MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Koczowisko bezdomnych w śródmieściu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 13 listopada 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Mieszkańcy ulicy Groszowej obawiają się, że bezdomni, którzy zbudowali szałas między budynkami, mogą przyczynić się do nieszczęścia: na przykład zaprószyć ogień. Sprawą zajmie się teraz straż miejska.

O koczowisku przy ul. Groszowej powiadomili nas i straż miejską mieszkańcy, którzy na swoim podwórku zauważyli zbudowany z dwóch krzeseł, folii i kartonów szałas. Twierdzą oni, że zamieszkują w nim w różnych porach dnia i nocy osoby bezdomne. Lokatorzy boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

- Skąd możemy wiedzieć co wpadnie im do głowy? – pytają. – Czy któregoś razu nie potraktują nas czymś ciężkim po ciemku. Boją się także, że mężczyźni z koczowiska mogą zaprószyć ogień i puścić z dymem pobliskie zabudowania. Obecnie sprawa została zgłoszona straży miejskiej, która ma zająć się szałasem i jego właścicielami.

Tymczasem zbliżająca się najchłodniejsza pora roku będzie stanowiła dla wielu bezdomnych, zwłaszcza tych, którzy nie wylewają za kołnierz, trudne wyzwanie. Schronisko Świętego Brata Alberta nie przyjmuje pijanych pensjonariuszy. W tym roku odnotowano już pierwsze ofiary śmiertelne wśród ludzi bez adresu. Jeden bezdomny zapił się na śmierć w pustostanie przy ulicy Granicznej. Także bezdomni zaprószyli ogień w jednej z opuszczonych kamienic przy ul. Grunwaldzkiej. Alkohol w połączeniu z mrozami może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla jeleniogórskich ludzi bez adresu. Wciąż nie wiadomo, ile jest takich osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~kgb 13-11-2008 9:01
Mamy demokracje! Kto chce ten ''pije '' i krócej żyje!- szkoda tych ludzi bo to przecież choroba.Chrześcijanin powinien pomagać drugiemu w niedoli !
~Jano 13-11-2008 10:50
~`kgb~zgadzam sie z toba w zupelnosci w tymj dobie pendu za pieniedzmi ,zapomnielismy o drugim czlowieku ,sa urzedy do tego powolane niech sie zajma tym problemem pan Prezydent tez nich wreszcie cis zrobi ,aby tacy ludzie mieli choc gdzie sie podziac na zime , wiadomo do brata Alberta pijanych nie wpuszczaja ale mozna kazac sie takim ludziom leczyc , za pieniadza z opieki spolecznej,a nie tylko dawac za nic pieniadze urzedasom zato ze siedza za biurkami i nic nie robia ,ci ludze tez potrzebuja pomocy ,wiec urzedasy do roboty
Patol 13-11-2008 10:58
A czy ci bezdomni mieli pozwolenie na budowę ?? A czy mieszkańcy nie mogąsami rozpędzić tego szałasu ?? dla mnie to jakaś komedia. Jak mi coś przeszkadza to nie czekam na reakcje władz tylko sam działam szybko i skutecznie!
~laleczka 13-11-2008 11:07
"Chrześcijanin powinien pomagać drugiemu w niedoli !" Ha ha powinien najlepiej zabrać Go do domu.?? Ja mieszkam w dzielnicy gdzie mieści się straż miejska i nie reaguje na takich bez adresu,a dzielnicowy przychodz aby tylko pouczyć gości. hi ,hi to śmieszne. A bezdomność to nie choroba.Alkocholik może się wyleczyć i żyć jak normalny facet lub kobieta. Czasem powinna wrócić komuna i zrobić z takimi porządek.
~do ~Jano 13-11-2008 16:40
pomijając składnię twojej wypowiedzi i błędy, to... opieka społeczna to nie kopalnia złota, z jej pieniędzy utrzymują się wielodzietne rodziny i ludzie, którym nie starcz na życie. nie wyobrażam sobie, by problem alkoholowy ludzi bezdomnych miał być sprawą MOPS-u a już na pewno nie zgadzam się z tym, że pieniądze na leczenie tych ludzi mają pochodzić właśnie z MOPS-u. A co do pracy za biurkiem, pracownicy urzędu owszem, mają zbyt duże zarobki w stosunku do swojej pracy, ale pracownicy MOPS-u cięzko pracują, ich praca nie ogranicza się do siedzenia za biurkiem, a spędzania kilku godzin dziennie w terenie. jak się nie ma dobrych informacji, to po co pisać...ehh społeczeństwo, zginiemy!
~cd 13-11-2008 16:42
poza tym, wszyscy alkoholicy, którzy się podejmą lecznienia otrzymują od MOPS-u pomoc.
~Sabath 13-11-2008 21:19
nie wszyscy są Chrześcijaninami ale każdy powinien drugiemu pomagać
~ 14-11-2008 10:10
13-11-2008 21:19 | ~Sabath | IP: *.dialog.net.pl nie wszyscy są Chrześcijaninami ale każdy powinien drugiemu pomagać A czy tak zawsze jest,że jeden drugiemu pomaga? Jest znieczulica i tyle. A co do MOPS-u to pomagają alkoholiką ,narkomanom,a nie tym osobą co potrzeba.
~Alvin 14-11-2008 18:51
Przeważająca większość bezdomnych, jest nimi z własnego wyboru. Prawda, mamy demokrację i skoro ktoś ma ochotę spać na ławce - jego sprawa. Ale to moja sprawa, ze "menel" zrobił kupkę i siusiu na klatce schodowej, , którą muszę chodzić ! Moja również sprawa, że boją się do mnie wejść goście, bo na parterze jest "nalewkowa impreza", moja też sprawa, że sąsiad z parteru prowadzi Schronisko Brata Albrerta Dla Pijących, a "organa" nie bardzo mogą z tym fantem cokolwiek zrobić...Widać deomkracja jest nie dla wszystkich taka sama...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozbudowa szpitala  

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Powstanie plac zabaw

Zmiana na skrzyżowaniu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
906
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%