MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolędy i "Calineczka" w Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 grudnia 2015, 8:12
Aktualizacja: 8:20
Autor: Jel
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza do teatru na świąteczny koncert w niedzielę, 27 grudnia o godzinie 19.00 na „Jazzowe Kolędowanie”. W programie kolędy oraz piosenki świąteczne i zimowe w zaskakujących aranżacjach ( m.in. Frank Sinatra, Joni Mitchell, Jose Feliciano) w wykonaniu: Zbigniewa „Levandka” Lewandowskiego, Jakuba Olejnika, Łukasza Perka oraz Jacka Szreniawy.

Natomiast najmłodszych widzów teatr zaprasza już w w nowym roku - 3.01.2016r. o godzinie 16.00 na spektakl „Calineczka” Agnieszki Zaskórskiej (wg H. Ch. Andersena).

Reżyseria: Bogdan Nauka,
Scenografia: Dariusz Miliński
Muzyka: Agim Dżeljilji
Animacja komputerowa: Jerzy Kurowski
Asystent reżysera: Lidia Lisowicz

Obsada: Dorota Bąblińska, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

Bardzo atrakcyjna i oryginalna jest teatralna realizacja bajki. Piękne lalki, zaprojektowane przez Dariusza Milińskiego, są animowane na podestach przy zastosowaniu elementów techniki „czarnego teatru” (niewidoczni aktorzy). Dekorację zastępuje przestrzenna animacja komputerowa obrazów. Zastosowanie współczesnych środków inscenizacyjnych nie odbiera widowisku magii, a przeciwnie potęguje wrażenie poprzez działanie kolorem i formą. Przedstawienie jest bogato ilustrowane muzycznie piosenkami, które nadają rytm spektaklowi i łatwo wpadają w ucho.

Dla czytelników Jelonki.com teatr ma jednym podwójnym zaproszeniu na oba wydarzenia. Obowiązkowe jest potwierdzenie zaproszenia w Dziale Organizacji Widowni, tel. 512 219 961

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Młodzi muzycy doskonalili warsztat

Festiwal Art&Glass wiele się działo  

Co z tym SOR–em?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Giną woreczki na psie odchody

Bulwar niemal gotowy

Kruszwicka z wykonawcą!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
912
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%