MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kocie manipulacje uczniów „siódemki”

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 12:40
Aktualizacja: 12:41
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Pojechali do Miedźnej na Śląsku by bronić słabszych i spróbować tortu Baby Jagi. Przeżyli niezapomniane emocje i jako jedyna grupa teatralna z Dolnego Śląska, wystąpili przed ogólnopolską publicznością. Mowa o grupie teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

Paulina Mrozik, Ewa Olczak, Oskar Doruch i Michał Modliński to czteroosobowy zespół, który wystąpił gościnnie na tegorocznym XI Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych „O tort Baby Jagi - Miedźna 2008” na Woli w województwie śląskim.

Na festiwal zostali wytypowani i zaproszeni przez Mariannę Korkosz, dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej. Wystawili tam sztukę zatytułowaną „Kot”, poruszające kwestię manipulacji i presji, którą stosują silniejsi wobec słabszych.

– Młodzi aktorzy grali na przemian dwie role. W postać rappera wcielił się Oskar Doruch, który grał również kota, a Michał Modliński jako kolega z podwórka został przez swoją koleżankę mianowany psem. Metamorfozy odbyły się bez zmiany kostiumów i dokonały się samą grą aktorską. Dzięki tak pomyślanym podwójnym rolom otrzymujemy niejako ciąg dalszy historii. Widzimy walkę prowadzoną przez pokolenie dorosłych, które broni swojej racji, uciekając się do podobnych, ale jeszcze bardziej wyrafinowanych manipulacji – mówi Piotr Grosman, opiekun młodzieży.

Grupa teatralna z „siódemki” zaistniała po raz pierwszy na scenie poza Jelenią Górą podczas VI Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury 2005" w Opolu, a następnie na XI Ogólnopolskim Festiwalu „Maj teatralny – Zamość 2007”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ekologiczna autobomba

