Jelenia Góra: Kolegium Karkonoskie wyraźnie słabsze od ŁKS – u

Piątek, 21 grudnia 2007, 21:52
Aktualizacja: Niedziela, 23 grudnia 2007, 14:49
Autor: Łukasz Stawski
Nadal bez ligowego zwycięstwa pozostają koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. W XIII kolejce rozgrywek PLKK jeleniogórzanki uległy ŁKS – owi Łódź 55:70.

Scenariusz pojedynku AZS KK z ŁKS – em jako żywo przypominał kilka innych spotkań jakie jeleniogórzanki rozegrały wcześniej na własnym parkiecie. Mecz był wyrównany jedynie w dwóch pierwszych kwartach kiedy to dysponujące krótką ławką rezerwowych jeleniogórzanki miały jeszcze dużo sił. Do przerwy KK dzięki punktom Natalii Małaszewskiej i Agnieszki Kret przegrywał tylko 32:37.

W III i IV kwarcie na parkiecie bezdyskusyjnie przeważała już drużyna gości, mimo że nie ustrzegła sie wielu błędów (aż 20 strat zespołu) i wcale nie grała rewelacyjnej koszykówki. ŁKS – owi do zwycięstwa wystarczyła lepsza skuteczność rzutowa oraz wygrana walka na tablicach. O słabości jeleniogórzanek w ofensywie najdobitniej świadczy fakt, iż w trzeciej odsłonie zdołały one zdobyć tylko 7 punktów i po 30 min. przegrywały już 39:52. Cieniem zawodniczki, którą pamiętamy z dobrych meczów w naszej drużynie była Iwona Kaszuwara, pudłująca seryjnie kolejne rzuty.

W ostatniej kwarcie łodzianki pilnowały wyniku i mimo ambitnych prób zmniejszenia dystansu punktowego podejmowanych przez gospodynie pewnie zwyciężyły w całym spotkaniu 70:55.

Mecz Kolegium Karkonoskiego z ŁKS – em dobitnie pokazał iż w tym składzie jeleniogórzanki będą miały olbrzymie problemy z wygraniem jakiegokolwiek meczu ligowego. O tym by marzenie o utrzymaniu sie w elicie kobiecego basketu stało się faktem potrzeba AZS – owi wzmocnienia kadrowego co najmniej dwiema – trzema wartościowymi zawodniczkami. Po Nowym Roku wprawdzie zapowiadany jest powrót do treningów Magdy Gawrońskiej, lecz trudno podejrzewać że po kilku miesięcznym rozbracie z basketem będzie ona od razu w wysokiej dyspozycji.

Wyniki innych spotkań: Cukierki Odra Brzeg – Lotos PKO BP Gdynia 48:78, TS Wisła Can Pack Kraków – INEA AZS Poznań 83:69, MUKS Poznań – Energa Toruń 78:66, Arcus SMS PZKosz Łomianki – CCC Polkowice 56:75, Utex Row Rybnik – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 68:63.

AZS KK Jelenia Góra – ŁKS Łódź 55:70 (18:21, 14:16, 7:15, 16:18)
AZS KK: Małaszewska 24, Kret 12, Kaszuwara 7, Wójcik 6, Dłutowska 3, Sojka 3, Balsam, Arodź.