRONSKA I i mAŁASZEWSKAMAJĄ GRAĆ PO 25 MINUT / RAZEM 100/ TO PO ILE MAJĄ GRAĆ NASE amerykanki i doris .......woJCIK!!!!!! yOGI tY ANALFABETO ZACZNIJ OD NAUKI matematyki w klasie iv CZWARTEJ
~DO YOGIEGO 21-01-2007 5:48
Podpowiem Ci cos bo widzialem ostatnio statsy. Widziales gre amerykanek procenty rzutow i w ogole ? , Mycka z tego co czytałem w PLKK jest stary ostatnia w skuteczności rzutów w calej lidze !!!! wiec nie dziw sie ze mało gra, Błaasczak stary chyba jeszcze za 3 pkt nie rzuciła wiec jak to widzisz ? moze podpowiedzmy trenerowi , moim zdaniem dobrze sie stało ze trener zauwazyl w koncu Arodz i grał nią zagrała ponoc dobry mecz , Natli mi mowiła ze Gawronska Magda jest kontuzjowana wiesz o tym ?? a to ze Mycka caly tydzien nie trenowała bo ma noge skreconą wiesz o tym ?? Tak tylko Ci pisze bo ja sie interesuje pytalem zawodnmiczek przed meczem co i jak i wiem jaka sytuacja , a trener coz bład ze dostał dacha ale ponoc to co sedziowie wyprawiali w pierwszej polowie to przechodziło pojecie , co prawda nie widzialem tego ale skoro wszyscy trabią o tym musialo tak byc
~!!!!! 21-01-2007 12:02
proponuję się nie wypowiadać na temat zdarzeń których się nie widziało, a jak już te parę osób widziało co się działo - proszę o OBIEKTYWNA ocenę, bez żadnych sentymentów do zawodniczek i emocjonalnego podejścia!!!
~matematyk 21-01-2007 12:44
5X40 =200 całkowity czas gry. 4x25=100 200-100=100 100 minut dla trzech Amerykanek i pozostałych Polek.Chyba Yogi nie bardzo sie pomylił, choć z często sie z nim nie zgadzam
~kibic 21-01-2007 12:50
Nie ma co juz roztrząsać tego meczu !!! nalezy zaczac martwic sie tym ze Kolegium zbliza sie do strefy spadkowej !!!!!!! jesli teraz nie bedzie wygranej nad pabianicami to powrot do 1 ligi stanie sie coraz bardziej realny !!!!!!! a zespol taki jaki jak Kolegium, majacy tak wielki potencjal jesli chodzi o zawodniczki nie powinien nawet dopuszczac do siebie mysli ze spadek moze im sie przytrafic !!!!
~BartekO 21-01-2007 15:17
4 osoby z Jeleniej Góry. Bardzo fajnie się zaprezentowali: balony, sztuczne ognie, konfetti. Na koniec zapalili jeszcze 2 jakby race, odrazu wystartowali do nich ochroniarze co spotkało się z natychmiastową reakcją gorzowskich kibiców Pozdro dla Was!
~do kibica 21-01-2007 19:13
nie przesadzaj od razu z tym spadkiem...owszem zbilżaja się do strefy spadkowej,ale to nawet nie polowa rundy reważnowej..a w tym roku liga nie raz pokazała że potrafi zaskoczyc...
~pioterski-GORZÓW 21-01-2007 19:27
MECZ BYŁ BARDZO DOBRY I ZACIĘTY. KOSZYKARSKO WYDAJE MI SIE ŻE JELENIA GÓRA MIAŁA DUŻE SZANSE NA WYGRANIE ALE WASZ TRENER POWINIEN PRZED MECZEM BRAĆ POTRÓJNA DAWKE RELANIUM TO CO ON WYPRAWIAŁ TO ISTNY SKANDAL NIE MOŻNA KEWSTIONOWAĆ WSZYSTKICH DECYZJI SĘDZIÓW. SĘDZIOWE POPEŁNILI PARE BŁĘDÓW ALE W OBIE STRONY, ALE TEN SZAJBUS TRENER NIE POZWOLIŁ WASZEJ DRUŻYNIE IM NAWIĄZAĆ WALKI. ŻAL MI BYŁO PATRZEĆ JAK NATALIA MAŁASZEWSKA SADZA WASZEGO TRENERA NA ŁAWCE I GO USPOKOJA. W KOŃCÓWCE GORZÓW GRAŁ NA CZAS, A JELENIA NIE POTRAFIŁA TEGO WYKORZYSTAĆ ZAMIAST PRÓBOWAĆ FAULI NIE ROBIŁY NIC A TRENER MYŚLAŁ JAKBY TU POWYZYWAĆ SĘDZIÓW.
~mike 22-01-2007 9:47
Uwagi dotyczące zachowań trenera (trenerów ?) płynące z Gorzowa są niestety słuszne . Niepotrzebne kłótnie z sędziami i między sobą trenerów (Wisła , Polkowice) rozbijają psychicznie zespół, który gra coraz gorzej . To nie przypadek !!. Działacze winni się zastanowić czy nie należy w przyszłym sezonie sięgąć po renomowanego , a niezbyt drogiego trenera z Rosji, Ukrainy bądź Białorusi , który ułoży zespół i potrafi wykorzystać jego potencjał . Obecnie grają maksimum na 40 % swoich możliwości. "BUBU" - co to za wielki mecz ,który w trzeciej kwadrze przegraliśmy z kretesem. Pięknie polec w piątym z kolei meczu żaden powód do radości. Jeżeli przegramy z Pabianicami - to żegnaj ekstraklaso !! A przy tym potencjale drużyny powinny walczyć o medal !!!!!!
~esende 22-01-2007 18:54
Jedziecie po Błaszczak ale z tego co widziałem na ostatnim meczu w Jeleniej Górze to tylko jej chciało się walczyć !! W obronie była wszędzie i naprawde mogła wykluczyć każdą zawodniczkę na pozycjach 1,2,3 bez problemu...chwalicie Małaszewską,udało się jej ale czy nie uważacie że gra 1:1 przez wszystkie minuty na parkiecie to troszkę przesada?Zobaczymy co będzie z Polfą mam nadzieje,że do przodu.Pozdrawiam
~ta 22-01-2007 21:05
przeceiz ie moga zmienic trener bo sroka ten klub stworzyl dlatego zmiany trenera nie bedzie nigdy taka jest przykra prawda:/
~mike 24-01-2007 12:00
Byłem zbytnim optymistą . Przegrały nie 5 , a 6 kolejnych meczów. I wystarczy . Powrót Izy Bogdan daje szansę na odwrócenie niekorzystnego trendu. Kibicujmy im ostro w dzisiejszym meczu z Polfą Pabianice !!!!