MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Kocham Cię Szklarska Porębo” – jutro V edycja

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 7 listopada 2016, 8:39
Aktualizacja: 8:41
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Użyczone
W Szklarskiej Porębie, w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 13.00, odbędzie się turniej „Kocham Cię Szklarska Porębo! – Zostań Wolontariuszem – podziel się czasem, umiejętnościami i duszą ”. W turnieju wezmą udział dwie drużyny reprezentujące burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa oraz przewodniczącego rady miejskiej Szklarskiej Poręby Krzysztofa Jahna.

urniej zakończy cykl warsztatów i stanie się jednocześnie płaszczyzną do sprawdzenia umiejętności młodych wolontariuszy w zakresie współdziałania oraz pracy na rzecz innych. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Lokalni – Niebanalni, w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej oraz przy współudziale reprezentantów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego.

Jak informują organizatorzy, turniej jest przede wszystkim do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z powiatu jeleniogórskiego. Łączy elementy profilaktyki uzależnień z edukacją obywatelską (szczególnie zagadnienie wolontariatu) i wzbudzaniem poczucia tożsamości z miejscem zamieszkania. Ale uwzględnia współudział dzieci i seniorów, gdyż projekt - oprócz upowszechniania wiedzy o wolontariacie i budowaniu kapitału ludzkiego oraz promowania postaw obywatelskich - kładzie nacisk na poczucie odpowiedzialności za słabszych (dzieci, osoby chore) oraz zakłada realizację zadań sprzyjających współpracy międzypokoleniowej.

Impreza dofinansowana jest z budżetu Miasta Szklarska Poręba.

Zdjęcia pochodzą z zeszłorocznej edycji turnieju.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po morskiej wyprawie

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Wreszcie wakacje!

Poznali wyniki rekrutacji

Planetarium w szkole STO w Jeleniej Górze

Starczy dla wszystkich miejsc w liceach?  

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Czyje to jest?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
183
Tak
24%
Nie
74%
Nie mam zdania
2%