MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Kochasz dzieci, nie pal śmieci!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 kwietnia 2009, 13:52
Aktualizacja: 13:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
To jedno z haseł wznoszonych podczas manifestacji z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, którą zorganizowały Przedszkole nr 4 i jeleniogórska „dziesiątka”.

Barwny pochód najmłodszych jeleniogórzan przeszedł dziś z ulicy Norwida do wydziału ochrony środowiska magistratu, a później - na plac Ratuszowy. Dziecięca delegacja wręczyła urzędnikom petycję związaną z dbałością o swoje otoczenie i z wyrazem niepokoju, że coraz więcej mieszkańców środowisko ma… w nosie.

Młodzi manifestanci wykrzykiwali aktualne hasła dotyczące ekologii. – Kochasz dzieci, nie pal śmieci! – to jedno z nich, które widniało także na plakacie z dziewczynką, która nosi maskę przeciwgazową. Dzieci śpiewały także piosenki związane z wiosną i budzącą się do życia przyrodą.

Manifestacja jak najbardziej na czasie, bo zaśmiecanie środowiska to plaga współczesności, szczególnie dotkliwa w pięknym otoczeniu Kotliny Jeleniogórskiej. Nawet najbardziej fascynujący krajobraz traci urok, kiedy znajdą się w nim hałdy brudów i odpadków. A jest tak – choćby jak wynika z naszych doniesień – bardzo często.

Dzieci, które szły w barwnym happeningu, same odczuły zanieczyszczenie środowiska przy najbardziej ruchliwej al. Wojska Polskiego. Przejeżdża tędy ponad 10 tysięcy pojazdów na dobę. Jest ponad normę głośno, a kiedy przez aleję przetoczy się ciężarówka lub autobus starego typu, trzeba zatykać nos z powodu spalin. Czy dziecięcy protest przemówi do wyobraźni dorosłych? Niektórzy kierowcy ze zniecierpliwieniem trąbili, kiedy najmłodsi mieszkańcy miasta „zablokowali” nieco przejście na skrzyżowaniu Sudeckiej i Wojska Polskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Budowa łącznika rozpoczęta

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ekoludek 22-04-2009 14:41
dlaczego brak zdjęć,było tak kolorowo na tych szarych ulicach choć przezchwilę
~oem 22-04-2009 15:32
piipi 22-04-2009 15:52
..dokladnie zdjecia obejrzalam,a ..tam brak DOROSLYCH jelonkowych !!. ~ZAPOMNIELI ?.
piipi 22-04-2009 16:01
~Dzieci Jelonkowe ..jestecie *CUDOWNI !.
piipi 22-04-2009 16:12
C.D.~"Ziemia jest nasza Matka,wszystko,co spotyka Ziemie,spotyka takze dzieci Ziemi.To nie czlowiek utkal tkanine zycia,o jest w niej tylko mala nicia".
Patol 22-04-2009 16:33
A czy stare opony i "papa" to też śmieci?? Ja śmieciami nigdy nie paliłem ale oponką albo "papą" lubię z rana przepalić...
piipi 22-04-2009 16:37
..ostatnio przeczytalam,ze.."Watykan uznal zanieczyszczenie srodowiska za jeden z nowych grzechow smiertelnych".~Warto to wiedziec !!.
~ ago 22-04-2009 17:42
Maleńkie dzieci propagują ekologię, a młodzieży licealnej wygodniej jest manifestować postawę roszczeniową i chęć wyjazdu. Ale i tak dobrze, że chociaż dzieci... Może kiedyś nie zapomną, gdy staną się młodzieżą...
~ago 22-04-2009 17:51
Odnośnie tej utraty uroku przez krajobraz to bardzo prawdziwe zdanie. W cieplickim parku jeszcze nigdy nie było tak okropnie zaśmiecone, zwłaszcza ścieżka na wały, a w tym przy ul. Sudeckiej wcale nie lepiej, gdzie na najbardziej reprezentacyjnych alejkach wielkie psy robią ogromne ... nieporządki. Aż się nie chce tamtędy przechodzić. To już dawno nie są urocze miejsca.
~ 22-04-2009 20:11
Ale ładnie...tak kolorowo...jak nie w Jeleniej. Pozdrawiam i życzę nam więcej takich obrazków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Zawyją syreny

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
959
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%