MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

"Kokosy" za miedzą

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 26 września 2006, 21:51
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Trzysta nowych miejsc pracy czeka na mieszkańców miasta. Zarobić można sporo. Nie w Jeleniej Górze, ale zagranicą.

W ramach Dni Otwartych Targów Edukacji i Pracy odbywających się w całej Polsce na placu Ratuszowym gościło we wtorek Biuro Pośrednictwa Pracy z Wrocławia, Work Serwice.

Czesław Dudzik, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży organizator jeleniogórskich targów, zaprosił firmę, która w swojej ofercie ma dla mieszkańców trzysta miejsc pracy w Czechach i na Słowacji.

– Żeby podjąć taką pracę, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia zawodowego – mówi Czesław Dudzik. Wymogiem jest wyjazd zagranicę i chęć do pracy. Ponadto nie można być daltonistą.

Mimo że oferta w szczególności skierowana jest do osób młodych skorzystać z niej mogą mieszkańcy w każdym wieku.
Zdaniem Czesława Dudzika podjęcie pracy zagranicą daje mieszkańca szansę na godziwe warunki życia.
– Na rękę po opłaceniu wszystkich opłat na rękę można tam zarobić ponad tysiąc dwieście złotych – zapewnił dyrektor centrum.

Oferowano także pracę nie tylko u naszych południowych sąsiadów.
Były oferty na stanowiska pielęgniarek i opiekunek w Niemczech, posada dla rzeźnika w Holandii i Anglii oraz wiele innych. Wśród ofert nie pojawiają się jednak stanowiska administracyjne, a te najczęściej interesują ludzi młodych i wykształconych z naszego regionu.

– Chciałabym wyjechać za granicę i pracować w administracji – mówi Edyta Dyl, jeleniogórzanka, która niedawno ukończyła studia. – Nie chcę tam jednak zostać. Jak zarobię trochę pieniędzy wrócę do kraju – dodała.

Joanna Jazienicka podkreśla, że oferty zagraniczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Jednak miejsc pracy w dalszym ciągu jest więcej niż samych zainteresowanych. Pośrednictwo pracy gwarantuje jednak pełną kontrolę i opiekę nad tymi, którzy wyjadą.
Miejscowe oferty dotyczą najczęściej niezbyt dobrze opłacanych stanowisk w hipermarketach.

<b> Pomagają, informują </b>
Pracownicy Ochotniczego Hufca Pracy w Jeleniej Górze udzielali dodatkowo informacji związanych z możliwością dokształcania się i oraz uzyskania bezpłatnych porad, których na co dzień udzielają doradca zawodowy Paweł Płacheć.
Irena Mroczek z OHP prowadzi również rejestr aktualnych ofert pracy z regionu. Wszystkie informację na temat udzielanej pomocy przez Centrum Edukacji i Pracy dla Młodzieży można uzyskać przy ulicy Sudeckiej 59 lub pod numerem telefonu 64 577 37 lub (075) 64 577 31-2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wciąż nowe zakażenia (aktualizacja)

Trwają prace na rzece

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~fantom 26-09-2006 19:10
"Na rękę po opłaceniu wszystkich opłat można tam zarobić ponad tysiąc dwieście złotych – zapewnił dyrektor centrum. " -na miesiąc, tydzień czy na dzień? bo jak na dzień -to ja jadę (tylko muszę torbę spakować)
~olo 26-09-2006 19:47
co to za nazwa KOKOSY ZA MIEDZĄ czy 1200 zl to sa kokosy? nie robcie sobie jaj , 1200 zl to mozna w jeleniej zarobic jak sie chce .....ale nie mozna tego nazywac kokosami....paranoja
~ww 26-09-2006 20:15
administracyjne stanowiska + młodzi z regionu . no brawo hehehe widać jakie atrakcyjne kierunki są oferowane i jacy ludzie je studiują pff
~ludek 26-09-2006 20:20
Inteligencja to ja nie grzeszę...ale wydaje mi sie, że autorka ironicznie napisała "Kokosy za miedzą" i dla większości to raczej jasne i czytelne...nie dla wszystkich jak widać...ale...mama prosiła pewnie kiedyś...czytaj ze zrozumieniem...i wyciagaj wnioski, które są w treści nie w wyrazach....no cóż paranoja...jak rzekł już wcześniej ktoś...
~Tiger 26-09-2006 21:19
Dokładnie! 1200 przy produkcji telewizorów LCD firmy Panaxxxic, a sama firma zarabia na ym drugie tyle od każdego kto wyjedzie. Pracowałem przez tą Agencje Pracy Tymczasowej - jak dla mnie to jest poraszka, a nie warunki pracy (umowa zlecenie czy jakiś inny badziew).
~mieszkaniec jelonki 26-09-2006 22:28
Czy targi niewolników są legalne?Bo z artykułu wynika że w Polsce tak
~misiaczek 25 27-09-2006 17:12
ludzie dajcie spokoj 1200zl smieszni oni sa,a pl tez mozna tyle zarabiac ...rozwalil mnie teks KOKOSY!!!to tez smiech na sali...dajcie spokoj,powyzej 2000zl a nie 1200zl!!:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Wandale kontra naukowcy

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Koncert na gongach

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
576
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%