Śladami wyprawy na Annapurnę

Tłumy na spotkaniu z mistrzem satyry

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Obserwator 29-04-2008 14:27
Brawa dla pasjonaty Piotra Grosmana!!! Ten to ma werwę! I to w tak średniej jakości szkółce!
~hm 29-04-2008 15:02
Wszystko oczywiście bardzo pięknie. BRAWO!!! Ale czy p. Grosman ma u Was wykupiony abonament??? Bo jeżeli piszecie o szkołach to ciągle widzę to nazwisko. Niemożliwe, żeby była to jedyna szkoła w mieście w której się coś ciekawego dzieje...Więc albo piszcie o wszystkich albo... bo robi się niesmacznie, że tylko 7 jest na świeczniku ! <br><br> <i> Pan Piotr Grosman nie ma abonamentu, tylko dzieli się wiadomościami z Jelonką. Zamiast pisania zgryźliwych uwag, prosimy o zachęcenie innych szkół, aby czyniły to samo, co robi pan Piotr - z poważaniem Konrad Przezdzięk </i>
~do obsewatora 29-04-2008 16:17
a po czym poznaje sie "sredniej jakosci szkolke"? po ilosci olimpijczykow czyli de facto po sukcesach garstki uczniow czy moze po okazanym zainteresowaniu nauczycieli wszystkim uczniom? bo tak sie sklada,ze na przestrzeni kilku tygodni uczestniczylam w kilku imprezach promujacych dzialalnosc uczniow od sztuki poprzez sport po nauke.I wiem,ze wsrod uczniow siodemki sa jedyni dolnoslazacy jako laureaci roznych dziedzin nauki a grono pedagogiczne jest niezwykle zaangazowane w prace ze WSZYSTKIMI dzieci...co do p.Grossmana no coz jak wiele osob,ktorym sie chce cos robic i odnosi sukcesy ma tez zawistnikow Witamy w polskim piekielku A Jelonce uklon za lokalne wiadomosci
~Pedagog z Cieplic do ~hm 29-04-2008 16:29
Nie wiem co przez Panią/Pana przemawia, lecz daje się zauważyć jedną z ludzkich cech - nieuzasadnioną zazdrość. Czasem czyta się na portalu "Jelonki.com", że bez przerwy mówi się o LO im. Żeromskiego, teraz o SP nr 7. Przecież każdy ma prawo zgłosić się do Redakcji - od poniedziałku do piątku. I czyta się też o innych szkołach i przedszkolach. Każda szkoła ma lub powinna mieć osobę odpowiedzialną za public relation. A co do osoby p. Grosmana jest jednym z nielicznych u nas w mieście, którzy faktycznie dają z siebie wszystko dla swojej pracy (oczywiście, nie przekłada się to na finanse, nagrody itd.)... Wiem, bo miałam tę przyjemność rozmawiać z wieloma osobami (rodzicami, opiekunami, nauczycielami z innych szkół i samymi dziećmi), które odbierają go bardzo pozytywnie jako pasjonatę swojej pracy. A pracę ma w SP 7 nie do pozazdroszczenia, to nie SP 2, SP 10, SP 11 czy nawet SP 8. A zresztą z tego co wiem, był organizatorem konkursów i innych imprez dla uczniów z całego miasta. Słuszna uwaga Pana Redaktora - "niech inni czynią to samo, co robi pan Piotr". A tak przy okazji - życzę Panu Piotrowi Grosmanowi kolejnych sukcesów! Niech się nie przejmuje bzdurnymi opiniami. To Boży człowiek, więc z pewnością nie powiedział ostatniego słowa.
zloty666 29-04-2008 16:31
a dlaczego "szkółka średniej jakości" ! ? ? ! SP 7 coraz częściej pokazuje się z jak najlepszej strony ! Inne placówki oświatowe winny brać przykład z Pana Grosmana i pokazywać się, informować media, itp.
~Pogo do ~hm 29-04-2008 17:12
Ale chamstwo!!! Nie dość, że facetowi wraz z grupką dzieci chciało się jechać taki kawał drogi na Śląsk, to jeszcze śmiesznie zebrał obrzydliwe suuuuperwredne komentarze.
~matka ucznia 7 29-04-2008 23:05
Bravo 7 !!!!!!! Tam sa naprawdę niesamowici nauczyciele, którym chce sie więcejj. Chodziłam do tej szkoły, potem moj syn. Pamietam dobrze dzień, w którym nauczyciel w Gimnazjum nr 1 spytał sie uczniów jakie milei oceny , od razu zdeskredytował 5 i 6 z "7". twierdząc, że tam to kiepski poziom i ich oceny sie nie liczą. Zabolało mnie to okrutnie. Teraz cieszę się z każdego sukcesu mojej siódemeczki. Oby kazda podstawowka miała tak zaangażowane grono pedagogiczne. Pozdrawia serdecznie, Pana Grossmana i Panią Rakowską. Pedagodzy z powłania
~rodzic 30-04-2008 13:32
Bardzo brawo dla Siódemki i p. Grosmana!
~ktosik szkolny 30-04-2008 20:44
Wielu jeleniogórskim szkołom na rękę jest jechać od lat na złej opinii o SP 7, przecież wtedy one są lepsze w oczach rodziców. Jednak lepsze w czym? Bo ten wyższy poziom mnie nie przekonuje. Zwłaszcza tam, gdzie dzieci jest tak dużo. A gdzie w tych szkołach indywidualne spojrzenie na ucznia? Zastanówmy się. Pozdro.
~Sławek 3-05-2008 16:49
Osobnik "~hm" nie ma za grosz odwagi cywilnej, by się przedstawić. Być może to ktoś z innej konkurencyjnej szkoły. Nawet w SP 7 są dzieci, z którymi da się góry przestawić. Wystarczy taka osoba jak Pan Piotr Grosman. Trzeba tylko chcieć. A nie gadać i obrzucać błotem. Wielkie gratulacje dla dzieci i ich opiekuna!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Centrum w obiektywie

Stowarzyszenie Niedosłyszących „Lira” zaprasza

Lemowisko odmienione

Zamknięty szlak w czeskich Karkonoszach

Uciążliwe pogorzelisko

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
796
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%