MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kobieto, marsz do wojska!

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 15 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 14:08
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Uwaga, studentki i absolwentki weterynarii, rehabilitacji, radiologii, diagnostyki laboratoryjnej, informatyki i filologii obcych ze specjalizacją tłumacza. Już w lutym możecie dostać wezwanie, by stawić się przed komisją poborową.

Nakazuje to nowa ustawa o powszechnym obowiązku obrony. Jakie jeszcze profesje znajdą się pod lupą wojskowych (np. tłumaczki niektórych języków), dowiemy się dopiero z ministerialnego rozporządzenia, prawdopodobnie w styczniu.

Do tej pory do poboru zapraszaliśmy panie o specjalizacji pielęgniarskiej, laborantki, dietetyczki – wylicza ppłk Witold Rynkiewicz, szef Wojskowej Komendy Uzupełnień nr 3 we Wrocławiu. – Każda z nich otrzymała od nas list z informacją o dacie poboru. Natomiast nie wszystkie przedstawicielki zawodów wymienionych w ustawie dostaną od nas zaproszenie. To będzie zależało od rozporządzenia.

Według komendanta Rynkiewicza, w najbliższym czasie w polskim wojsku nie będzie więcej kobiet w mundurach niż mężczyzn. Jednak podobnie jak w innych armiach wkrótce 10 proc. wojska będzie reprezentowała płeć piękna.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Sejmie o Karkonoszach i turystyce osób niepełnosprawnych

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Upały. Jak się chronić?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~misiekjga 15-11-2005 20:33
Zapraszali panie do poboru - jakie to piękne określenie dekowników z za wojskowych biurek. Już się rozpędziliśmy wysyłać nasze córki i synów na zagraniczne okupacje. Sami się ruszcie. Michał, rocznik 1948.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Partnersko i kulturalnie

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania  

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Święto miasta trwa

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
871
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%