MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Kolarskie zmagania w ramach „Przesieka Enduro MTB Series”

Wiadomości: Region
Piątek, 17 kwietnia 2015, 23:07
Aktualizacja: 23:11
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Doczekaliśmy się pierwszych w Polsce zawodów Enduro MTB w formacie „on sight”. Impreza odbędzie się w gminie Podgórzyn w ostatni weekend czerwca. Już dziś uruchomiona została oficjalna strona zawodów www.enduro–mtb.eu.

Dynamika rozwoju tej odmiany kolarstwa górskiego jest naprawdę imponująca. Nowe rozwiązana techniczne w rowerach, kolekcje odzieży, kasków i innych akcesoriów. Duże zapotrzebowanie jest oczywiście również na zawody, jednakże nie ma ich jeszcze zbyt wielu w naszym kraju. Ponadto nikt jeszcze nie zorganizował imprezy w formacie „on sight” czyli rywalizacji bez wcześniejszej znajomości trasy. Pionierami będzie ekipa Grzegorza Miedzińskiego, która od wielu lat organizuje imprezy cross-country (m.in. akademickie mistrzostwa Polski, Świata czy serię miejskich sprintów „Eliminator MTB”). Impreza, o której mowa czyli „Przesieka Enduro MTB Series” odbędzie się w dniach 26-28 czerwca w Przesiece koło Jeleniej Góry. Tamtejsze górskie ścieżki, pełne kamieni i śliskich korzeni są wręcz idealnym miejscem na zawody w kolarskim enduro. Jazda „on sigth” z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń i adrenaliny.

Warto będzie walczyć o każdą sekundę na trasie, gdyż organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu z fotokomórką na starcie i mecie pracującą z dokładnością do 0,01 sekundy. Tuż po zjawieniu się na finiszu danego OS uczestnik będzie mógł sprawdzić swój wynik w internecie. Ponadto nie będziecie narzekać na kolejki na starcie OS-ów, gdyż każdemu z zawodników zostanie przydzielony przedział czasowy, w którym będzie musiał ruszyć na dany odcinek specjalny. Przy rejestracji on-line będzie możliwość wyboru grupy startowej (po 20 osób). W temacie klasyfikacji raczej standardowe zapisy, czyli klasyfikacja open kobiet, open mężczyzn, masters mężczyzn (powyżej 40 lat) oraz hardtail (dla zawodników rywalizujących na rowerach ze sztywną ramą, bez amortyzatora). Dochodzi do tego klasyfikacja drużynowa, o której decydować będzie suma czasów pokonania wszystkich OS, uzyskana przez 3 najwyżej sklasyfikowanych zawodników danej drużyny (bez względu na kategorię i płeć). Warto także wspomnieć o puli nagród, w której znajdą się m.in. aparaty i kamery BenQ, odzież, kaski i ochraniacze Endura, okulary Julbo, plecaki Deuter, latarki i powerbanki Varta itp. Szykuje się zatem całkiem fajna impreza... Jak się spiszą organizatorzy dowiemy się już 27. czerwca w Przesiece.

- piątek 26.06.2015 - rejestracja i odbiór pakietów startowych
- sobota 27.06.2015 - odprawa techniczna, zawody, dekoracja zwycięzców, impreza integracyjna
- niedziela 28.06.2015 - testy sprzętu, wyjazd z przewodnikiem na trasy w Karkonoszach

Więcej informacji na:
www.enduro-mtb.eu
www.facebook.com/EnduroMTBseries

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Powrót imprez rowerowych

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – będą utrudnienia

Bobry na Zabobrzu

Stadion nie dla kibiców – jak długo?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1918
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%