MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koczowisko bezdomnych w śródmieściu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 13 listopada 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Mieszkańcy ulicy Groszowej obawiają się, że bezdomni, którzy zbudowali szałas między budynkami, mogą przyczynić się do nieszczęścia: na przykład zaprószyć ogień. Sprawą zajmie się teraz straż miejska.

O koczowisku przy ul. Groszowej powiadomili nas i straż miejską mieszkańcy, którzy na swoim podwórku zauważyli zbudowany z dwóch krzeseł, folii i kartonów szałas. Twierdzą oni, że zamieszkują w nim w różnych porach dnia i nocy osoby bezdomne. Lokatorzy boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

- Skąd możemy wiedzieć co wpadnie im do głowy? – pytają. – Czy któregoś razu nie potraktują nas czymś ciężkim po ciemku. Boją się także, że mężczyźni z koczowiska mogą zaprószyć ogień i puścić z dymem pobliskie zabudowania. Obecnie sprawa została zgłoszona straży miejskiej, która ma zająć się szałasem i jego właścicielami.

Tymczasem zbliżająca się najchłodniejsza pora roku będzie stanowiła dla wielu bezdomnych, zwłaszcza tych, którzy nie wylewają za kołnierz, trudne wyzwanie. Schronisko Świętego Brata Alberta nie przyjmuje pijanych pensjonariuszy. W tym roku odnotowano już pierwsze ofiary śmiertelne wśród ludzi bez adresu. Jeden bezdomny zapił się na śmierć w pustostanie przy ulicy Granicznej. Także bezdomni zaprószyli ogień w jednej z opuszczonych kamienic przy ul. Grunwaldzkiej. Alkohol w połączeniu z mrozami może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla jeleniogórskich ludzi bez adresu. Wciąż nie wiadomo, ile jest takich osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Studium na początek

Utrudnienia na żółtym szlaku

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~kgb 13-11-2008 9:01
Mamy demokracje! Kto chce ten ''pije '' i krócej żyje!- szkoda tych ludzi bo to przecież choroba.Chrześcijanin powinien pomagać drugiemu w niedoli !
~Jano 13-11-2008 10:50
~`kgb~zgadzam sie z toba w zupelnosci w tymj dobie pendu za pieniedzmi ,zapomnielismy o drugim czlowieku ,sa urzedy do tego powolane niech sie zajma tym problemem pan Prezydent tez nich wreszcie cis zrobi ,aby tacy ludzie mieli choc gdzie sie podziac na zime , wiadomo do brata Alberta pijanych nie wpuszczaja ale mozna kazac sie takim ludziom leczyc , za pieniadza z opieki spolecznej,a nie tylko dawac za nic pieniadze urzedasom zato ze siedza za biurkami i nic nie robia ,ci ludze tez potrzebuja pomocy ,wiec urzedasy do roboty
Patol 13-11-2008 10:58
A czy ci bezdomni mieli pozwolenie na budowę ?? A czy mieszkańcy nie mogąsami rozpędzić tego szałasu ?? dla mnie to jakaś komedia. Jak mi coś przeszkadza to nie czekam na reakcje władz tylko sam działam szybko i skutecznie!
~laleczka 13-11-2008 11:07
"Chrześcijanin powinien pomagać drugiemu w niedoli !" Ha ha powinien najlepiej zabrać Go do domu.?? Ja mieszkam w dzielnicy gdzie mieści się straż miejska i nie reaguje na takich bez adresu,a dzielnicowy przychodz aby tylko pouczyć gości. hi ,hi to śmieszne. A bezdomność to nie choroba.Alkocholik może się wyleczyć i żyć jak normalny facet lub kobieta. Czasem powinna wrócić komuna i zrobić z takimi porządek.
~do ~Jano 13-11-2008 16:40
pomijając składnię twojej wypowiedzi i błędy, to... opieka społeczna to nie kopalnia złota, z jej pieniędzy utrzymują się wielodzietne rodziny i ludzie, którym nie starcz na życie. nie wyobrażam sobie, by problem alkoholowy ludzi bezdomnych miał być sprawą MOPS-u a już na pewno nie zgadzam się z tym, że pieniądze na leczenie tych ludzi mają pochodzić właśnie z MOPS-u. A co do pracy za biurkiem, pracownicy urzędu owszem, mają zbyt duże zarobki w stosunku do swojej pracy, ale pracownicy MOPS-u cięzko pracują, ich praca nie ogranicza się do siedzenia za biurkiem, a spędzania kilku godzin dziennie w terenie. jak się nie ma dobrych informacji, to po co pisać...ehh społeczeństwo, zginiemy!
~cd 13-11-2008 16:42
poza tym, wszyscy alkoholicy, którzy się podejmą lecznienia otrzymują od MOPS-u pomoc.
~Sabath 13-11-2008 21:19
nie wszyscy są Chrześcijaninami ale każdy powinien drugiemu pomagać
~ 14-11-2008 10:10
13-11-2008 21:19 | ~Sabath | IP: *.dialog.net.pl nie wszyscy są Chrześcijaninami ale każdy powinien drugiemu pomagać A czy tak zawsze jest,że jeden drugiemu pomaga? Jest znieczulica i tyle. A co do MOPS-u to pomagają alkoholiką ,narkomanom,a nie tym osobą co potrzeba.
~Alvin 14-11-2008 18:51
Przeważająca większość bezdomnych, jest nimi z własnego wyboru. Prawda, mamy demokrację i skoro ktoś ma ochotę spać na ławce - jego sprawa. Ale to moja sprawa, ze "menel" zrobił kupkę i siusiu na klatce schodowej, , którą muszę chodzić ! Moja również sprawa, że boją się do mnie wejść goście, bo na parterze jest "nalewkowa impreza", moja też sprawa, że sąsiad z parteru prowadzi Schronisko Brata Albrerta Dla Pijących, a "organa" nie bardzo mogą z tym fantem cokolwiek zrobić...Widać deomkracja jest nie dla wszystkich taka sama...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Odznaczenia PZN  

Karkonoskie witraże

GIS Day w szkole

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
907
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%