MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Koderzy ze Ścięgien

Wiadomości: Ścięgny
Sobota, 20 czerwca 2020, 10:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 11:43
Autor: WAC
Fot. SP Ścięgny
Szkoła Podstawowa im Wł. S. Reymonta w Ściegnach znalazła się wśród 300 placówek oświatowych z całego kraju, które zostały zakwalifikowane do udziału w programie edukacyjnym Super Koderzy sfinansowanym przez Fundację Orange.

Super Koderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9–12 lat. Dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego czy muzyki.

Aby dostać się do grupy wybranych szkół, spośród 1200 które wysłały swoje zgłoszenie, podstawówka z gminy Podgórzyn musiała zrealizować film promocyjny na temat swoich działań edukacyjnych. Dzięki udziałowi w programie Super Koderzy uczniowie ze Ścięgien poznają podstawy programowania, konstruując roboty, stacje pogodowe lub tworząc własne strony www.

Nasza szkoła wzięła udział w tym programie po raz drugi – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Ścięgnach Ilona Rajkowska. - W obecnym roku szkolnym realizowaliśmy ścieżkę "Poszukiwacze skarbów", a od września zaczynamy ścieżkę "Pogromcy internetu". Należy dodać, że to nie pierwsza nagroda w konkursie o zasięgu ogólnopolskim w dziedzinie nowoczesnych technologii jaką zdobyliśmy. Szesnaście nowoczesnych laptopów wraz ze specjalną szafą wyposażoną w punkt dostępowy do internetu - to nagroda jaką w konkursie #OSEWyzwania otrzymała nasza szkoła. Konkurs ten został zorganizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i był skierowany do wszystkich szkół w Polsce w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. Warunkiem udziału szkoły było zgłoszenie do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna oraz przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”. W konkursie wzięło udział 1606 placówek w całym kraju, a nagród przyznano 764 - informuje dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

28
93%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Trio Vovalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Piot 20-06-2020 21:46
Gratulacje dla Mateusza ;) niech 707 żałuje straty takiego nauczyciela :)
~ 21-06-2020 7:55
Chyba że Ściegien...
~ 21-06-2020 12:04
Jeżu Maryja, kodziarstfo dotarło do dzieci... co za czasy... że to na to nie ma ziobry...
~` 21-06-2020 17:06
Ile uczelni z Polski jest w liście 500 najlepszych uczelni na świecie?
~GDYG 21-06-2020 17:29
GHGbhggg
~Edward Wach Ścięgny 21-06-2020 21:11
Szkoła Podstawowa im.Wł.S.Reymonta w Ścięgnach to jedna z 4 w Gminie Podgórzyn i jedna z małych wiejskich, przyjaznych szkół. Zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego gdzie nauka programowania podstaw robotyki, poznania nowych technologii nie tylko na informatyce ale i na innych lekcjach czyni że, nauka dla dzieci, już z tych młodszych klas 9-12 lat, szkoła jawi się jako ciekawe zajęcie.W małych szkołach gdzie klasy są mniej liczne, niczym w szkołach społecznych ( płatnych dla rodziców) gdzie dzieci uczą m.in. nauczyciele z doświadczeniem pracy w tychże szkołach społecznych, dużą szansą dla wszystkich uczniów, tych mocniejszych i tych słabszych, jest nauka z wykorzystaniem programów edukacyjnych . Aktywne i z sukcesami uczestnictwo we wcześniejszych ogólnopolskich programach edukacyjnych, czyni ze Szkoły Podstawowej (wraz z oddziałem przedszkolnym) w Ścięgnach-Szkołę godną polecenia. Jeżeli myślicie o zapisaniu lub przeniesieniu dziecka do przedszkola, szkoły to ŚCIĘGIENNA-, mała, przyjazna, ciepła,kolorowa dobrze wyposażona, z placem zabaw dla dzieci, z Orlikiem za "płotem", z widokiem na Śnieżkę "jak na dłoni"-SZKÓŁKA -to dobry wybór. Mała wiejska szkoła kierowana przez Panią Dyrektor Ilonę Rajkowską przy wsparciu i zaangażowaniu fachowej kadry nauczycielskiej i pracowników oświaty, wykonuje DUŻĄ PRACĘ docenianą przez rodziców, mieszkańców i całą społeczność lokalną. Edward Wach rodzic z przyjemnością kiedyś chodzący na "wywiadówki" dwóch absolwentek Szkoły Podstawowej im.Władysława .S. Reymonta w Ścięgnach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Stypendia dla najzdolniejszych

Letnie inwestycje w podstawówkach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
370
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%