MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Kolarskie emocje na Łysej Górze

Wiadomości: Region
Wtorek, 29 lipca 2014, 21:10
Aktualizacja: 21:13
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Mikrostacja Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra – Dziwiszów gościła 27 lipca już po raz trzeci w tym sezonie wspaniałych rowerzystów. W Łysogórkach organizowanych przez Szkołę Narciarską i Sudecki Klub Sportowy Aesculap wystartowało 50 zawodników.

- Najmłodsi ścigali się w słońcu, było upalnie natomiast zawodnicy, którzy wyruszyli na długą pętlę mieli troszkę chłodniej. Słońce przykryły chmury, wiał lekki wiatr, nawet pokropiło. Rowerzyści mieli okazję podziwiać piękne widoki na Góry Kaczawskie i Karkonosze. Trasa wyścigu została zmieniona. Zjazd prowadził tradycyjnie lasem, zaś podjazd trawiastymi stokami Łysej Góry. Bikerzy musieli się sporo napracować, ponieważ podjazd jest bardzo wymagający. Na szczycie Łysej Góry mali milusińscy wraz ze swoimi rodzicami pokonywali pętlę dla przedszkolaków, zaś 7-12-latkowie dwa lub pięć okrążeń wytyczonych przy schronisku. Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki, który objął patronat nad zawodami, wręczał zawodnikom pamiątkowe dyplomy i medale. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Agata Pikul (Podgórzyn), Mateusz Cegliński (Aesculap Jelenia Góra), Marcelina Kondoł (MTB Lubawka), Benjamin Dąbrowski (Gogolin), Barbara Skrobiszewska (KS Lechia Piechowice), Ernest Cebula (MTB Lubawka), Anna Pazgan (MTB Lubawka), Jakub Gniadek (MTB Lubawka), Izabela Jażdżewska (MTB Lubawka), Emil Dmochowski (MTB Lubawka), Dominika Niemiec (PHYSIO TEAM), Łukasz Pihulak (Żary), Sylwia Mokrzycka (Bolków), Mariusz Szustak (Lubin), Roman Pazgan (MTB Lubawka). Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji i obsłudze zawodów. Zapraszamy na kolejną edycję – 31 sierpnia. Więcej informacji na http://aesculap.com.pl/lysogorki - relacjonuje przebieg imprezy Joanna Ceglińska, prezes SNiSKS Aesculap.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Kolarski weekend w Karkonoszach

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~yop 30-07-2014 18:31
Dlaczego przez Jelenią Górę nie jedzie 71 Tour de Pologne?
~kolarz 31-07-2014 7:56
Bo nie ma kasy żeby zapłacić Langowi :)
~Tomasz D 1-08-2014 19:17
A gdzie jest Pan Rażniewski Michał na Łysej Górze, właściwie gospodarz Łysej. Sprytna Pani Prezes wygnała biedaka z Łysej i chce przejąć cały majątek za gorsze, bo upadłość im wisi na karku, a jak coś sprzeda za grosze podstawionej firemce i będzie właścicielką, a Państwo Rażniewscy twórcy Łysej będą mieli figę z makiem. W ogóle ta Łysa i Aesculap to jakaś porażka, czesne na sezon zimowy wystawili 1700zł-pytam za co, w tamtym roku syn był 3 razy na nartach!!! Złodziejstwo w biały dzień, nie dajcie się ludzie nabrać!!!
~narciarz 3-08-2014 21:21
Pani prezes to osoba z polecenia Rażniewskich... krzywdy sobie i swojemu zarządowi( rodzinie R) nie da zrobic. Tam zwykli pracownicy nigdy nie byli szanowani (czytaj wykorzystywani na maxa ile tylko mozna wycisnąc)liczyła się zawsze pokazówka...dobra niezależna kontrola wyciągów narciarskich zamknęła by stacje od zaraz... ale szkoła prężnie się kreuje w regionie 1700 zł za możliwy brak śniegu i warunków no nieźle... nikt z normalnych instruktorów po paru latach pracy tam nie wraca.
~inwestor 4-08-2014 0:12
Te wyciągi to przecież archaizm jakiś, wyciągi jak z lat 80', karnety jak wycięte z kartonu, a najlepsi kontrolerzy ze słynnymi kasownikami wyciętymi z brzeszczota...żenada totalna. Szkoleniowo zacofani jak w latach 70'. Zero rozwoju, zero postępu, Pani Prezes Ceglińska siedzi sobie spokojnie na ciepłej posadzie a Pani Rażniewska nią steruje. Ileż oni mądrych ludzi zniechęcili i wykorzystali w budowie tego gniotu jakim jest Łysa Góra. Może by tak się zainteresowała Prokuratura lub Dozór Techniczny Łysą Górą...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Parking na... przejściu

Grand Prix Polonia 2020 za nami

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
687
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%