MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Kolarski Wjazd Kowary–Okraj dla Mokiejewskiego

Wiadomości: Region
Środa, 23 sierpnia 2017, 7:50
Aktualizacja: 7:55
Autor: Krzysztof Lewandowski
Fot. Krzysztof Lewandowski
Kolarze MTB rywalizowali na trasie Kowary – Okraj w imprezie XX Kolarski Wjazd Kowary – Okraj. Najlepiej na wymagającej trasie poradził sobie Marcin Mokiejewski z ekipy Serwus Mowi Sport.

Dolny Śląsk ma do zaoferowania wiele tras, które nadają się idealnie do zawodów klasy MTB. Dobra infrastruktura sprawia, że kolarstwo górskie zyskuje na popularności. Dowodem na to jest liczba uczestników, dwudziestej edycji zawodów, rozgrywanych w Kowarach. Ponad dwustu kolarzy z całej Polski ruszyło do walki o najlepsze miejsca. Kibice nie narzekali na brak sportowej rywalizacji.

Najlepiej na trasie z Kowar do Okraju spisał się reprezentant Serwus Mowi Sport, który o ponad minutę wyprzedził drugiego na mecie Mikołaja Jurkowlańca startującego w barwach Immotion Specialized Skoda GALL-ICM Team. Podium uzupełnił Jakub Kowalczyk jadący w ekipie Mitutoyo azs wratislavia. Link do pełnej klasyfikacji znajdziecie tutaj: http://live.ultimasport.pl/594/index.php?site=results&dys=MTB&gen=O

O potencjale zawodów świadczą pozytywne opinie kolarzy. Wśród nich był debiutant w tej imprezie Piotr Andrejków, zdobywca szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej, wspierany przez Mitsubishi Materials MTB Team: Wystartowałem po raz pierwszy w tej imprezie, odkąd ścigam się na rowerach MTB. Wjazd na Okraj oceniam pozytywnie pod kątem organizacyjnym. Trasy mają duży potencjał. Tegoroczna edycja nie była „czystym MTB”, bardziej przypominała przełaj. Jako mieszkaniec Kowar wiem, że można stworzyć w regionie zawody, które będą kwintesencją uphillu. Czekam na przyszłoroczną edycję, ponieważ wizerunek imprezy jest dobry, a może być jeszcze lepszy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~- uczestnik- 23-08-2017 15:43
Świetna impreza ! I tak jest od lat!!..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Skalne ławki pod Szrenicą

Minka na sobotni wieczór

Wraki wróciły po przerwie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%