Czytających: 9022

Rybnik: Kolegium Karkonoskie tylko tłem dla beniaminka

Sobota, 3 listopada 2007, 20:56
Aktualizacja: 22:58
Kolejnej wysokiej ligowej porażki doznały koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. Nasze zawodniczki uległy w VI kolejce Polskiej Ligi koszykówki Kobiet beniaminkowi rozgrywek ROW Rybnik 52:81.

Podopieczne trenera Eugeniusza Sroki były co najmniej o klasę gorsze od rybniczanek. W jeleniogórskiej drużynie na miarę oczekiwań zagrały jedynie Agnieszka Kret i Natalia Małaszewska. Ta ostatnia będąc najskuteczniejszą zawodniczka spotkania, ustanowiła swoisty rekord ligi trafiając wszystkie z szesnastu wykonywanych rzutów wolnych. Akademiczki zagrały słabo. Pod koszem nie radziła sobie Dorota Wójcik, zaś wiele do życzenia pozostawiała skuteczność Doroty Arodź i Joanny Dłutowskiej. W barwach beniaminka PLKK pierwsze skrzypce grała trójka Amerykanek oraz Edyta Błaszczak (zdobyła dla ROW – u najwięcej bo 23 punkty), która w poprzednim sezonie, krótko grała w KK, ale nie znalazła uznania w oczach jeleniogórskich szkoleniowców.

Jedynie pierwsza kwarta zmagań była w miarę wyrównana i zakończyła sie porażka AZS KK 14:10. W II i III kwarcie AZS wyraźnie ustępował gospodyniom i po 30 minutach przegrywał aż 71:36. w ostatniej odsłonie na parkiecie w ROW – ie pojawiły sie koszykarki rezerwowe i tą część gry jeleniogórzanki wygrały 16:9, lecz w całym meczu wysoko uległy rybniczankom 52:81.

Wyniki innych meczy:Duda Leszno – ŁKS Lódź 50:39, AZS Gorzów Wlkp. – Energa Toruń 73:62, AZS Poznań – AZS Polkowice 75:78, Wisła Kraków – Cukierki Brzeg 80:52. Spotkanie MUKS Poznań – Lotos Gdynia odbędzie się 5 listopada.

ROW Rybnik – AZS Kolegium Karkonoskie 81:52 (14:10, 29:16, 29:10, 9:16)
AZS KK: Małaszewska 25, Kret 18, Arodź 4, Balsam 2, Dłutowska 2, Wójcik 1, Andrzejczak, Sojka.