MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

“Kolędy na Nowy Rok” Spirituals Singers Band w Łomnicy

Wiadomości: Region
Środa, 14 stycznia 2015, 7:17
Aktualizacja: 7:19
Autor: Manu
Fot. Organizator
W nadchodzącą sobotę (17.01) w Restauracji “Stara Stajnia” w Łomnicy (przy ul. Karpnickiej 3) wystąpi wrocławski zespół Spirituals Singers Band. Początek koncertu “Kolędy na Nowy Rok. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy świata” o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

W repertuarze Spirituals Singers Band kolędy były zawsze stałym i ważnym elementem repertuaru. Na koncercie melomani usłyszą te pieśni, niosące radość z Narodzenia Pana, w najbardziej charakterystyczny sposób, jakim szczyci się zespół, od lat zbierając doskonałe recenzje na koncertach w Polsce i Europie.

Technika, którą Spirituals Singers Band prezentuje, pozwala na pokazanie całego kunsztu wokalnego zespołu, w której głosy wykonawców traktowane są bardziej jako instrumenty, a realizacja własnej partii pozwala na pewną dozę improwizacji. Aranżując kolędy, Włodzimierz Szomański, łączył to co dawne, z tym co współczesne.

Kolędy ułożono w różnych stylach wykonawczych, w których umieszczone są elementy folkloru, jazzu, gospel oraz muzyki rozrywkowej, zachowując jednocześnie dozę naturalnego liryzmu i możliwości zabawy tą świąteczną muzyką. Podróż po świecie kolęd umilą opowieści o tradycjach świątecznych różnych narodów.

Organizatorem koncertu “Kolędy na Nowy Rok. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy świata” w wykonaniu Spirituals Singers Band jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Fundacja Dominium Pałac Łomnica oraz Restauracja “Stara Stajnia” w Łomnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Logos i mit w fotografii

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~meloman 14-01-2015 20:46
Spirituals Singers Band to przereklamowana tandeta. Byłem kiedyś na ich koncercie i wniosek był tylko jeden - pieniądze za bilet wyrzucone w błoto. Nikomu nie polecam!
~ 14-01-2015 20:56
zgadzam się z poprzednikiem. Ostatni raz było głośno o tym zespole gdy... spowodowali groźny wypadek drogowy, pędząc na złamanie karku na jeden ze swoich koncertów. ot, miszczowie kierownicy z Wrocławia...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niezwykły spektakl o Malali

Zaśpiewał chór brożecki

Doczekają się ronda

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
766
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%