MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Kolędowali z szefem miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 grudnia 2008, 20:21
Aktualizacja: Piątek, 26 grudnia 2008, 9:54
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Życzenia świąteczne przy akompaniamencie kolęd i zapachu barszczyku z uszkami w ciepłej atmosferze przedświątecznego spotkania złożył dziś mieszkańcom Jeleniej Góry jej prezydent Marek Obrębalski. Samorządowiec rozdawał też bombki upamiętniające 900–lecie założenia grodu Krzywoustego.

Do namiotu Kiermaszu Świątecznego przyszło dziś ponad stu mieszkańców miasta, aby spożyć wigilijną wieczerzę, posłuchać kolęd w nietypowym wykonaniu, usłyszeć życzenia od prezydenta miasta i… dostać bombkę na pamiątkę. Ozdób choinkowych, rarytasowych zresztą, dla wszystkich nie starczyło, za to kocioł z barszczykiem nie miał dna i nikt nie wyszedł z namiotu nie najedzony. Wśród gości byli nie tylko najubożsi i samotni jeleniogórzanie. Przybyły także rodziny z dziećmi.

Miejską Wigilię mocnym akcentem zaczęła Orkiestra Dęta Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Marka Fliegera w nietypowym, bo kolędowym repertuarze. Potem śpiewał chór i grały zespoły z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze. Marek Obrębalski przyszedł ze swoimi zastępcami (Jerzym Łużniakiem oraz Zbigniewem Szereniukiem) i księdzem Józefem Stecem z cieplickiej parafii Matki Bożej Miłosierdzia.

Ksiądz Józef przypomniał religijny wymiar nadchodzących świat. Prezydent miasta złożył mieszkańcom życzenia świąteczne. Zabawił się też w świętego Mikołaja (rozdawał bombki upamiętniające 900-lecie miasta). Wcześniej harcerze z hufca jeleniogórskiego pod wodzą komendanta Mariana Łaty przekazali władzom i mieszkańcom betlejemskie Światełko Pokoju.

Goście spotkania przy akompaniamencie kolęd spożyli wieczerzę. Namiot niemal opustoszał, kiedy na scenę wyszły dzieci z cieplickiej Pracowni Poszukiwań Artystycznych Kwiat Paproci, które zagrały widowisko „Pobiegli do Betlejem” zrealizowane pod opieką artystyczną Lidii Lisowicz oraz Bogny von Woedtke. Niestety, prezydent i jego zastępcy wcześniej się ulotnili ze Światełkiem Pokoju, a dziecięcym występom towarzyszył smród spalin ciężarówek, które podjeżdżały szykując się do demontażu namiotu. Nie przeszkodziło to jednak w spontanicznym odbiorze przedstawienia a młodzi aktorzy zebrali zasłużone oklaski od swoich najwierniejszych fanów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miastu na urodziny

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Spity Gonzales 23-12-2008 21:18
Ten nasz prezydent , to chyba w pięciu albo nawet więcej osobach występuje. Normalnie chyba ma sobowtóra! Na każdym przyjęciu o okazji , na boisku , na klepisku i na każdym otwarciu s...za. Zaczął się sezon "opłatkowy". Współczuję. Na pewno się nie wyśpi. I to wszystko dla nas , dla mieszkańców Jeleniej Góry. Wesołych świąt Panie prezydencie.
~Trzy grosze... 23-12-2008 21:39
...szkoda, ze to tak sympatyczne spotkanie tak niefortunnie sie zakonczylo... zycze wiecej wytrwalosci wlodarzom naszego grodu...
~Prawie stały czytelnik 24-12-2008 0:52
Dzieci się napracowały, pewnie namarzły, a wystąpiły przed garstką osób.
~widz 24-12-2008 9:45
Olewając Obrembalskiego , robimy krzywdę dla tych dzieci, co się napracowały.
~miko 24-12-2008 12:44
szkoda ze do konca nie wytrwal chociaz "szef od kultury' pan Sz moze by wiedzial co sie dzieje w jeleniej...
~prezydent 24-12-2008 15:34
~Grzegorz_n 25-12-2008 18:51
Dziękuję Panie Konradzie za śliczną pamiątkę (zdj. nr 46), akurat ują Pan mojego Pawełka i Wiktorię oraz ich koleżamkę (w środku) Joasię. Fajny prezent na gwiazdkę;-)
~......szum swiatla ....... 25-12-2008 20:48
"Nie wierzcie w ani jedno słowo tylko dlatego, że wypowiedział je budda lecz sprawdzajcie czy sprawdza się ono w waszym życiu - będźcie sami sobie światłem przewodnim... Buddha Siakiamuni"
~podziwiający 27-12-2008 14:26
Nasz prezydent dwoi się i troi. Oto wraz z zastępcami /tak jakby jeden z nich nie wystarczył/ jak przystało na prawdziwego ojca miasta, potrafi odwiedzić jednego dnia nie tylko liczne place budów, nowe inwestycje, remontowane obiekty, powstajęce aquaparki, panoramy, galerie,focusparki, fabryki, ale również zwykłe namioty. Notabene występowanie wciąż w trzech osobach /wraz z zastępcami/ świadczy, że chłopaki albo nie mają co robić, albo wódz jest tak "cienki", że musi czuć się ubezpieczony, żeby nie było takich jaj, jak w teatrze zdrojowym na występach dzieci niepełnosprawnych.
alex_ 29-01-2009 15:52
Atam na focie Ojciec mojej kolezanki :/ lol

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce karkonoski

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1073
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%